połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Balans,

nie wiem jaką taryfę posiadasz, ale zestawienie pakietów i promocji w naszych poszczególnych ofertach znajdziesz tutaj.

Informacje na temat Roam Like At Home zaś tu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Internet w UE w plus na karte

Post autor: wlo »

Balans pisze: 9 lut 2023, o 22:50 Witam, czy są aktualnie jakieś pakiety w plus na kartę na internet w UE? po przeszperaniu googli nic nie moge znaleźć. Pamiętam jeszcze kilka lat temu(chyba 2019) bardziej się mi opłacało kupować pakiety o ile dobrze pamiętam 5gb które miały do wykorzystania jego część chyba 1gb w całej UE, bo tak było taniej niż korzystać z niemieckiego internetu.
Ja bym stronę operatora przejrzał... Google'a do tego nie potrzeba ;-)
Ja nie pamiętam pakietów po 5 GB, tak tanich, żeby taniej było niż na lokalnej karcie. Owszem, w okresie kiedy wchodził RLAH operatorzy, w tym Plus, wprowadzali okresowe promocje... Data UE z 0,5 GB było chyba (nie będę sprawdzał) ;-)
Euroatlantyckie tanienie są... Więc to nie to na pewno.
Z pewnością transmisja danych jest obecnie dość tania w UE, nawet bez pakietów. No i czy na pewno nie taniej jest kupić kartę lokalnego operatora z taryfą data?
widex
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, o 17:43

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: widex »

Większość, jeżeli wyjeżdza, to tylko co jakiś czas. W tym przypadku nie chcą się bawić w dodatkową kartę SIM (wygoda kosztuje).
W innych przypadkach warto kupić kartę operatora zagranicznego - w końcu przebywa się tam często.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

widex pisze: 13 lut 2023, o 09:49 Większość, jeżeli wyjeżdza, to tylko co jakiś czas. W tym przypadku nie chcą się bawić w dodatkową kartę SIM (wygoda kosztuje).
W innych przypadkach warto kupić kartę operatora zagranicznego - w końcu przebywa się tam często.
Jeśli nie chcą się bawić, to przecież mają przecież RLAH!! Mają jakiś pakiet - abonamentowy albo w prepaidzie, nie? W standardowym na dzisiaj pakiecie za 30 zł jest jak myślę wystarczająco duży pakiet danych w roamingu - prawie 6 GB dzisiaj. Mało?
Nie rozumiem kontekstu Twojego postu...
widex
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, o 17:43

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: widex »

Miałem na myśli poze UE. Wprowadziłem cię w błąd, bo piszesz o UE i całkiem poplątałem.
Pozdrawiam
feniks1986
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2016, o 13:37
Lokalizacja: Sanok

Roaming danych w UE

Post autor: feniks1986 »

Witam Posiadam aktywną Taryfę Plus Elastyczna na Kartę i aktywną usługę Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limity za 25 zł miesięcznie oraz aktywny Gigabank.
W jaki sposób mógłby obniżyć koszty transmisji danych będąc w krajach UE, sprawdzałem w aplikacji iPlus i przy pakietach cyklicznych 5, 10, 30 GB nie ma informacji czy będę mógł z niego skorzystać poza Polską, a przy pakiecie 1Gb pisze pakiet jednorazowy do wykorzystania w Polsce.
Czy jedyne wyjście to wykupienie pakietów Euroatlatyckich ?
Czy w usłudze Bez limitu i 15 GB za 30 zł. miesięcznie jest już jakiś darmowy transfer w krajach UE ?
Ostatnio zmieniony 28 mar 2023, o 12:02 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj feniks1986,
feniks1986 pisze: 28 mar 2023, o 11:30 W jaki sposób mógłby obniżyć koszty transmisji danych będąc w krajach UE
• Limit Roamingowy Data
- jeśli posiadasz aktywny płatny pakiet* internetowy z lejkiem.
* w przypadku darmowego pakietu internetowego (np. w ramach bonusu za doładowanie) wówczas na terenie UE nie otrzymasz żadnego pakietu danych.

Limit Roamingowy Data zależy od kosztu krajowego pakietu data (lub łączonego).
viewtopic.php?t=24363
feniks1986 pisze: 28 mar 2023, o 11:30 Czy w usłudze Bez limitu i 15 GB za 30 zł. miesięcznie jest już jakiś darmowy transfer w krajach UE ?
Tak - będzie to 5,75 GB.
Zestawienie wszystkich pakietów i promocji znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Spy
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2021, o 20:44

Pakiet euroatlantycki

Post autor: Spy »

Dzień dobry,
Posiadam taryfę "Plus elastyczna na kartę", czy mogę włączyć pakiet euroatlantycki na internet ?

https://bok.plus.pl/article/372

Rozumiem że włączyć ten pakiet mogę dopiero bo uruchomieniu Roaming ?

Dziękuję
Ostatnio zmieniony 19 maja 2023, o 09:39 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Pakiet euroatlantycki

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Spy,
Spy pisze: 18 maja 2023, o 17:22 Posiadam taryfę "Plus elastyczna na kartę", czy mogę włączyć pakiet euroatlantycki na internet ?
Tak.
Spy pisze: 18 maja 2023, o 17:22 Rozumiem że włączyć ten pakiet mogę dopiero bo uruchomieniu Roaming ?
W dowolnym momencie możesz włączyć pakiet. Roaming musi być jednak aktywny na numerze, aby móc skorzystać z pakietu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Spy
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2021, o 20:44

Re: Pakiet euroatlantycki

Post autor: Spy »

Dziękuję za odpowiedź.

