Jaka najlepsza antena do LTE?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: matus45 »

Sorensen ma teoretycznie większy zysk, lepiej poprawia UL. Istotna jest długość kabla. Każdy metr to strata sygnału, stosowany powszechnie H155 na 1800MHz ma tłumienność 0,45dB/m. Kabel jak najkrótszy nie więcej niż 10m. Np.http://allegro.pl/antena-sorensen-lte-1 ... 96006.html
pablito
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2016, o 19:07

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: pablito »

Witam wszystkich (...)




Od sl@w_es.
Regulamin PlusForum pkt 1 i 25:
Forum jest miejscem wymiany informacji, poglądów, pomysłów pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego regulaminu. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus.

PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus, posty lub wątki dotyczące usług innych operatorów będą usuwane.
Kez
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2016, o 23:12

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Kez »

Koledzy co myślicie o tej antenie
http://olx.pl/oferta/najmocniejsza-nowa ... 1c44d36a04
?
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: matus45 »

Chiński , wielozakresowy śmieć. Opis to marketingowy bełkot wyssany z palca. Po co ci taki wynalazek? Ty potrzebujesz anteny na 900MHz i to skutecznej, w tych warunkach ATK-20.
Kez
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2016, o 23:12

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Kez »

Spoko, spoko, bez nerwów. :)
Pod który korektor podłączyć ta antenę, bo mam dwa wejścia?
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: matus45 »

Ja się nie denerwuję, chcę ci po prostu zaoszczędzić 200 zł niepotrzebnie wydanych na chińskie wynalazki. A podłączysz pod wejście Rx/Tx ( nie wiem jak to jest przy E5180As-22), w razie czego zamienisz.
Kez
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2016, o 23:12

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Kez »

Okej, dzięki za odpowiedź. :-)
AndrzejN
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 mar 2016, o 22:05

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: AndrzejN »

Witam

Bardzo serdecznie wszystkich witam i z góry przepraszam za ewentualne gafy.
Mam zamiar przejść do sieci Plus z 3 telefonami i internetem na pewno mobilnym , a jak się sprawdzi to z domowym.
Mieszkam w Opolu więc zasięg LTE powinien być raczej spoko lecz potrzebuję porady jakiej anteny użyć dla uzyskania najlepszego internetu w miejscowości Murawki obok Urowa [img]http://foto.mkwe.pl/images/2016/03/02/z ... EdJ6ZF.jpg[/img] miejsce zaznaczone czerwoną kropką.
Router będzie Huawei E5786s-32a.
Dodam że nie znam się na tym dlatego zwracam się do Was , nie chcę polegać na sprzedawcach którzy wiadomo jak w 90% doradzają.

Pozdrawiam
Andrzej
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: matus45 »

W tej miejscowości zasięg LTE Plusa zapewnia sieć LTE800Sferii z BTS-a Karpowo. Potrzebna antena na 800MHz np. ATK-20 lub ATK-10/800-980. nie licz, że będzie szybko. Sferia używa 5MHz pasma w SISO i maks. DL 19Mb/s. w praktyce kilka to dobry wynik.
zuh
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 mar 2016, o 22:02

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: zuh »

Witam, mieszkam w miejscowości Łąkie jest to mała wioska w gminie Skąpe, powiat Świebodzin, woj. lubuskie.
W plusie powiedzieli mi, że będę miał zasięg LTE i internet będzie szybki. Tak nie jest, zasięg LTE mam ale prędkość słaba.
Pewnie poprawiłoby się gdybym miał zewnętrzną antenę. Tylko jaką mam kupić? Kompletnie się na tym nie znam więc proszę was o pomoc. Jaką antenę kupić i w jakim kierunku ustawić?
Ruter Wi-Fi jaki dostałem to D-link DWR-116 a modem to HUAWEI E3372. Pokój mam na poddaszu i w tym pokoju byłby ruter z modemem długość kabla antenowego około 5m.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: matus45 »

A konkretnie jakie to prędkości? Zasięg LTE800Sferii więc z założenia nie może być szybko bo to 5MHz pasma. Na dodatek do BTS-ów daleko. Najbliższe pozwolenia to Niesulice i Rosin. w Plusie obiecają wszystko a nawet pojęcia o własnej sieci nie mają. E3372s-153 HiLink z Plusa działa z programem http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h Pobierasz , instalujesz na komputerze po czym logujesz się wpisując w nim adres 192.168.8.1 na modem E3372. Program pokazuje parametry sygnału LTE oraz ID BTS-a Plusa w systemie hexadecymalnym. Pozwala wymusić pasmo LTE1800 Mobylandu lub LTE800Sfrerii. Wymuszasz po kolei, sprawdzasz parametry sygnału LTe i ID BTS-a, z którym się łączysz. Do tego testy prędkości. Na LTE800Sferii nie licz na wiele. Jeśli zdecydujesz się na to pasmo to antena na 800MHz. Najbliższy BTS LTE1800Mobylandu w Świebodzinie, około 10km. Do LTE1800 potrzebna antena Dual LTE1800MHz ale nawet z nią brak gwarancji połączenia. z reguły na LTE1800 transfery lepsze ale wszystko zależy od obciążenia stacji bazowej.
zuh
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 mar 2016, o 22:02

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: zuh »

Czasami spada do 1Mb/s a przeważnie mam 2-3 Mb/s ściągania i około 1-1,5 wysyłania.
A na jakie prędkości z anteną mógłbym liczyć z nadajnika w niesulicach?
To prawda, dużo obiecują, zarzekali się że będzie około 70-80 Mb/s. Pomyślałem będzie 10 to będę zadowolony a nawet tego nie mam.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: matus45 »

Dlatego nikt zorientowany nie bierze ich gadek pod uwagę. Zresztą oni nie mają pojęcia o technologii. Ich uczą tylko idiotycznego marketingu. Nikt inteligentny nie pracuje w telekomie. Co do prędkości to sprawdź najlepiej w pobliżu BTS-a Niesulice. Przy prawidłowych parametrach sygnału LTE zobaczysz jak obciązony jest BTS i jakie dostępne w takich warunkach prędkości.To pozwoli sprawdzić jakie są perspektywy z anteną 800MHz.
zuh
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 mar 2016, o 22:02

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: zuh »

No właśnie, mój błąd, że dopiero teraz się orientuje, jestem skazany na bezprzewodowy Internet.
Podjadę do Niesulic i zobaczę co tam się dzieje pod BTS-em.

EDIT:
Byłem pod BTS-em w Niesulicach, zasięg miałem 4 z 5 kresek i prędkość wahała się między 5, a 9 Mb/s wg speedtesu. Szału może nie ma, ale zawsze lepiej niż to co teraz mam.
Możecie mi powiedzieć jaką konkretną antenę mam kupić?
Kalamaja
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2016, o 10:51

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Kalamaja »

Witam, mam pytanie do forumowiczów ponieważ sam nie jestem biegły w temacie proszę o pomoc w doborze anteny zewnętrznej.
Mieszkam przy ulicy Wspólnej 36 w Gorlicach i posiadam router Huawei B315 od CP.
Robiąc odczyt speedtestem wychodzi około DL: 15 MB zasięg na 3 kreski wg programu Huawei(router stoi na parapecie w domu na parterze).
Wg BTSearch najbliższy BTS to góra cmentarana PLUS 1800 MHz.
Mam pytanie jaką antenę zewnętrzną kupić ??
ODPOWIEDZ