Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

tomi81
1) W wymienionych miejscowościach nie ma planów, a jeśli chodzi o Białystok to w punkcie drugim podaję modernizowane stacje.
2) BT13464, BT13245, BT13166, BT13136, BT13223, BT13240 (3 kwartał, LTE2600), BT11152 (3 kwartał, U2100), BT13013 (3 kwartał, U900), BT13052 (2 kwartał, LTE1800).
3-11) Ogranicz proszę zapytanie do konkretnych miejscowości, ponieważ pytasz o bardzo duży obszar.

EDIT:
Uzupełnię post po uzyskaniu kolejnych informacji.
Powiat bielski - BT22199 (3 kwartał, sektor w LTE1800), BT22122 (3 kwartał, LTE2600), BT22498 (2 kwartał, LTE2600).
Powiat hajnowski - BT13056 (2 kwartał, U900), BT13016 (3 kwartał, U900).
Powiat wysokomazowiecki - BT13053 (2 kwartał, LTE1800).
Powiat sejneński - BT15177 (2 kwartał, U900).
Powiat siemiatycki - BT13057 (3 kwartał, LTE1800).
Powiat zambrowski, suwalski, ełcki, łomżyński, bielsk podlaski - brak planów.

aress, dla Olsztyna aktualnie brak planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 390
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomi81 »

Daniel - dziękuję za dotychczasową odpowiedź. Wcześniej zostałem poinstruowany aby pytać właśnie w taki sposób, dlatego to robię. Wolisz abym wylistował nie modernizowane stacje (jak to robiłem kiedyś, po czym sami zaproponowaliście podanie obszarów)?
drozdzu
Szalony PlusManiak
Posty: 201
Rejestracja: 27 cze 2011, o 11:30

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: drozdzu »

Szybkie pytanie Sosnowiec Hubala Dobrzańskiego kiedy odpalenie stacji ??? Która stoi uzbrojona w sprzęt czy jakieś kolejne nowe stacje planujecie w Sosnowcu ??? Pozdrawiam Wczoraj pytałem nie otrzymałem odpowiedzi jakieś info :-)
ketton
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 22:06

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ketton »

Michał_Plus pisze:ketton, takie wymuszenie spowodowane jest odbieranymi, w podanych przez Ciebie lokalizacjach, zakłóceniami z nadajników po stronie ukraińskiej w 3G. Aby tego uniknąć, wywoływania lub odbierania usług typu voice, podczas gdy użytkownik jest w systemie LTE skutkuje przejściem terminala na 2G, który jest czysty od zakłóceń
Czyli na poprawę sytuacji w najbliższym czasie w moim regionie, nie mam co liczyć? Pytam też dlatego, że wcześniej byłem w innej sieci i opisywana przeze mnie sytyacja w/w lokalizachach nie miała miejsca. W mojej miejscowiści obok nadajnika Plusa, stoi maszt N! Tam zarzucanie połączeń działa jak należy, a ja w sumie do samej granicy mam około 30km.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 13:41 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprowiono kod quote
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

tomi81, niestety nie posiadam informacji z podziałem na powiaty, stąd prośba o podanie miejscowości/ulicy lub numeru konkretnego BTS, który Cię interesuje, abym mógł udzielić precyzyjnej odpowiedzi.

drozdzu, przepraszam za pominięcie poprzedniego postu. Prace zostały zakończone, ale trwają testy. Uruchomienie komercyjne to kwestia do kilku tygodni. Daty włączenia jeszcze nie ma. Aktualnie brak planów na kolejne, nowe stacje.

ketton, trudno powiedzieć, czy decyzja za jakiś czas będzie zmieniona. Póki co ustawienie działać będzie tak, jak opisaliśmy ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Te zakłócenia 3G dotyczą tylko U900 czy U2100 także?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

patryk7588, U900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 390
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomi81 »

Daniel - ostatnio dla Flasha także udzielaliście odpowiedzi dotyczących powiatów augustowskiego oraz sokólskiego, a nie sądzę, że siedzicie i ręcznie sprawdzacie lokalizację stacji vs miejscowość/powiat, co potwierdzają wcześniejsze odpowiedzi. Proszę - nie bawmy się w ciągłą zmianę zasad - te dane macie. Jeżeli powiat nie jest ok to podaj, proszę, planowane modernizacje w woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim i będzie po temacie.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Ron »

Michał_Plus pisze:ketton, takie wymuszenie spowodowane jest odbieranymi, w podanych przez Ciebie lokalizacjach, zakłóceniami z nadajników po stronie ukraińskiej w 3G. Aby tego uniknąć, wywoływania lub odbierania usług typu voice, podczas gdy użytkownik jest w systemie LTE skutkuje przejściem terminala na 2G, który jest czysty od zakłóceń
2G dlatego jest niezastąpione. Przy granicach działa poprawnie. :-)
bed
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 2 cze 2013, o 23:24

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: bed »

Czy ruszyło się coś w sprawie stacji 24772 (Siekierczyna)? I czy planowane są jakieś ruchy na stacjach: Rzgów (łódzkie), Starowa Góra (łódzkie)?
AlfredoUssr
Szalony PlusManiak
Posty: 231
Rejestracja: 27 paź 2015, o 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: AlfredoUssr »

Widzę że w planach jest 6x LTE2600 dla Białegostoku.
Czy dla Lublina oraz Łodzi są planowane nowe stacje LTE2600?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

bed, nie ma nowych wieści.
Rzgów, Starowa Góra - brak planów.

AlfredoUssr, w Lublinie nie, ale w Łodzi na BT31165 dodamy w 2 kwartale LTE2600.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 390
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomi81 »

Dziękuję za udzieloną odpowiedź - jak widzę nie mam na co liczyć.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

tomi81, prosiłem Ciebie o sprecyzowanie pytania do miejscowości/BTS-ów. Niestety podziału na województwa tym bardziej nie posiadam. Ze względu na porządek i czasochłonność udzielam systematycznie odpowiedzi w pierwotnym poście.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 390
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomi81 »

Daniel_Plus pisze:tomi81, prosiłem Ciebie o sprecyzowanie pytania do miejscowości/BTS-ów. Niestety podziału na województwa tym bardziej nie posiadam. Ze względu na porządek i czasochłonność udzielam systematycznie odpowiedzi w pierwotnym poście.
Daniel - a ja na to odpisałem później (podając przykład powiatów sokólskiego i augustowskiego) na co już nie odpowiedziałeś. To jak to w końcu jest - czy sam siedziałeś i weryfikowałeś dane per stacja/powiat (z w/w przykładu) czy też jednak te dane posiadasz (czego dowodzą wcześniejsze odpowiedzi innych konsultantów). Proszę - trzymajmy się jednych zasad (tych o które prosili inni konsultanci wcześniej kiedy podawałem te same stacje co półtorej-dwa miesiące, co tylko wprowadzało mętlik, co będzie miało miejsce ponownie przy podawaniu wszystkich stacji z obszaru powiatu).

EDIT. W oryginalnym poście widziałem dopisek po powiecie hajnowskim oraz bielskim. Tu przepraszam - chodziło o powiat bielsk podlaski (skrót myślowy).
ODPOWIEDZ