połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj uzytkownik1344,

co konkretnie masz na myśli?
Zasilenia można dokonać np. drogą elektroniczną, natomiast osoba użytkująca numer, decyduje na jakie usługi chce je przeznaczyć.
Jeżeli to kraj spoza UE, to promocja bez limitu nie będzie tam działać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
uzytkownik1344
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 7 sie 2022, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: uzytkownik1344 »

Joanna_Plus pisze: 6 lut 2023, o 14:00 Witaj uzytkownik1344,

co konkretnie masz na myśli?
Zasilenia można dokonać np. drogą elektroniczną, natomiast osoba użytkująca numer, decyduje na jakie usługi chce je przeznaczyć.
Jeżeli to kraj spoza UE, to promocja bez limitu nie będzie tam działać.
Telefon jest używany do rozmów tylko przez vowifi :-) . Konkretnie chodzi o to, że telefon nie jest cały czas w zasięgu wifi, i żeby wpłacone doładowanie zostało przeznaczone na odnowienie pakietu, a nie zostało wyzerowane natychmiastowo przez połączenia za pośrednictwem sieci komórkowej.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

uzytkownik1344,
uzytkownik1344 pisze: 6 lut 2023, o 14:10 Konkretnie chodzi o to, że telefon nie jest cały czas w zasięgu wifi, i żeby wpłacone doładowanie zostało przeznaczone na odnowienie pakietu, a nie zostało wyzerowane natychmiastowo przez połączenia za pośrednictwem sieci komórkowej.

To proponuję wyłączenie transmisji danych po sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

uzytkownik1344,
zasilenie konta to zasilenie konta. Nie ma wpływu na to na co zostanie przeznaczone. To zależy od użytkownika, na co przeznaczy pieniądze z konta - czy na pakiet, czy na transmisję danych, czy na inne usługi.
Do zasilenia konta nie ma potrzeby, żeby telefon był on-line. Ja mam taką sytuację z siostrzenicą - dbam o utrzymanie jej numeru podczas jej niebytności w Polsce - niedawno zasilałem konto kwotą "przedłużeniową" w ramach skończonej niedawno promocji Rok Ważności Konta. Kartę ma wyjętą z telefonu (chociaż może i nie, bo esim ma w Stanach na tamtejszym numerze), a na pewno nie korzysta z roamingu.
uzytkownik1344
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 7 sie 2022, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: uzytkownik1344 »

Joanna_Plus pisze: 6 lut 2023, o 14:25

To proponuję wyłączenie transmisji danych po sieci.
[/quote]
Bardzo dziękuje za radę. A przy okazji się dopytam w przypadku całkowitego wyjęcia karty SIM z telefonu, w jakim czasie system zapomina o połączeniu z siecią w roamingu?
uzytkownik1344
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 7 sie 2022, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: uzytkownik1344 »

wlo pisze: 6 lut 2023, o 14:31 uzytkownik1344,
zasilenie konta to zasilenie konta. Nie ma wpływu na to na co zostanie przeznaczone. To zależy od użytkownika, na co przeznaczy pieniądze z konta - czy na pakiet, czy na transmisję danych, czy na inne usługi.
Do zasilenia konta nie ma potrzeby, żeby telefon był on-line. Ja mam taką sytuację z siostrzenicą - dbam o utrzymanie jej numeru podczas jej niebytności w Polsce - niedawno zasilałem konto kwotą "przedłużeniową" w ramach skończonej niedawno promocji Rok Ważności Konta. Kartę ma wyjętą z telefonu (chociaż może i nie, bo esim ma w Stanach na tamtejszym numerze), a na pewno nie korzysta z roamingu.
Jak się zamelduje w roamingu to już nie masz wpływu na np. Kto dzwonił które się włącza jak nawet nie odbierzesz połączenia. Przy zerowym stanie konta tylko się nie włącza :-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

uzytkownik1344,
uzytkownik1344 pisze: 6 lut 2023, o 14:36 w jakim czasie system zapomina o połączeniu z siecią w roamingu?
Nie wiem co masz na myśli, natomiast jak nie ma karty to nie ma połączenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
uzytkownik1344
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 7 sie 2022, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: uzytkownik1344 »

Joanna_Plus pisze: 6 lut 2023, o 15:08 uzytkownik1344,
uzytkownik1344 pisze: 6 lut 2023, o 14:36 w jakim czasie system zapomina o połączeniu z siecią w roamingu?
Nie wiem co masz na myśli, natomiast jak nie ma karty to nie ma połączenia.
Jaki czas musi upłynąć od wyjęcia karty z telefonu, żeby połączenia przychodzące były rozliczane jak w Polsce. Bo jak się kartę wyjmie z telefonu i zadzwoni na ten numer to nie załącza się komunikat o możliwości wysłania bezpłatnego sms-a do tego numeru tylko wywala od razu co sugeruje że połączenia nadal są rozliczane po stawkach roamingowych.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

uzytkownik1344,
uzytkownik1344 pisze: 6 lut 2023, o 15:42 nie załącza się komunikat o możliwości wysłania bezpłatnego sms-a do tego numeru
Usługa Notka SMS jest włączona na tym numerze?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
uzytkownik1344
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 7 sie 2022, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: uzytkownik1344 »

