Zerwanie umowy i naliczenie kary

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
kasiapool
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 sie 2009, o 10:03

Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: kasiapool »

W jaki sposób naliczana jest kara za zerwanie umowy w mixplusie?
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: korpi »

Na pewno masz w umowie

Nikt Ci dokładnie nie powie
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: kosa1127 »

kasiapool pisze:W jaki sposób naliczana jest kara za zerwanie umowy w mixplusie?
Odpowiedzi udzieli albo BOK albo Dział Windykacji i Należności (2607 lub 601 102 607)
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: XYZ »

[ad]Witam

kara jest adekwatnie naliczana do ilości zasileń jaka pozostała do końca kontraktu. Podstawowa kwota kary została podana w umowie, podczas podpisywania. Również w umowie będziesz miał wskazaną ilość zasileń na ile opiewa umowa.
Jeżeli telefon jest aktywny możesz wysłać smsa pod numer 2580 o treści PZ i otrzymasz informacje ile pozostało zasileń do końca.
Tym sposobem możesz sobie wyliczyć ją samodzielnie (orientacyjnie)
kwota kary / ilość zasileń w kontrakcie * ilość zasileń która pozostała = orientacyjna kara

Tak jak wskazał mój przedmówca możesz również skontaktować się z BOK MixPlusa lub z Działem Windykacji Należności pod numer 2607 (601102607) w godzinach od 8:00-18:00 (pon-piątek) lub sobota w godzinach 8:00 - 16:00

Najważniejsze - kara która poda Tobie konsultant będzie kwotą orientacyjną, kwota kary stanie się wymagalna dopiero gdy nie zasilisz konta.

Pozdrawiam
XYZ[/ad]
Awatar użytkownika
kasiapool
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 20 sie 2009, o 10:03

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: kasiapool »

Dziękuję za odpowiedz.
Wcześniej w umowie miałam napisane że kara jest naliczana procentową 80%,60% i 40% w zależności od liczby wykonanych zasileń.
W nowej mam tylko napisane że kara jest uzależniona od liczy zasileń ( logiczne ).
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: XYZ »

Tak kiedyś była procentowo, ale zostało to zmienione od momentu gdy wszystkie kary są naliczone adekwatnie do czasu jaki byłeś w sieci Plus.
Ale pamiętaj ... płacąc karę nic z tego nie masz. Lepiej zapłacić "troszkę" więcej i wykorzystać kasę na rozmowy.
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: korpi »

XYZ pisze:Jeżeli telefon jest aktywny możesz wysłać smsa pod numer 2580 o treści PZ i otrzymasz informacje ile pozostało zasileń do końca.
2585 !!!
bartoszek93
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 9 cze 2009, o 10:58

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: bartoszek93 »

Witam, zostało mi 17 zasileń do końca umowy. Rezygnuje z usług abomentowych i mix chciałbym przejść na kartę, jak zerwać umowę ? Co dostanie za kare (kwota w umowie ?? ) ? Jak to wygląda ? Dzięki za odpowiedzi
..."W bezsensie, sens jest jedynym awansem"...
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: kowcio »

Kara jest liczona indywidualnie. Jej wysokość zależy od tego, ile Ci jeszcze zostało do spłaty ;-)
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: XYZ »

Z Twojego posta wnioskuję, że chcesz pozostać przy tym numerze więc złóż wniosek o rozwiązanie umowy na skutek trudnej sytuacji finansowej i we wniosku od razu zaznacz, że chcesz przenieś numer do simplusa.
Jeśli chodzi o karę, zostanie ona naliczona w momencie przeniesienia numeru.
Tylko pamiętaj brak zasilenia również spowoduje rozwiązanie umowy (po 30 dniach od wymagalności zaległego zasilenia) z tym, że numer przepadnie (no chyba że reaktywacja, trele morele ale za dużo roboty i dodatkowe koszta).

Jeśli chodzi o karę to możesz samemu (orientacyjnie ją sobie wyliczyć).
Na umowie, którą podpisałeś jest podana kwota kary (X) podziel przez ilość zobowiązań wg kontraktu (Y) a następnie pomnóż to przez ilość która pozostała (A, wg tego co piszesz to 17).
Ale tak jak mówię jest to kwota orientacyjna.

