Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

bodek510, nie mam informacji o utrudnieniach lub pracach w tym rejonie. Urządzenie było restartowane? Sieć jest widoczna, jaki komunikat?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: bodek510 »

właśnie o to chodzi, że na żadnym z dostępnych urządzeń nie ma połączenia z siecią. na starej nokii jest napis brak sieci, na smartfonach po prostu brak zasięgu. czasem złapie jedną kreskę zasięgu z nadajnika z m. Narol
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

bodek510, postaram się czegoś dowiedzieć i wrócę z odpowiedzią.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: bodek510 »

Czy coś już wiadomo? Niestety dalej brak zasięgu z nadajnika w Suścu. W Tomaszowie lubelskim i Narolu jest normalnie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

bodek510, nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Aegithalos
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2022, o 13:20

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Aegithalos »

Witam. Od dłuższego czasu jest problem z siecią plus na ul. Spacerowej w Zlociencu. Mam dwa telefony w tej sieci, dodatkowo internet domowy. Od jakiegoś miesiąca albo I nawet dłużej zasięg jest na poziomie 1 kreski, bądź nie ma go wcale. Tak samo z internetem, nie da się z niego korzystać, bo co chwile zrywa połączenie albo jest ono tak słabe, że strony się nie ładują. Internet mobilny działa na 2g, bądź H+ albo czasem pojawia się E. Co ciekawe, jnny telefon w Playu nie ma tego problemu. Czym jest to spowodowane? Karty byly sprawdzane na rownych teleofnach, i nie jest to wina sprzętów. Już mam dość że płacę kupę kasy za abonamenty a nie da się z tego korzystać!
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Aegithalos,

nie mamy informacji o aktualnie występujących utrudnieniach w tym rejonie. Z odpowiedzi na ostatnie zgłoszenie z tej lokalizacji wynika, że stacja bazowa pracuje poprawnie. Pojawia się jakiś komunikat? Podaj proszę wyniki speed - testu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Aegithalos
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2022, o 13:20

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Aegithalos »

Nie ma żadnego komunikatu. Po prostu sieć działa na jednej/dwóch kreskach. Internet zrywa co chwilę...
Załączniki
PART_1669056578505.jpeg
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Marta_Plus »

Aegithalos,

zasięg sieci jest zależny od wielu czynników; ukształtowania terenu, pasma, anteny. Podaj proszę parametry sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Aegithalos
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2022, o 13:20

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Aegithalos »

Nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi parametrami. Nie wiem gdzie tego szukać. Poza tym problem z siecią Nie jest od zawsze, tylko od kilku tygodni. W tym czasie raczej uszkaltowanie terenu czy antena się nie zmieniły...
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Marta_Plus »

Aegithalos,

parametry powinny być określone na routerze w jednej z zakładek po zalogowaniu się do panelu admina. Z jakiego urządzenia korzystasz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Aegithalos
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2022, o 13:20

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Aegithalos »

Urządzenie to huawei b525. Dostępu do panelu nie mam, bo nie zakładałam, nie było mi potrzebne. Poza tym niedługo z niego rezygnuje, więc nie ma sensu się na tym skupiać. Bardziej zależy mi na poprawnym zasięgu w telefonie, z racji tego że mam też służbowy w waszej sieci I również działa na jednej/dwóch kreskach...
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Marta_Plus »

Aegithalos,
Aegithalos pisze: 23 lis 2022, o 19:11 Urządzenie to huawei b525. Dostępu do panelu nie mam, bo nie zakładałam, nie było mi potrzebne. Po
Po ustanowieniu połączenia z routerem należy włączyć dowolną przeglądarkę i w polu adresu strony internetowej wpisać 192.168.8.1 i następnie nacisnąć na klawiaturze klawisz Enter.
Aegithalos pisze: 23 lis 2022, o 19:11 Bardziej zależy mi na poprawnym zasięgu w telefonie, z racji tego że mam też służbowy w waszej sieci I również działa na jednej/dwóch kreskach...
Spróbuj skierować antenę bliżej nadajnika w kierunku lokalizacji Złocieniec, Al.Piastów 2. Posprawdzaj wtedy, jak wygląda kwestia zasięgu w różnych dostępnych technologiach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ffxxn
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2022, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: ffxxn »

Witam, od prawie miesiąca (tak naprawdę od roku) próbuje walczyć z waszym zasięgiem oraz internetem, nie mieszkam w jakiejś wsi czy coś tylko w mieście które ma około 30 tysięcy mieszkańców zgłaszam to na infolinii, przez czat i zamykacie zgłoszenia a w odpowiedzi dostaje "u nas wszystko w porządku" , ale u mnie nie jest w porządku. Gre 5GB pobieram już kilka godzin, ping 100 (czyli gry online odpadają). Zasięg też lipa. Lte kreska max. Na początku wszystko działało dobrze, naprawcie to lub będę rozważał zerwanie umowy i przejść do konkurencji. W miejscach w których jestem często mam E lub 3G i to jedną kreske. To jest jakaś paranoja żebym w 21 wieku "wystawiał" telefon na okno żebym miał zasięg.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: wlo »

ffxxn pisze: 18 gru 2022, o 12:25 To jest jakaś paranoja żebym w 21 wieku "wystawiał" telefon na okno żebym miał zasięg.
W lockdownie żona dostała od firmy router z kartą konkurencyjnego operatora... Mamy w domu cały czas Neostradę bo nie mam kiedy zająć się przygotowaniem domu na światłowód, który jest, a nawet dwa, pod blokiem (nie wiem czy oba są wprowadzone do bloku, jeden od największego kablowego operatora na pewno) ;-) Niestety na potrzeby tych wszystkich konferencji itp. to za mało jest. Wiesz gdzie musiałem jej postawić ten router? W oknie. I to nie mniej niż 30 cm od brzegu, bo jak bliżej stał to cieniutko było - Neostrada szybsza była. Mieszkam w większym trochę niż Ty mieście ;-)
ODPOWIEDZ