Czy jest to obecnie najkorzystniejszy możliwy pakiet dla posiadacza telefonu na kartę czy jest może jakaś tańsza opcja używania internetu przez 4-5 dni za granicą w ramach UE??
Dzięki
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Spy,

nie wiem jakiej wielkości ma być wspomniany pakiet, ale zasada jest taka, że każdy pakiet płatny, który wykupisz w kraju, posiada część, która może być wykorzystana w roamingu UE.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zestawienie wszystkich pakietów i promocji w taryfie Plus Elastyczna na Kartę jest w naszym FAQ (w nawiasach podana jest wielkość pakietu UE).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Spy
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2021, o 20:44

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Spy »

Joanna_Plus pisze: 19 maja 2023, o 10:00 Spy,

nie wiem jakiej wielkości ma być wspomniany pakiet, ale zasada jest taka, że każdy pakiet płatny, który wykupisz w kraju, posiada część, która może być wykorzystana w roamingu UE.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zestawienie wszystkich pakietów i promocji w taryfie Plus Elastyczna na Kartę jest w naszym FAQ (w nawiasach podana jest wielkość pakietu UE).
Dzień Dobry,

Obecnie posiadam jak wspomniałem Plus Elastyczna na KArtę (Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu 25zl/mc).
Myślę że wystarczającym byłby dla mnie pakiet 1GB i z tego co widzę to w ramach Pakietu Euroatlantyckiego koszt wynosi 39zl/30dni co jest dość drogo.

Zapoznałem się z przesłanymi linkami ale trochę ich nie rozumiem bo np: czy w ramach mojej taryfy i promocji (Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu 25zl/mc) mogę właczyć dodatkowo każdy dowolny pakiet internetowy ??
* Włącając Pakiet Euroatlantycki zapłacę 39zl/30 dni za 1 GB
* Teoretycznie bardziej opłacałoby mi się właczyć pakiet z punktu 12. bo uzyskuje wtedy aż 1.92 GB na 10 dni (wartośc podana w nawiasie) ale w regulaminie jest napisane jak ponizej : czyli tylko na krajową transmisję danych

10 GB (non stop), koszt: 10 zł / 10 dni (w UE: 1,92 GB)
wł.: *136*11*0010# / wył.: *136*00*0010#


W ramach Promocji Abonent może skorzystać z następujących Pakietów internetowych na krajową transmisję danych („Pakiet internetowy”):
a. Cykliczny Pakiet internetowy 5 GB na krajową transmisję danych w cenie 5 zł („Pakiet internetowy 5 GB”),
b. Cykliczny Pakiet internetowy 10 GB na krajową transmisję danych w cenie 10 zł („Pakiet internetowy 10 GB”),
c. Cykliczny Pakiet internetowy 30 GB na krajową transmisję danych w cenie 30 zł („Pakiet internetowy 30 GB”),
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Pakiet euroatlantycki

Post autor: wlo »

Spy pisze: 18 maja 2023, o 18:48 [...] czy jest może jakaś tańsza opcja używania internetu przez 4-5 dni za granicą w ramach UE??
Spy... Jeśłi, jak twierdzisz, masz pakiet krajowy za 25 zł, to - co widać w ebok (iPlus) - masz niemal 5 GB do wykorzystania w strefie UE/EOG. Nie ma co wydziwiać z pakietem Euroatlantyckim. No chyba, że zamierzasz odwiedzić inne kraje (Szwajcaria, Turcja czy Wielka Brytania - chociaż tu można mieć taniej płacąc wg oddzielnej promocji dla roamingu w Wielkiej Brytanii).

A swoją drogą - już o tym podejmowałem rozmowę w jednym z wątków - Euroatlantycki w sytuacji jaką mamy z RLAH jest do likwidacji, albo gruntownej przebudowy. Po co kraje unijne? Przecież nawet bez pakietu krajowego taniej transmisja danych wychodzi. Moją propozycją było objęcie pakietem "pozostałych krajów Europy" ;-)
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Pytanie mam...
Dlaczego nie mogę edytować już po kilku, kilkunastu minutach własnego postu - żeby usunąć błąd pisarski choćby?
A już nie mówię o uzupełnieniu postu - o co administratorzy mają pretensje, że w kilku kolejnych się zabiera głos w dyskusji - właśnie dlatego! ;-)
Spy
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2021, o 20:44

Re: Pakiet euroatlantycki

Post autor: Spy »

wlo pisze: 20 maja 2023, o 09:57
Spy pisze: 18 maja 2023, o 18:48 [...] czy jest może jakaś tańsza opcja używania internetu przez 4-5 dni za granicą w ramach UE??
Spy... Jeśłi, jak twierdzisz, masz pakiet krajowy za 25 zł, to - co widać w ebok (iPlus) - masz niemal 5 GB do wykorzystania w strefie UE/EOG. Nie ma co wydziwiać z pakietem Euroatlantyckim. No chyba, że zamierzasz odwiedzić inne kraje (Szwajcaria, Turcja czy Wielka Brytania - chociaż tu można mieć taniej płacąc wg oddzielnej promocji dla roamingu w Wielkiej Brytanii).

A swoją drogą - już o tym podejmowałem rozmowę w jednym z wątków - Euroatlantycki w sytuacji jaką mamy z RLAH jest do likwidacji, albo gruntownej przebudowy. Po co kraje unijne? Przecież nawet bez pakietu krajowego taniej transmisja danych wychodzi. Moją propozycją było objęcie pakietem "pozostałych krajów Europy" ;-)
Też tak myślałem ale w zeszłym roku w Grecji bardzo mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem to w praktyce :( Schodziło normalnie z karty i to w tempie ekspresowym...
ODPOWIEDZ