Masakrycznie ciągnie dane!

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Alan95HD
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 gru 2011, o 22:30

Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: Alan95HD »

Wczoraj zakupilem sobie pakiet na internet plus Non stop 9, jest to drugi raz. Za pierwszym razem pakiet działał normalnie :) Ale teraz... -.- k*rwa.

Wczoraj przeglądając internet w telefonie jakieś 2 min (musiałem cos sprawdzić) w operze mini na wyłączonym wczytywaniu obrazków. Strona ważyła po 10kb. Po dwóch minutach surfowania sprawdzam pakiet, a tam ubyło 10mb!

Ja sie ku*wa pytam jakim cudem ściągnęło mi 10mb? Jak to powinno być MAKSYMALNIE z 300KB ! Tak samo po kilku sprawdzeniach dzisiaj. Wchodząc przez operę mini na mobilna stronę google. Licznik nawet nie pokazuje wagi strony ... to to będzie z 1kB ! Sprawdzam pakiet, a tam ubyło 1mb! Sprawdzam za moment jeszcze raz dla pewności i Ok. Przybyło mi równe 800KB, więc za wejście na stronę o wielkości 1kB zabrało mi 200KB ! Ja sie pytam o co tu ku*wa chodzi. Dla porównania, używając karty freem dzienny limit 10mb, to mi starcza na cały dzien. A tutaj zabrało mi 10mb w 2minuty!

Czy powie mi ktoś czemu tak sie dzieje??
W tym plusie to wy sb chyba ku*wa jaja z ludzi robicie -.-
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6166
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: mariusz9a »

Alan95HD pisze:W tym plusie to wy sb chyba ku*wa jaja z ludzi robicie -.-
Wy tzn kto? Ja? :lol: Ja nawet w Plusie nie pracuje, jak zresztą cała administracja :-D Także bez przekleństw i uogólnień proszę :-/

Najlepiej zadzwoń do BOK, nikt tutaj nie ma dostępu do twojego bilingu żeby sprawdzić co Ci dane ciągnie. Nawet nie napisałeś czy to czasami nie jest telefon z androidem, może masz coś puszczone w tle i nawet nie masz o tym zielonego pojęcia, itd, itp.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: Jrv »

A może ponownie odpowiedzią na takie pytania jest regulamin usług, który to powinno się przeczytać. Radzę skupić się na zagadnieniu rozliczania pakietu.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Alan95HD
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2011, o 22:30

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: Alan95HD »

Telefon zwykły sony eri... Z java. Wczesniej mialem ten pakiet i było all okay. A teraz ciągnie neta jak szalone -.-
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: Xcz »

więc za wejście na stronę o wielkości 1kB zabrało mi 200KB
w tym nie ma nic dziwnego. rozliczany jesteś według paczek po 100kb upload i download, więc zamiast krzyczeć warto poczytac o tym z czego sie korzysta, jeśli nie w regulaminie, to chociażby na forum, nie raz i nie dwa razy był poruszany taki temat.

zwykły se to doskonałe określenie telefonu...
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Alan95HD
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2011, o 22:30

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: Alan95HD »

Nie zakładałbym tego tematu gdyby to było normalne. Wczesniej mi normalnie naliczało 100KB to 100KB. A teraz zamiast 300KB bierze 10mb! To jest k*rwa normalnie?!

Zwykle rżnięcie ludzi i tyle. -.-
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: Jrv »

Działa tak samo jak działało. A Ty cały czas krzyczysz i oczekujesz a do regulaminu pakietu chyba jeszcze nie zajrzałeś.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
piotrekc64
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2011, o 18:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: piotrekc64 »

W starszych SE wchodzisz w ustawienia->połączenia->czas i koszt->licznik danych
Wyzeruj licznik i sprawdź potem ile się pobiera. Różnice mogą być (przez sposób rozliczania pakietów) rzędu kilkuset KB, ale nie taka o jakiej piszesz. Potem zwyczajnie reklamacja. W plusie już nie raz widziałem naliczanie danych "z kosmosu" z prędkością, której NASA by się nie mogła powstydzić (400zł w 15 sek). Ale reklamacja załatwia sprawę.
Tylko mam dobrą radę..wszystko można załatwić, ale grzecznym tonem. Ludzie przyjmujacy reklamacje niewiele mają wspólnego z przyczynami tej sytuacji, a jak sie dobrze pogada, można wiele zyskać.

