Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj ffxxn,
FAQ - Plus Mix/Plus na Kartę - przeczytaj zanim napiszesz.
4. Jeżeli pytanie dotyczy zasięgu/problemów z dostępem do sieci, w wątku należy podać dokładną lokalizację (województwo, powiat, miejscowość; w przypadku dużych miast, również ulicę).
Oprócz powyższego podaj proszę parametry sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: ffxxn »

wlo pisze: 18 gru 2022, o 14:04
ffxxn pisze: 18 gru 2022, o 12:25 To jest jakaś paranoja żebym w 21 wieku "wystawiał" telefon na okno żebym miał zasięg.
W lockdownie żona dostała od firmy router z kartą konkurencyjnego operatora... Mamy w domu cały czas Neostradę bo nie mam kiedy zająć się przygotowaniem domu na światłowód, który jest, a nawet dwa, pod blokiem (nie wiem czy oba są wprowadzone do bloku, jeden od największego kablowego operatora na pewno) ;-) Niestety na potrzeby tych wszystkich konferencji itp. to za mało jest. Wiesz gdzie musiałem jej postawić ten router? W oknie. I to nie mniej niż 30 cm od brzegu, bo jak bliżej stał to cieniutko było - Neostrada szybsza była. Mieszkam w większym trochę niż Ty mieście ;-)
Ja w domu mam światłowód ale kiedyś miałem router mobilny i też był na oknie, ale w moim poscie chodzi o moj telefon, jak go poloze np. na łóżku to nie ma zasięgu, a ostatnio nie miałem zasięgu przez 2 dni prawie wszędzie

EDIT:
Joanna_Plus pisze: 19 gru 2022, o 11:03 Witaj ffxxn,
FAQ - Plus Mix/Plus na Kartę - przeczytaj zanim napiszesz.
4. Jeżeli pytanie dotyczy zasięgu/problemów z dostępem do sieci, w wątku należy podać dokładną lokalizację (województwo, powiat, miejscowość; w przypadku dużych miast, również ulicę).
Oprócz powyższego podaj proszę parametry sygnału.
Parametry sygnału tzn. prędkość? jeśli tak to ping: 112ms pobieranie 1.52mb/s , wysyłanie 0.23 mb/s
Miasto Bochnia ul. płk. Stefana Osiki
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

ffxxn, na żadnej stacji w tym rejonie nie trwają prace. Nie mam również informacji o utrudnieniach w tej lokalizacji.
ffxxn pisze: 21 gru 2022, o 16:22 Parametry sygnału tzn. prędkość? jeśli tak to ping:
Nie, parametry sygnału: RSRP, RSRQ, SINR. Mozna je sprawdzić np. w aplikacji Network Cell Info.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: ffxxn »

Michał_Plus pisze: 21 gru 2022, o 16:37 ffxxn, na żadnej stacji w tym rejonie nie trwają prace. Nie mam również informacji o utrudnieniach w tej lokalizacji.
ffxxn pisze: 21 gru 2022, o 16:22 Parametry sygnału tzn. prędkość? jeśli tak to ping:
Nie, parametry sygnału: RSRP, RSRQ, SINR. Mozna je sprawdzić np. w aplikacji Network Cell Info.
Ja mam iphone i nie moge takiej aplikacji znaleźć
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

ffxxn, to przykładowa. Chodzi o sprawdzenie tych parametrów sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: ffxxn »

Michał_Plus pisze: 21 gru 2022, o 18:48 ffxxn, to przykładowa. Chodzi o sprawdzenie tych parametrów sygnału.
niewiem jak to sprawdzić

EDIT:
czwartek 22 gru 2022, 12:04

Witam w dniu dzisiejszym internet kompletnie nie działa! wystawilem telefon ZA OKNO i test wyszedl mi: Ping 500ms, pobieranie 2mb/s , wysylanie 0.26 mb/s! Paranoja. a zeby zrobic test w domu to sie nie da mimo ze mam full zasieg lub 3 kreski. Rozmowy przerywa!!! wy mi piszecie tylko "prosze wyciagnac karte sim i wlozyc jeszcze raz", "prosze o restart urzadzenia" moja wina oczywiscie ze niemoge korzystac z waszych usług. Żeby zapłacić w sklepie blikiem to musze iść do okna bo mimo zasięgu LTE 3-4 kreski to niechce się aplikacja banku załadowac! Za co płacę 35 zł miesięcznie? Za przerywające rozmowy , ciągly brak internetu lub internet na poziomie maks 2mb/s w 21 wieku. Przy takim internecie to gra mi sie nie pobierze i inne. Ps. testy byly robione na jednym serwerze w roznych miejscach, bez zadnego polaczonego urzadzenia pod hotspot i bez otwartych / aktualizajacych itp. się aplikacji. Czy mogę próbować rozwiązać umowe bez kary umownej dlatego bo nie dostarczacie mi usług jakie powinny być?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Marta_Plus »

