Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Rojcer
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 13:47

Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: Rojcer »

Witam,
Mam taki problem, że telefon nie znajduje mi sieci. Mam Samsunga i5800. Kartę SIM czyta, bo normalnie można wpisać PIN, ale nie znajduje sieci. Próbowałem ręcznie wybrać sieć i pisze, że karta SIM nie może się połączyć z tą siecią. Myślę, że jest to problem z kartą SIM ponieważ, gdy wkładam kartę od brata to działa normalnie na moim telefonie. Mam abonament w Plusie. Myślałem nad tym, żeby zrobić duplikat karty SIM, bo może jest popsuta, ale przecież telefon ją widzi jeśli mogę normalnie wpisać PIN lub zobaczyć kontakty zapisane na karcie SIM. Proszę o pomoc, bo nie mam zamiaru niepotrzebnie wydawać pieniędzy na zrobienie duplikatu SIM jeśli to nic nie da.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: tomek »

Strzelam - może masz włączony tryb tylko 3G. Więc jeśli tel nawet jest w 2G to nie zaloguje się do sieci. Brata karta działa, bo zakładam, że ma innego operatora który ma tam zasięg 3G.
Rojcer
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 13:47

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: Rojcer »

Brat ma tą samą ofertę i jeszcze sprawdzałem u kumpla na telefonie moją SIM i też tam nie może połączyć się z SIM ;/ Więc to chyba coś z SIM ale dziwi mnie to że telefon ją widzi.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: tomek »

Być może problem nie dotyczy samej karty ale numeru przypisanej do tej karty SIM. W ogóle miałeś wcześniej taki problem? Czy to jest może świeża umowa? Jak tak, to może to jakiś związek z aktywowaniem numeru w abonamencie.
Rojcer
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 13:47

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: Rojcer »

Umowę już mam 4 lata, nie dawno przedłużyłem i zabrałem i5800. 1,5 miesiąca działało wszystko ok. Może SIM jest uszkodzona, więc chyba zrobię duplikat, bo chyba tak się tylko przekonam.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: tomek »

To chyba będzie najlepsze wyjście. Jeżeli duplikat nie pomógłby w rozwiązaniu problemu, to pieniądze można spróbować odzyskać przez reklamację (wiem z doświadczenia, że Plus nie robi problemów z uznawaniem reklamacji). A może udałoby się odzyskać złotówki nawet za tę wymianę karty.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: mariusz9a »

tomek pisze: Jeżeli duplikat nie pomógłby w rozwiązaniu problemu, to pieniądze można spróbować odzyskać przez reklamację (wiem z doświadczenia, że Plus nie robi problemów z uznawaniem reklamacji). A może udałoby się odzyskać złotówki nawet za tę wymianę karty.
Reklamację trzeba wtedy złożyć i oddadzą te (chyba) 50 zł za wymianę karty SIM. Ale reklamacji nie uznają, ponieważ nie ma do tego regulaminowej podstawy - będzie to reklamacja nie uznana, ale w indywidualnym podejściu pieniądze zwrócą.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Rojcer
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 13:47

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: Rojcer »

Dzięki wielkie, jutro pójdę i dam znać co z tym jest ;)
LadyKaren
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2011, o 16:00

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: LadyKaren »

Witam
Ja w zeszłym tygodniu wymieniłam kartę SIM ( koszt 61zł - ponoć mogę reklamować). Karta Sim nie miała nawet 2 lat.
Też nie widziała sieci w żadnym z telefonów.

Ale mój problem jest inny.
Przed chwilą sprawdziłam ebok i co się okazało?
Minuty, które mam w abonamencie, w tym okresie rozliczeniowym ( 25.11-24.12) nie są aktywne.
Dzwonię więc do Plusa i co się dowiaduję? Że przy wymianie karty SIM w pierwszym okresie rozliczeniowym po tym w którym została wymieniona karta minuty z abonamentu są niedostępne i za każdą minutę i każdego sms-a muszę zapłacić.
Reasumując: dostanę fakturę na kartę 61zl, za abonament 45 i dodatkowo za to co wygadam.

Najlepsze jest to, że ani na infolinii jak się dowiadywałam o wymianę karty nikt mnie nie poinformował, ani w salonie w którym zrobiłam wymianę.

Postanowiłam zadzwonić do salonu i dowiedziałam się, że oni o czymś takim nawet nie słyszeli.

Jestem tak wk...., że aż mnie trzęsie.

Jutro piszę przez eboka reklamację.
Jak mi jej nie uznają idę do rzecznika praw konsumenta.

pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Brak sieci w abonamecie z Plusa.

Post autor: matchojs85 »

Poczytaj mój wątek Płatna wymiana niedziałającej karty SIM. Kpina!.. Ja zrobiłem reklamację! Z tym, że ja miałem wszystkie swoje pakiety dostępne cały czas!!
ODPOWIEDZ