Wymiana karty SIM.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
domi_nika
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 maja 2015, o 23:04

brak rejestracji przy zmianie SIM karty...

Post autor: domi_nika »

Witam, ogromna prośba do specjalisty Plus.
We wtorek 12 maja ok. 15:00 byłam w siedzibie Plusa aby zmienić kartę SIM na microSIM.

Zapłaciłam 12,30zł i przekazano że zazwyczaj do 30min nowa karta SIM będzie aktywna.
W tej chwili mija 32 godziny i dalej usługi nie dostępne - karta nie rejestruje się.

Wyłączałam dziesiątki razy telefon - przekładałam do innych urządzeń i cały czas stara karta jest aktywna a nowa nie.

Mam oczywiście dodatnie saldo na karcie i aktywne wszystkie połączenia (jestem użytkownikiem PLUS NA KARTĘ)
W regulaminie doczytałam że 48h może to potrwać....czy jest szansa aby to przyspieszyć ??? proszę..
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, o 10:35 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki – ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj domi_nika,

jak aktualnie wygląda sytuacja?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
domi_nika
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2015, o 23:04

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: domi_nika »

Witam, dziekuje za kontakt. Dalej funkcjonuje stara karta SIM - nie wiem czy nagle przestanie działać czy musze wyłączyć i podłączyć nową ?....pytam gdyż potrzebuje zasięgu i nie moge miec za długo nie aktywnego numeru..
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

domi_nika,

wymiana polega na tym, że dotychczasowa karta traci zasięg (przestaje działać), a usługi przenoszone są na nową kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
domi_nika
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2015, o 23:04

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: domi_nika »

...czyli dalej nie jest aktywna nowa...czy moge Pani Joanno podać swój nr telefonu i numery tych kart SIM (aktualnej i tej nowej ?? )
..może pracownik w siedzibie Plusa pomylił cyfrę i stąd problem z rejestracją nowej SIMki ??
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

domi_nika,

a numery z kart SIM, zgadzają się z numerami podanymi na wniosku?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
domi_nika
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2015, o 23:04

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: domi_nika »

Nie dostałam wniosku w formie papierowej....na miejscu w siedzibie Plusa Pracownik w systemie zmienił te numery i przekazał że będzie do 30min działać na nowej. Oczywiście po 5 minutach przyszedł SMS potwierdzający fakt złożenia wniosku - jednak nie zapisałam go i nie pamiętam czy w treści były te numery...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

domi_nika,

prześlij mi proszę przez ten formularz, numer telefonu + numer seryjny dotychczasowej i nowej karty SIM.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
doktorarca
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2014, o 15:50

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: doktorarca »

Witam,

mam numer w plusie na kartę. Kupiłem sobie nowy telefon Lumie. Okazało się, że ona obsługuje karte microsim a ja mam normalną sim. Czytałem, że taka wymiana jest możliwa od ręki w punkcie plusa, ale słyszałem od znajomego, że jeśli karta sim jest sprzed 2005 roku to wymiana jest bezpłatna...a moja jest bo mam ją od 2003 roku?? czy to prawda?? skąd w punkcie będą wiedzieć jak stara jest ona?? a i jeszcze jedno...czy w Ozimku (woj. opolskie) lub w jego okolicach jest jakiś punkt, w którym będę mógł to zrobić?? pytam, gdyż od nie dawna tam mieszkam i jeszcze nie znam tego miasteczka.

pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odp.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: g-rs »

doktorarca pisze:Witam,

mam numer w plusie na kartę. Kupiłem sobie nowy telefon Lumie. Okazało się, że ona obsługuje karte microsim a ja mam normalną sim. Czytałem, że taka wymiana jest możliwa od ręki w punkcie plusa, ale słyszałem od znajomego, że jeśli karta sim jest sprzed 2005 roku to wymiana jest bezpłatna...a moja jest bo mam ją od 2003 roku?? czy to prawda?? skąd w punkcie będą wiedzieć jak stara jest ona??
Tydzień temu wymieniałem taką samą. Zapłaciłem jakieś 12 zł. To chyba nie majątek? Numer musi być zarejestrowany na Ciebie, więc sprzedawca ma wgląd we wszystkie dane - również to, kiedy karta była aktywowana.
doktorarca pisze:czy w Ozimku (woj. opolskie) lub w jego okolicach jest jakiś punkt, w którym będę mógł to zrobić?? pytam, gdyż od nie dawna tam mieszkam i jeszcze nie znam tego miasteczka.
A google nie masz?
np. TU
doktorarca
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2014, o 15:50

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: doktorarca »

doktorarca pisze:czy w Ozimku (woj. opolskie) lub w jego okolicach jest jakiś punkt, w którym będę mógł to zrobić?? pytam, gdyż od nie dawna tam mieszkam i jeszcze nie znam tego miasteczka.
A google nie masz?
np. TU[/quote]

Tego punktu tam już od dawna nie ma...byłem tam wczoraj :P
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj doktorarca,
doktorarca pisze:słyszałem od znajomego, że jeśli karta sim jest sprzed 2005 roku to wymiana jest bezpłatna...a moja jest bo mam ją od 2003 roku??
To dotyczy wymiany kart w usługach Plus Abonament: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _faqid=220.
Zasady wymiany karty w usługach Plus na Kartę znajdziesz tutaj.
doktorarca pisze:a i jeszcze jedno...czy w Ozimku (woj. opolskie) lub w jego okolicach jest jakiś punkt
Tak, Ozimek ul. Częstochowska 16: http://www.plus.pl/znajdz-salon.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grzegorz82
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 maja 2014, o 18:10

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: grzegorz82 »

Będę chciał wymienić kartę sim na na kartę nano sim i mam pytanie czy ta karta ma również adapter do formatu micro sim ?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1190
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Ron »

Tak, karty powinny być z adapterami (Standard-Micro-Nano).
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: g-rs »

grzegorz82 pisze:Będę chciał wymienić kartę sim na na kartę nano sim i mam pytanie czy ta karta ma również adapter do formatu micro sim ?
Microsim ma adapter do standard sim - natomiast nano nie posiada adaptera.
ODPOWIEDZ