połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj ursusarctos,

tak, jeśli dany operator udostępnia 5G.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Wi-Fi Calling+ w roamingu

Post autor: wlo »

W związku z planowanym dłuższym wyjazdem za granicę (zasadniczo 2 strefa roamingowa ale może być i 3 czasem), siostrzenica prosiła mnie o pomoc - jednak z powodu braku odpowiedniej wiedzy, proszę o informacje dot. usługi ;-)

1. Czy - aby usługa Wi-Fi Calling+ działała - na numerze telefonu (numer prepaidowy) musi być aktywna usługa roamingu? Czy może być dezaktywowana?
2. Opłaty za połączenia i wiadomości, zgodnie z regulaminem usługi "będą naliczane w wysokości zgodnej z posiadanym przez Użytkownika cennikiem taryfy dla oferty, z której Użytkownik aktualnie korzysta". Tak więc zgodnie z cennikiem taryfy Nowy Plush (numer przeniesiony dla usługi RWK) będzie to 35 gr za minutę i 20 gr za SMS - do Polski (na polskie numery) oczywiście. Czy posiadanie aktywnego pakietu z jakimś bezlimitem rozmów, np. "Rozmowy, SMS, MMS bez limitu", "Rozmowy i SMSy bez limitu w sieci" będzie skutkować tym, że połączenia będą realizowane w ramach tego pakietu a nie wg cennika?
3. Rozumiem, że taka aktywność - czy to z opłatami wg cennika, czy za odnowienie pakietu (jeśli pakiet umożliwia nielimitowane połączenia do Polski via Wi-Fi Calling) mieścić się będzie w definicji aktywności?
Ostatnio zmieniony 29 lip 2022, o 09:39 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty - ten sam temat.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Wi-Fi Calling+ w roamingu

Post autor: wlo »

Ponieważ zorientowałem się, ze mój post jest w dziale, w którym Specjaliści się nie udzielają, proszę kogoś z Administratorów o przeniesienie tematu do działu oficjalnego, gdzie być może uzyskam pomoc.
Sprawa dotyczy akurat prepaida, więc... ;)

Dzięki ;-)
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: populares »

Przebywając za granicą, konkretnie w Niemczech i we Francji codziennie dostawałem SMSy specjalne z "Aktualizacją ustawień operatora". I codziennie odrzucałem tą aktualizację ustawień operatora, a ona uporczywie znowu przychodziła. Po co to jest? Czy chodzi o wkrętkę, że telefon przyjmuje ustawienia internetowe aktualnego miejscowego operatora i wtedy płaci się słono za roaming?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,
wlo pisze: 28 lip 2022, o 09:52 1. Czy - aby usługa Wi-Fi Calling+ działała - na numerze telefonu (numer prepaidowy) musi być aktywna usługa roamingu?

Nie.
wlo pisze: 28 lip 2022, o 09:52 do Polski (na polskie numery) oczywiście. Czy posiadanie aktywnego pakietu z jakimś bezlimitem rozmów, np. "Rozmowy, SMS, MMS bez limitu", "Rozmowy i SMSy bez limitu w sieci" będzie skutkować tym, że połączenia będą realizowane w ramach tego pakietu
Tak.
wlo pisze: 28 lip 2022, o 09:52 3. Rozumiem, że taka aktywność - czy to z opłatami wg cennika, czy za odnowienie pakietu (jeśli pakiet umożliwia nielimitowane połączenia do Polski via Wi-Fi Calling) mieścić się będzie w definicji aktywności?
Tak.

populares,

to były alerty na telefonie czy wiadomości SMS?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: populares »

To nie były SMSy, które mógłbym teraz przeglądać w aplikacji SMS/iMessage.
To był pojawiając się na ekranie komunikat z informacją w języku polskim, że otrzymano aktualizację ustawień operatora i do wyboru potwierdź lub odrzuć. Może SMS konfiguracyjny? Mój telefon to iPhone 12 Mini z aktualnym iOS.
Takie same komunikaty dostawałem kiedy byłem w maju w Niemczech i teraz we Francji.
Już wróciłem i po złapaniu sygnału Plusa komunikaty ustały.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

populares,
populares pisze: 29 lip 2022, o 14:16 To nie były SMSy, które mógłbym teraz przeglądać w aplikacji SMS/iMessage
Dopytuje właśnie, bo to wygląda jak powiadomienie urządzenia, dotyczące oprogramowania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: populares »

Nie, to nie jest powiadomienie Applowskie dotyczące oprogramowania. Powiadomienia dotyczące oprogramowania iOS wyglądają zupełnie inaczej. Poza tym powiadomienia dot. oprogramowania nie pojawiają się nagle, gdy wyjedzie się za granicę i nie znikają po powrocie do kraju.
To jest SMS specjalny, konfiguracyjny. Jestem przekonany, że gdybym kliknął "Dalej", to nastąpiłaby podmiana ustawień dot. APN. I co za tym idzie oczywiście zrobiłyby się koszta, jak to w roamingu - wystarczy jeden nieostrożny krok i koszty idą w setki EUR.
nkbr64
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2022, o 17:51

Brak LTE w roamingu

Post autor: nkbr64 »

Dzień dobry,
Mam taki problem, jak tylko przekraczam granicę, w roamingu nigdy nie udało mi się połączyć z żadną siecią LTE.
Zawsze dostaje max H+, ale zazwyczaj 3G.
W Polsce prawie cały czas jest LTE.
Dzwoniłem na infolinie, ale powiedzieli, żebym ręcznie wybrał sieć.
Zmianiałem wielokrotnie w różnych krajach, dalej nigdy nie udało się połączyć z LTE.
Zainstalowałem NetMonstera, czasami pojawiają się tam info o 4G, ale widać, że ma niepełne informacje o nich i nie próbuje się z nimi łączyć.
Więc pytanie - czy w Plush na kartę nie uświadczę 4G w roamingu w UE czy to jakiś błąd jest?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2022, o 18:45 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowedniego wątku.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Marta_Plus »

Witaj nkbr64,

czy sprawdzałeś działanie karty SIM w innym aparacie podczas pobytu za granicą? Roaming danych jest cały czas włączony z pozycji telefonu i jest ustawiony na LTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
nkbr64
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2022, o 17:51

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: nkbr64 »

Nie testowałem w innym aparacie. Ale próbowałem wszystkiego, wymyszonego tylko LTE, 3G z 4G itd. Raczej szukałbym problemu albo ze sprzętem albo z tym, że może LTE nie jest wspierane przez Plush w roamingu. Ale chyba jest
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

nkbr64,

jest. Technologie dostępne w poszczególnych krajach, u poszczególnych operatorów, znajdziesz na tej stronie (zakładka sieci za granicą).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
widex
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, o 17:43

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: widex »

Joanna_Plus pisze: 27 mar 2019, o 13:03 nie, ten pakiet działa w ofercie abonamentowej.
Czy ten pakiet można aktywować również w Plush ABO?
Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

widex,

tak, pakiet Orientalny można aktywować w Plush Abo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
uzytkownik1344
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 7 sie 2022, o 18:28

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: uzytkownik1344 »

Dzień dobry,
w jaki sposób można doładować telefon osobie która przebywa poza UE, żeby środki na 100% zostały przeznaczone na opłatę za pakiet bez limitu a nie na wielkie opłaty roamingowe?
ODPOWIEDZ