Witaj ffxxn,

zasięg jest zależny od wielu czynników, a na jego ograniczenie może wpłynąć między innymi infrastruktura, zabudowa, ukształtowanie terenu.
ffxxn pisze: 22 gru 2022, o 13:04 Czy mogę próbować rozwiązać umowe bez kary umownej dlatego bo nie dostarczacie mi usług jakie powinny być?
Decyzję w tym zakresie może podjąć Departament Reklamacji. Sposoby zgłoszenia reklamacji znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: ffxxn »

Marta_Plus pisze: 22 gru 2022, o 13:23 Witaj ffxxn,

zasięg jest zależny od wielu czynników, a na jego ograniczenie może wpłynąć między innymi infrastruktura, zabudowa, ukształtowanie terenu.

Bo w ciągu jednego dnia zmieniło się ukształtowanie terenu i zabudowa , że wczoraj miałem 2 mb/s a dziś internet nie działa :lol: :lol: :lol:
matibochman2
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2022, o 20:46

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: matibochman2 »

Dzisiaj w Bełchatowie, w samym centrum.. Ping 38ms, Pobieranie 1.53mb/s, wysyłanie 0.20mb/s.. To jest jakaś kpina żeby większość czasu było 3G albo H+.. LTE albo LTE+ raz jest jedną, dwie kreski a raz nie ma wgl, siedząc w jednym miejscu, czy zamierzacie jakoś poprawić zasięg w tym mieście? Bo jeśli nie, będę zmuszony zrezygnować bo nie mam zamiaru płacić za usługę która zwyczajnie nie działa 😡
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: ffxxn »

matibochman2 pisze: 22 gru 2022, o 21:01 Dzisiaj w Bełchatowie, w samym centrum.. Ping 38ms, Pobieranie 1.53mb/s, wysyłanie 0.20mb/s.. To jest jakaś kpina żeby większość czasu było 3G albo H+.. LTE albo LTE+ raz jest jedną, dwie kreski a raz nie ma wgl, siedząc w jednym miejscu, czy zamierzacie jakoś poprawić zasięg w tym mieście? Bo jeśli nie, będę zmuszony zrezygnować bo nie mam zamiaru płacić za usługę która zwyczajnie nie działa 😡
To samo w Bochni w województwie małopolskim w Powiecie Bocheńskim, na zewnątrz masz 5mb/s a w budynku już ci nie zmierzy prędkości, numer niestety musze trzymac bo abonament mam i korzystam z drugiego numeru gdzie mam 2 kreski LTE (tyle samo co w Plus) i mam jakoś 60mb/s.( raz miałem 200 mb/s )
matibochman2
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2022, o 20:46

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: matibochman2 »

ffxxn pisze: 23 gru 2022, o 10:59
matibochman2 pisze: 22 gru 2022, o 21:01 Dzisiaj w Bełchatowie, w samym centrum.. Ping 38ms, Pobieranie 1.53mb/s, wysyłanie 0.20mb/s.. To jest jakaś kpina żeby większość czasu było 3G albo H+.. LTE albo LTE+ raz jest jedną, dwie kreski a raz nie ma wgl, siedząc w jednym miejscu, czy zamierzacie jakoś poprawić zasięg w tym mieście? Bo jeśli nie, będę zmuszony zrezygnować bo nie mam zamiaru płacić za usługę która zwyczajnie nie działa 😡
To samo w Bochni w województwie małopolskim w Powiecie Bocheńskim, na zewnątrz masz 5mb/s a w budynku już ci nie zmierzy prędkości, numer niestety musze trzymac bo abonament mam i korzystam z drugiego numeru gdzie mam 2 kreski LTE (tyle samo co w Plus) i mam jakoś 60mb/s.( raz miałem 200 mb/s )
No niestety.. To jest jakaś tragedia.. Nawet jak jestem w pracy w Łodzi to skacze z 5G na LTE co chwilę..
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: ffxxn »

