Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Pablo18n2007
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 paź 2022, o 15:18

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Pablo18n2007 »

Nie chcemy z mama przepisywac obecnego numeru a co za tym idzie podpisywac nowej umowy na mnie (z obecnym numerem).
Nr z ktorego ja korzystam obecnie jest na moja mame i nie chce ona przedluzac umowy. Po prostu teraz to ja chce wziac nowy numer i podpisac umowe ale juz na siebie. Zatem czy mama jesli nie chce przedluzac umowy to musi to zglosic to w salonie plus ? Umowe mama ma do 12 listopada br.
A i przyszedl juz sms o dezaktywacji pakietu
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: zif »

Pablo18n2007, jeśli wszystkie doładowania są dokonane, nie ma potrzeby informowania Plusa o chęci rozwiązania umowy.
Nowego Mixa nie dostaniesz, nie jest już oferowana ta usługa.

Pytałem kilka dni temu o możliwość przedłużenia mojego Mixa, więc kilka słów podsumowania, może komuś się przyda.
Nie ma możliwości zejścia z kwotą doładowania. Pozostawienie wysokości doładowania - tylko bez sprzętu. Telefony dostępne przy wejściu w wyższe opłaty. Długość umowy - wyłącznie 24 doładowania. Przejście na abonament rozsypałoby SmartDom.

Konsultantka SKRAJNIE nieprofesjonalna, do tego sama jakość połączenia bardzo nieprzyjemna - odgłosy innych rozmów w tle, co chwilę półsekundowe przerwy w rozmowie (całkowite wyciszenie mikrofonu).

Oferta identyczna jak na stronie WWW; gdyby nie to, że potrzebowałem usłyszeć i nagrać potwierdzenie, że SmartDom pozostanie bez zmian, przedłużyłbym przez stronę.

Pytam o warunki przedłużanej umowy:
- Takie, jak były wcześniej.
- Ale na stronie mam nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i większy pakiet internetowy.
- Aaa, no tak, będą jak na stronie.
- Długość umowy?
- 27 doładowań.
- Na stronie mam 24.
- Popatrzę... Tak, 24!
- A ten jednorazowy pakiet 12 GB dostanę?
- Nie, tylko przy wyższych doładowaniach.
- Pani popatrzy, może jednak będzie...
- Ooo, będzie, nie zauważyłam
I truskawka na torcie - informacja, że po wyczerpaniu pakietu internetowego transfer spada do 32 kiloBAJTÓW na sekundę, a po wyczerpaniu pakietu rozmów (tak, tego nielimitowanego), kolejne połączenia będą kosztowały ileś groszy. Gdyby nie fakt, że utrzymywanie tego Mixa opłaca mi się nawet gdyby miał tylko leżeć w szufladzie, przeniósłbym numer i domagał się zwrotu zgromadzonych środków.
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: zif »

Post pod postem, bo edit mógłby zostać przeoczony, można ten dołączyć do poprzedniego.

Jak pisałem, odbyłem rozmowę w sprawie przedłużenia umowy. Sprawa, niestety, ma ciąg dalszy... a ściślej - właśnie go nie ma, choć powinna :)
Po rozmowie z konsultantką, na mail widniejący w systemie i przeliterowany mi, w ciągu kilku godzin miałem dostać propozycję umowy do akceptacji. Minęło 8 dni, wasza superprofesjonalna konsultantka uparła się spaprać sprawę do końca - maila wciąż nie ma.

Jak obecnie wygląda przedłużenie Mixa przed czasem? Mam 6 doładowań do końca - czy przy przedłużeniu zostaną one anulowane, czy doliczone do przedłużonej umowy?
Czy jeżeli samodzielnie przedłużę umowę przez internet, pozostawiając niezmienioną wysokość doładowań, SmartDom zostanie bez zmian (25 zł rabatu na telewizję i prawie 50 na internet, przedłużany Mix jest umową uprawniającą)?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

zif,

najmocniej przepraszam za powyższą sytuacje. Folder SPAM, zapewne także został "przeszukany".
zif pisze: 23 paź 2022, o 09:45 Mam 6 doładowań do końca - czy przy przedłużeniu zostaną one anulowane, czy doliczone do przedłużonej umowy?
Doliczone do nowego kontraktu.
zif pisze: 23 paź 2022, o 09:45 Czy jeżeli samodzielnie przedłużę umowę przez internet, pozostawiając niezmienioną wysokość doładowań
Jeśli nie nastąpi obniżenie wysokości doładowania, to rabaty powinny zostać zachowane
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: zif »

