Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
p.kiler
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 20:22

Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: p.kiler »

Czy karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE będzie pasowała do mojego routera Huawei E169?
Odbieram jutro tableta, ale mówiono mi, że przyjdzie z jakąś specjalną kartą SIM.
Mam komputer z PLUS GSM i router Huawei E169; czy da się wyrobić duplikat karty tak, żeby działała na router i tablet?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

Tak, to jest karta USIM, będzie pasowała do innych modemów i do telefonów. Nie masz co się martwić. :->
p.kiler
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 20:22

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: p.kiler »

A czy karta USIM jest specjalną do LTE, czy mogę ją wyciągnąć z tabletu i włożyć do routera Huawei E169 i też pójdzie internet lecz bez LTE?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

Dokładnie tak; w innym urządzeniu ta karta będzie działała w innych technologiach czyli 3G i 2G. Będzie działała w modemach i nawet w telefonie. Działa w każdym urządzeniu i w każdej technologii jaką oferuje urządzenie, oprócz CDMA.
p.kiler
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 20:22

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: p.kiler »

Dziękuje bardzo.
Stig777
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Stig777 »

A czy karta USIM będzie pasowała do innych tabletów? Np. gdybym chciał zmienić ten Galaxy 8.9, na nowego Galaxy Tab 2, albo Galaxy Note tablet i czy ewentualne sprzedanie tamtego 8.9 nie przeszkodzi w niczym?

Tak w ogóle, to umowę będę przedłużał pod koniec listopada tego roku, wiec czy jest jakas szansa, ze będą nowe tablety w ofercie?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

Stig777 pisze:A czy karta USIM będzie pasowała do innych tabletów? Np. gdybym chciał zmienić ten Galaxy 8.9, na nowego Galaxy Tab 2, albo Galaxy Note tablet i czy ewentualne sprzedanie tamtego 8.9 nie przeszkodzi w niczym?
To jest zwykła karta, pasuje jak inne. Już to pisałem kilka razu tutaj.

Galaxy Tab 2 nie ma LTE ani Note, więc będą działać tylko 2/3G.
Stig777
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Stig777 »

a czy ewentualna w razie sprzedaży samsunga Galaxy 8.9 LTE będe ponosił jakies konsekwencje tego czynu, czy to nie wpływa na nic ?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

W momencie podpisania umowy sprzęt jest Twoja własnością. Możesz z nim zrobić co chcesz. Jak go będziesz miał już w ręce to wątpię byś wziął Galaxy Taba 2 czy Note. Jak dla mnie ma idealną wielkość matrycy, spore możliwości no i LTE, czego inne nie mają.
Stig777
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Stig777 »

Tak, tyle ze ja jestem bardziej wymagającym człowiekiem i nie wystarcza mi ilość RAM-u i nie wygląda najładniej. Galaxy Tab 7.0 Plus ma wicej RAM-u, wiecej GHz, no i przede wszystkim 2 rdzenie, a 8.9 1 rdzeń.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

Stig777 pisze:Tak, tyle ze ja jestem bardziej wymagającym człowiekiem i nie wystarcza mi ilość RAM-u i nie wygląda najładniej. Galaxy Tab 7.0 Plus ma wicej RAM-u, wiecej GHz, no i przede wszystkim 2 rdzenie, a 8.9 1 rdzeń.
Wymagający użytkownik powinien się zapoznać z podstawową specyfikacją sprzętu, który chce kupić.

Mylisz się, Galaxy Tab LTE ma 2 rdzenie - układ Exynos o taktowaniu 1,5 GHz i bije Taba 7.0 na głowę. Nie widzę by miał więcej RAM-u też. :-/ Pisząc w skrócie - Samsung Galaxy LTE ma wszystko to co Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Różnią się tylko wielkością ekranu o 1,2 cala i tym, że jeden z nich ma LTE, a drugi nie. Poza tym Samsung LTE bije tez procek Tegry w 10.1. Dla mnie wybór jest prosty Tab LTE - który jest obecnie najszybszy ze wszystkich tabletów Samsunga na rynku.

Notabene, poza nikomu niepotrzebnymi testami benchmarku i grami, które można policzyć na palcach jednej ręki, żaden z tabletów czy smartfonów nie jest w stanie zadowalająco wykorzystać 2 rdzeni, a już się ścigają na 4 rdzenie. Chwyt marketingowy. Liczy się optymalizacja. I OS może płynniej chodzić po konfiguracji na Ipadzie z jednym rdzeniem niż Android na tablecie Acera z 4 rdzeniami. Nie zapominajmy do czego są Tablety, do internetu i mobilności, to nie komputer, a raczej gadżet.
Stig777
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Stig777 »

:) To dziwne, ponieważ bardzo dużo czytałem o tym tablecie LTE, i nigdzie nie pisalo ze ma on 1.5 GHz, no chyba ze ktos sobie podkręci procesor... Wszędzie pisze ze ma 512 Mb RAM-u, i prosesor 1 rdzen 1 Ghz, ja mam Xperie Neo V z 1 rdzeniem , i po zapełnieniu prawie calej pamieci na karcie (16 GB) i prawie calej na fonie, to telefon czasami sie zacina i dosc wolno chodzi. Jeśli tak miało by być w tablecie, to wolę jednak zaufać 2 rdzeniom. Pierwszy taz słyszę, zeby LTE miał 1.5 Ghz :)
Stig777
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Stig777 »

Przepraszam, jednak miałeś rację; ma 2 rdzenie i 1.5 GHz. :) Dopiero teraz doczytałem się o tym na portalu pcworld.pl, lecz dużo czasu spędziłem na czytanie innych witryn internetowych w których było napisane, że 8.9 ma 5112 MB RAM-u i procesor 1 rdz. 1 GHz. Mój błąd, nie doczytałem :)

I jeszcze takie pytanko: co z aktualizacją androida na 4.0 ICS?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

Na pewno będzie aktualka. Czy już jest - nie wiem.
Stig777
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Stig777 »

ok, dzieki za info
ODPOWIEDZ