Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kyndek
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 lis 2022, o 12:37

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: kyndek »

zbych_in_flames pisze: 14 gru 2022, o 14:05 Nie cieszyłbym się jeszcze aż tak, bo zaraz się jeszcze okaże, że jest odpalona, ale tylko chwilowo na czas pomiarów PEM. Potem "zgaśnie" i będzie czekać na wszystkie pozwolenia (a to zazwyczaj min 3 miesiące).
Dzięki za wyjaśnienie ;-)

EDIT:
Marta_Plus pisze: 14 gru 2022, o 14:12 kyndek,

w obecnej chwili trwają prace, zatem stacja może działać testowo. :-> Komercyjne uruchomienie tej stacji planowane jest na połowę I kw. 2023 r. Również pozdrawiamy. :->
Najpierw był plan na grudzień, potem na Q2 2023, a teraz następny etap zrealizowany, więc pozytywne zaskoczenie :-) A czas testu już jakoś zleci :lol:
Shoshanah
Szalony PlusManiak
Posty: 213
Rejestracja: 23 wrz 2022, o 12:41

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Shoshanah »

Jaka jest lokalizacja stacji BT26450?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5505
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

Shoshanah, nie mam takiej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pinkfly
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2022, o 19:32

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: pinkfly »

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć czy planowane są nowe stacje w gm. Żabia Wola 96-321 (mazowieckie) (miejscowość Skuły) ??
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Marta_Plus »

Witaj pinkfly,
pinkfly pisze: 19 gru 2022, o 19:35 chciałbym się dowiedzieć czy planowane są nowe stacje w gm. Żabia Wola 96-321 (mazowieckie) (miejscowość Skuły) ??
W podanej miejscowości aktualnie nie mamy planów na nowe stacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
fokus54
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2018, o 10:09

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: fokus54 »

BT12516, czy planowane są jakieś modernizacje?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Marta_Plus »

fokus54,
fokus54 pisze: 20 gru 2022, o 12:12 BT12516, czy planowane są jakieś modernizacje?
Obecnie nie ma planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
baartek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2022, o 18:30

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: baartek »

Dzień Dobry
Jestem nowym użytkownikiem Plusa. Mam problem odnośnie korzystania z sieci. Mieszkam w Pleszewie (Powiat Pleszewski, Województwo Wielkopolskie) stacja bazowa BT33132 na ulicy Słowackiego 14. Od stacji do domu zlokalizowanego na ulicy Poniatowskiego jest 590m. Stacja widoczny zza okna. Stacja posiada LTE 900 1800 2100 2600 i 2600 TDD. Przez cały dzień jest dobrze dopóki telefon (Samsung Galaxy S21+ 5G) nie połączy się z LTE 2600 TDD. Przez cały dzień na LTE TDD mamy 44ms max. 20mbps (download) i 1,73 (upload) a w godzinach późniejszych jest jeszcze gorzej. W tym samym czasie pasmo LTE 900 ma 37ms i 66mbps (download) i 0,89 (upload). Pozostałe pasma 1800,2100,2600 mają PING do max 40ms i każdy po min. 100Mbps (download) i 8,30 (upload).Kartę sprawdziłem w Samsung Galaxy S6 Lite 2022 i ten sam efekt. Karta SIM wymieniona w ten wtorek. W załączniku parametry LTE 2600 TDD.

Moje pytanie brzmi co robię nie tak że to nie działa?

P.S. Czy w przyszłości Plus coś planuje dla miasta Pleszew lub Powiatu Pleszewskiego

Miłego Dnia,

Bartek
Załączniki
L2600TDD.jpg
L2600TDD s.jpg
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6161
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mariusz9a »

baartek pisze: 21 gru 2022, o 21:31 pasmo LTE 900 ma 37ms i 66mbps (download) i 0,89 (upload)
Coś źle odczytujesz z aplikacji do monitoringu sieci, bo takie prędkości nie są możliwe do osiągnięcia na plusowym LTE900 ;-) Najprawdopodobniej podczas pomiaru, LTE900 jest tylko pasmem podstawowym i jest agregowane z jakimiś innymi (bądź nawet ze wszystkimi) pasmami stąd takie prędkości.
W samsungu dokładne dane (pasmo podstawowe + agregacja) znajdziesz w menu serwisowym *#0011#. W nowszych softach wymuszanie pasma zostało zablokowane. Aplikacja z Twojego screena często pokazuje bzdury, także specjalnie bym na niej nie polegał.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
baartek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2022, o 18:30

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: baartek »

Tak. Masz rację samo LTE 900 nie będzie miało takiego wyniku mój błąd przepraszam. Jak już 900+1800 lub więcej. W załączniku są screnny z menu serwisowego i paramterty dla LTE 900 i LTE 2600 TDD. Wymuszanie pasm nie zostało do końca zablokowane bo co prawda "Samsung Band Selection" nie działa. Ale w Aliance Shield (Samsung unieważnił im we wrześniu licencje KNOX). Jest zrobione obejście w postaci Shield Rebirth i działa wymuszanie pasm (obejście nie działa na Androidzie 13 natomiast działa na 12 z Październikowymi poprawkami z 2022r.). Aplikacja której użyłem wcześniej do pomiaru to NetMonster możliwe jest że nie dokładnie pokazuje to co potrzebuje.

Miłego Dnia,

Bartek
Załączniki
L2600 TDD.jpg
L900.jpg
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5505
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

baartek, na początek Q2.2023 planowana jest nowa stacja - BT32738 - 51-54-12.00N / 17-47-12.00E.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bravd
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2019, o 06:24

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Bravd »

Dzień dobry,

proszę o informację kiedy PLUS zamierza poprawić tragiczną ilość nadajników LTE w Płocku ? Tu nie chodzi o jeden czy dwa, tylko o dołożenie swoich anten tam, gdzie mają wszystkie inne wiodące sieci, np przy ulicy Norbertańskiej. Poniżej porównanie internetu od PLUS w routerze B618 i Orange z abonamentu telefonicznego. Miejsce pomiaru ulica Słoneczna.
Załączniki
plus.jpg
orgn.jpg
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5505
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

Bravd, jest planowana nowa stacja BT13566 (Boryszewo). Nie ma jednak ustalonej daty realizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kornelus
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2022, o 00:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Kornelus »

Dzień dobry,
Pisałem już chyba 20 wiadomości do supportu sieci ale tam nikt nie jest w stanie mi udzielić kontretnej odpowiedzi.
Miasto: Biłgoraj
Województwo: Lubelskie
Nadajniki: 2

Moje pytanie:
Sieć komórkowa działa nawet ok ale internet jest tragiczny i działa tylko pod nadajnikami. Często w pomieszczeniach jest 1/5 i nie ma możliwości z korzystania np z vod czy zwykłego połączenia video... Jakie plany ma sieć na poprawienie tej sytuacji?
Sprawę mam zamiar zgłosić do URE i UOKiK
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6161
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mariusz9a »

Kornelus pisze: 23 gru 2022, o 00:07 Sprawę mam zamiar zgłosić do URE i UOKiK
A co oni mają do tego że Pan Zygmunt nie inwestuje w sieć? Jego firma i może infrastrukturę utrzymywać jak mu się to podoba. Urzędy nic do tego nie mają :-D Niestety inwestycje w Plusie wyglądają jak wyglądają, dlatego ta sieć działa jak działa :-] Uważam że Plusa należy karcić ile się da, bo inaczej właściciel nic z tym nie zrobi (a i to być może nie przyniesie efektu...). Tylko czy to w ogóle dociera do właściciela - też wątpię :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