Joanna_Plus pisze: 6 lut 2023, o 15:58 uzytkownik1344,
uzytkownik1344 pisze: 6 lut 2023, o 15:42 nie załącza się komunikat o możliwości wysłania bezpłatnego sms-a do tego numeru
Usługa Notka SMS jest włączona na tym numerze?
Jest włączona.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

uzytkownik1344,

prośba zatem do właściciela numeru o przesłanie opisu sprawy wraz z numerem telefonu przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

uzytkownik1344 pisze: 6 lut 2023, o 14:41 Jak się zamelduje w roamingu to już nie masz wpływu na np. Kto dzwonił które się włącza jak nawet nie odbierzesz połączenia. Przy zerowym stanie konta tylko się nie włącza :-)
Na wszystko masz wpływ, na "Kto dzwonił" także - steruje się dowolnie usługą. Poza tym - jest darmowa. Owszem, jeśli chcesz nią zarządzać będąc w roamingu - komendy esemesowe kosztują...
Generalnie to nie bardzo zrozumiałe są Twoje pytania dotyczące przedstawianych "problemów" ;-)

uzytkownik1344 pisze: 6 lut 2023, o 15:42 Jaki czas musi upłynąć od wyjęcia karty z telefonu, żeby połączenia przychodzące były rozliczane jak w Polsce. Bo jak się kartę wyjmie z telefonu i zadzwoni na ten numer to nie załącza się komunikat o możliwości wysłania bezpłatnego sms-a do tego numeru tylko wywala od razu co sugeruje że połączenia nadal są rozliczane po stawkach roamingowych.
Jeśli mówisz o zasadach FUP(??), to wyjęcie karty nic nie pomoże. No i FUP to obszar unijny...
uzytkownik1344
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 7 sie 2022, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: uzytkownik1344 »

wlo pisze: 6 lut 2023, o 17:19
Na wszystko masz wpływ, na "Kto dzwonił" także - steruje się dowolnie usługą. Poza tym - jest darmowa. Owszem, jeśli chcesz nią zarządzać będąc w roamingu - komendy esemesowe kosztują...
Generalnie to nie bardzo zrozumiałe są Twoje pytania dotyczące przedstawianych "problemów" ;-)

Jeśli mówisz o zasadach FUP(??), to wyjęcie karty nic nie pomoże. No i FUP to obszar unijny...
Darmowa usługa w Polsce i UE. Z FUP to nie ma nic wspólnego ;-) Poza UE to już bardzo kosztuje słono od 4 do około 8 złotych za minutę jak ktoś zadzwoni w zależności od kraju. Nawet jak wyjmiesz kartę fizycznie kartę z telefonu to przez nieokreślony czas Plus traktuje cię jakbyś był zalogowany w roamingu. Doładujesz, ktoś zadzwoni nieświadomie i nagle kasa np. idzie w wykazie połączeń na numer notki 601100545, mimo że karty nie ma obecnej w telefonie. Przy zerowym stanie konta się nie włącza.
Mój problem polega głównie na tym, czy jest jakiś szybszy sposób na to żeby plus traktował kartę sim tak jakby była w kraju, bez wkładania karty na parę dni do walizki a np. godzine.
Pakiet bez limitu działa przez vowifi, tylko telefon cały czas nie jest w zasięgu wifi, i chodziło mi tylko o 100% przeznaczenie doładowania na odnowienie pakietu.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

uzytkownik1344,
no ja odpadam... Nie wiem o czym mówisz - w ogóle ;-)
Albo mam złe pojęcie o tym jak funkcjonuje poczta głosowa i notka SMS ;-)

Osobiście nie toleruję poczty głosowej - nie lubię się nagrywać, więc i do mnie dzwoniąc rozmówca nie usłyszy komunikatu poczty głosowej. Podobnie Notka SMS - mam wyłączoną usługę (durny pomysł swoją drogą wg mnie taka usługa).
Nie łatwiej ją wyłączyć niż kombinować z chowaniem karty do walizki? I dlaczego do walizki? To jakiś substytut obecności w kraju? Przecież dopóki się nie zalogujesz w sieci własnej, to sieć traktuje numer jak w roamingu raczej, nie?
Balans
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2022, o 10:11

Internet w UE w plus na karte

Post autor: Balans »

Witam, czy są aktualnie jakieś pakiety w plus na kartę na internet w UE? po przeszperaniu googli nic nie moge znaleźć. Pamiętam jeszcze kilka lat temu(chyba 2019) bardziej się mi opłacało kupować pakiety o ile dobrze pamiętam 5gb które miały do wykorzystania jego część chyba 1gb w całej UE, bo tak było taniej niż korzystać z niemieckiego internetu.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2023, o 10:47 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
ODPOWIEDZ