Tak, Spam został również przetrząśnięty wzdłuż, wszerz i w poprzek - znalazłem tylko informacje o rachunkach do zapłaty ;)

Dziękuję za odpowiedź.
stoonooga
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2022, o 10:53

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: stoonooga »

Dzień dobry. Wczoraj dokonałam ostatniego zasilenia w Mix X. Po zasileniu nie aktywował mi się pakiet kompletny 60. Po tym wysłałam SMS na 2699 aby przejść na kartę. Dyspozycja została przyjęta. Czy to wystarczy aby zatrzymać nr oraz czy muszę wypowiadać tą zakończoną umowę pisemnie ? Udzielane mi były sprzeczne informacje w różnych salonach plusa. W jednym usłyszałam że tak a w drugim, że jeżeli zostały spełnione wszystkie założenia umowy mogę od razu przejść na kartę kodem.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ron »

@stoonooga, nic nie musisz robić, wystarczy SMS. Zmiana nastąpi po 7 dniach, a Ty otrzymasz SMSa.

Szczegóły Przejście z MIX do Plus na kartę.
Pablo Pablo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2022, o 18:41

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Pablo Pablo »

Witam serdecznie
Moje pytanie jest takie , otóż zostało mi 5 doładowań w mixie do końca umowy, moje doładowańia są w cenie 30 zł, chciałbym przedłużyć umowę na tej samej zasadzie mix 30 z nowym telefonem, ale po zalogowaniu na plus pl proponuje mi tylko przejście z mix na abonament czego nie chce lub przedłużenie ale na mix 50 zł miesięcznie. Ja chciałbym tak jak było za 30 zł z nowym telefonem ! Czy mógłbym skontaktować się tak jak ludzie wyżej z ekspertem na e-mail?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Pablo Pablo,

podeślij proszę numer telefonu, którego dotyczy sprawa na adres: specjalista_plus@plus.pl
W temacie wiadomości dodaj słowo FORUM oraz zawrzyj swoją nazwę użytkownika. Poproszę wówczas konsultanta o kontakt i przedstawienie aktualnie obowiązujących ofert.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Metiu1987
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2022, o 08:31

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Metiu1987 »

Witam. Pozostało mi 7 zasileń do końca, kiedy można się spodziewać dostępności oferty przedłużenia mixplus?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Metiu1987,
Metiu1987 pisze: 2 lut 2023, o 07:58 kiedy można się spodziewać dostępności oferty przedłużenia mixplus?
Jeżeli pozostanie nie więcej niż 6 zasileń do końca aktualnego kontraktu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pablo Pablo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2022, o 18:41

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Pablo Pablo »

Witam. Zostały mi dwa doładowania w mix i chciałbym zakończyć umowę, gdzie znajdę wzór zakończenia umowy, żeby napisać?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Pablo Pablo,

chcesz całkowicie dezaktywować ten numer?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pablo Pablo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2022, o 18:41

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Pablo Pablo »

Dokładnie tak. Zostały mi tylko dwa doładowania i czy teraz mogą napisać takie pismo, wysłać doładować ostanie dwa razy i żeby mi ten numer wyłączono.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Pablo Pablo,

po zrealizowaniu wszystkich doładowań (aby nie została naliczona kara), wypowiedzenie umowy można złożyć w każdym punkcie Plusa lub przesłać listem poleconym na adres:

Polkomtel Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska
02-673 Warszawa
z dopiskiem "Rezygnacja z usług".

Pismo powinno zawierać:
• imię i nazwisko,
• numer telefonu, którego dotyczy sprawa,
• czytelny podpis właściciela.

Mailowo można przesłać rezygnację na adres: bok@plus.pl.

Dezaktywacja nastąpi w terminie 30 dni od daty otrzymania woli (wniosku).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