Dzwoniąc pod 2607 lub 601102607 (DWN) uzyskasz informacje o orientacyjnej kwocie kary.
DWN pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-18
w sobotę od 8-16
w niedziele i święta nie pracują.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: sl@w_es »

bartoszek93 pisze: (...) Jak to wygląda ? (...)
W przypadku niewykonania przez Abonenta zobowiązań wynikających z podpisanej umowy (dokonania określonej liczby zasileń kwotą minimalną), Abonent zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Polkomtel kary umownej w wysokości określonej w Umowie. Niewykorzystana wartość konta nie będzie zaliczona na poczet kary umownej. Kara umowna zostanie naliczona Abonentowi po wygaśnięciu okresu ważności konta. Wysokość kary umownej będzie pomniejszana proporcjonalnie do liczby zasileń konta kwotą minimalną dokonanych od dnia zawarcia Umowy do dnia wygaśnięcia okresu ważności konta.

Nie wiem czy jest sens rezygnować z Mix-a ... Płacąc karę nic nie zyskujesz poza uwolnieniem się od zobowiązania. Czy nie lepiej pozostać w Mixplus-ie i mimo wszystko wypełnić zobowiązania wynikające z kontraktu, a kasę wykorzystać na usługi oferowane przez operatora? Przecież przechodząc na kartę też będziesz musiał dokonywać zasileń. Przelicz to sobie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: XYZ »

Jest różnica ... wszystko zależy od wielkości miesięcznych zobowiązań.

Jeśli bartoszek93 ma miesięczne zobowiązanie na kwotę 60 złotych to ... 17X60 zł = 1020 zł

Biorąc pod uwagę fakt, że za 100 zł ma ważność przez 180 dni to koszt roczny może go wynieść 200 złotych, przez 17 miesięcy musiałby zainwestować w ważność konta 300 zł więc jeśli kara wyniesie mniej niż 720 złotych to się opłaci.

Proponuję zrobić mały bilans:
17 x kwota kontraktu = ....
od powyższej kwoty odejmij karę, oraz kwotę 300,00 (ważność simplusa 540 dni). Jeśli coś jeszcze z tego pozostanie to warto rozwiązać kontrakt w MixPlusie.
W przypadku gdy okaże się inaczej - odpuść sobie :)
aniaa54
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 29 lip 2011, o 09:54

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: aniaa54 »

Witam :)
Wiem, że były już takie watki, ale nie znalazłam na nich tego co chciałam.
Mam pytanie do wszystkich: jaka jest kara za zerwanie umowy, a dokładnie chodzi mi o to, że w ubiegłą niedzielę podpisałam umowę MIX-a 30 zł na 36 m-cy i chciałabym ją zerwać. Gdzieś wyczytałam, ale niedokładnie, że można bez kary zerwać umowę, gdy nie minęło 7 dni od popisania umowy. Jeżeli trzeba płacić to ile wynosi suma kary? Proszę o pomoc!!
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: XYZ »

Możliwość odstąpienia od umowy jest tylko w przypadku zawarcia jej na odległość.
Jeżeli zakupiłaś telefon w sklepie stacjonarnym i tam podpisałaś umowę to nie ma żadnego terminu w którym możesz się "rozmyślić".
Kwota kary jest zależna od warunków umowy, od rodzaju telefonu i podana jest w warunkach promocji (umowie).
Darkangel

Re: Zerwanie umowy i naliczenie kary

Post autor: Darkangel »

Dodam jeszcze, że kara jest tym większa im więcej zasileń pozostało do końca zobowiązania.

Wiadomo, że ktoś komu zostały np. 3-4 doładowania do końca umowy dostanie duuużo niższą karę niż Ty co masz na 36 doładowań.
W Twoim przypadku się nie opłaca, bo zapłacisz sporo kasy, a i tak nie będziesz mogła jej wykorzystać...

Tak przynajmniej płacisz i dzwonisz, a tak nie masz nic.
Takie jest moje zdanie.
ODPOWIEDZ