matibochman2 pisze: 23 gru 2022, o 11:34
ffxxn pisze: 23 gru 2022, o 10:59
matibochman2 pisze: 22 gru 2022, o 21:01 Dzisiaj w Bełchatowie, w samym centrum.. Ping 38ms, Pobieranie 1.53mb/s, wysyłanie 0.20mb/s.. To jest jakaś kpina żeby większość czasu było 3G albo H+.. LTE albo LTE+ raz jest jedną, dwie kreski a raz nie ma wgl, siedząc w jednym miejscu, czy zamierzacie jakoś poprawić zasięg w tym mieście? Bo jeśli nie, będę zmuszony zrezygnować bo nie mam zamiaru płacić za usługę która zwyczajnie nie działa 😡
To samo w Bochni w województwie małopolskim w Powiecie Bocheńskim, na zewnątrz masz 5mb/s a w budynku już ci nie zmierzy prędkości, numer niestety musze trzymac bo abonament mam i korzystam z drugiego numeru gdzie mam 2 kreski LTE (tyle samo co w Plus) i mam jakoś 60mb/s.( raz miałem 200 mb/s )
No niestety.. To jest jakaś tragedia.. Nawet jak jestem w pracy w Łodzi to skacze z 5G na LTE co chwilę..
ŁO to ty masz 5g a jak miałem tel z dostępem do 5g (realme gt me) to żeby mieć 5g to był szczyt wszystkiego a co do lte gdzie miałem jedną kreske a maszt z dostępem do 5g stoi nie cały kilometr
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

matibochman2, w Bełchatowie planowane są dwie nowe stacje BT35551 (51-22-04.00N / 19-22-57.00E) i BT30796 (51-22-01.45N / 19-21-28.80E). Pierwsza Q3 2023, druga Q1 2024.

ffxxn, niestety brak planów dla tej lokalizacji. Sugeruję zgłoszenie reklamacji na bok@plus.pl wraz z opisem sytuacji. Jeśli podasz numer sprawy, jaki dostaniesz w korespondencji zwrotnej, postaram się przyspieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Shoshanah
Starszy Plusmaniak
Posty: 189
Rejestracja: 23 wrz 2022, o 12:41

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Shoshanah »

Problem Bochni to brak stacji w centrum. Przepychanki wpierw z tzw. wikarowka (uchwyty pod anteny stoja dalej czyli juz 17 lat), potem mialy byc na przychodni to UM uchwalil zmiane we wzizt i uwalil budowe nowych stacji w miescie. Jedni ludzie robia to innym ludziom...
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: ffxxn »

Shoshanah pisze: 23 gru 2022, o 17:55 Problem Bochni to brak stacji w centrum. Przepychanki wpierw z tzw. wikarowka (uchwyty pod anteny stoja dalej czyli juz 17 lat), potem mialy byc na przychodni to UM uchwalil zmiane we wzizt i uwalil budowe nowych stacji w miescie. Jedni ludzie robia to innym ludziom...
Racja z tego co widze na btsearch to btsy plusa w Bochni są na obrzeżach miasta a mój najbliższy BTS jest w gorzkowie lub w Galeri Rondo, reszta W3 (fioletowi, pomaranczowi i rozowi) mają zasięg na szkole i ja ten bts widze jak wyjde na dwor...

EDIT:
Michał_Plus pisze: 23 gru 2022, o 16:07 ffxxn, niestety brak planów dla tej lokalizacji. Sugeruję zgłoszenie reklamacji na bok@plus.pl wraz z opisem sytuacji. Jeśli podasz numer sprawy, jaki dostaniesz w korespondencji zwrotnej, postaram się przyspieszyć udzielenie odpowiedzi.
Ja zgłaszam to od roku prawie przez infolinie lub przez iPlus i dostaje odpowiedz tak jak wspominalem chyba wczesniej "Prosimy o restart urządzenia" raz sie trafilo że moje urzadzenie (iPhone 11) jest niekompatybilne z waszą siecią :lol: szkoda że reszta w tym wirtualne wspierają urządzenie moje oraz przy takim samym zasiegu potrafię mieć prędkość ponad 100 mb/s na innej sieci

EDIT:
mogę podać nr zgłoszenia który dostałem 2 dni temu;
C00000001874110
ODPOWIEDZ