Np. ja w TPSA za kilka dni braku dostępu do internetu(robotnicy przecieli ważne kable) dostałem zwrot w wysokości 90% rachunku miesięcznego. Czy 9x więcej niż się spodziewałem. Tylko wszystko spokojnie, grzecznie.
Rambus
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2012, o 02:26

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: Rambus »

Witam! Podpinam się pod temat.

Problem mam podobny do autora wątku. Korzystam z pakietu Non Stop za 9zł.

Ostatnio zainstalowałem sobie Nokia Mail na E66 by mieć maile na bieżąco. Oczywiście wiadomo, że to ustrojstwo podtrzymuje połączenie/sesję.
Jednak po kilku dniach zauważyłem wyraźny upływ danych z pakietu którego nie byłem w stanie wytłumaczyć.

Zrobiłem więc mały test.

Włączyłem synchronizację skrzynki i poszedłem spać. Następnego dnia koło południa postanowiłem sprawdzić rozliczanie pakietu i zerwałem sesję która miała ok 11 godzin i po ok. 20kB down i up. Ilość przetransmitowanych danych sprawdzałem w menadżerze połączeń przed rozłączeniem jak i w rejestrze po rozłączeniu. To teraz krótki kod *136# i moje wielkie zdziwienie, gdy zobaczyłem że pobrane zostało 5400kB zamiast 200kB. Stan pakietu sprawdzałem oczywiście kilkukrotnie.

Albo ja jestem głupi i się nie znam, albo system w kulki sobie leci.

W żadnym regulaminie nie znalazłem info by za takie połączenie mogło zostać pobrane więcej niż 200kB.

Bo chyba zawieszenie połączenia z netem (np. gdy ktoś dzwoni czy przychodzi SMS) nie powoduje zakończenia sesji :?:

Wytłumaczy ktoś czy taka taryfikacja to norma czy błąd, bo nie wiem czy pisać reklamację :-)

Z góry dzięki za pomoc :!:
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: Jrv »

Obawiam się, że w androidzie przy odbieraniu/wykonywaniu połączenia sesja jest zamykana.
Jaki masz telefon?
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
piotrekc64
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2011, o 18:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: piotrekc64 »

Rambus pisze: Bo chyba zawieszenie połączenia z netem (np. gdy ktoś dzwoni czy przychodzi sms) nie powoduje zakończenia sesji :?:
Rozmowa, SMS nie powodują przerwania połączenia z internetem. Problem możne być w tym, że ta cała sesja może być rozliczana przez sieć jako kilkadziesiąt oddzielnych połączeń (mam nadzieję, że sprawdzanie poczty nie jest ustawione co minutę). Jeżeli masz ustawione np. co pół godziny, to warto reklamować. W najgorszym przypadku jedno sprawdzenie poczty to dwie sesje po 100KB.

Tylko to wszystko przy założeniu, że tylko program pocztowy pobiera i wysyła dane.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: rafal2119 »

Rambus pisze: pobrane zostało 5400kB zamiast 200kB.
Tu wiele nie pomożemy, ewentualnie mogę trochę wytłumaczyć co i jak.
Jak wiadomo w Plusie pakiety internetowe rozliczane są z taryfikacją 100 kb, a że każda sesja pobiera i wysyła to już mamy 200 kb za sesję. Przy włączonej synchronizacji skrzynki przez 11 godzin ze sprawdzaniem co 30 minut daje przez ten czas 22 sesje czyli 4400 kb lub 9 godzin ze sprawdzaniem co 20 minut daje 27 sesji po 200 kb, czyli 5400 kb, albo 11 godzin i 15 minut ze sprawdzaniem też daje 27 sesji, czyli znowu 5400kb za nic.
Wiadomo, że rejestr w telefonie inaczej liczy dane niż operator, nie ma jak porównywać tych dwóch rzeczy, bo tu i tu inna taryfikacja.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: luki »

piotrekc64 pisze:
Rambus pisze: Bo chyba zawieszenie połączenia z netem (np. gdy ktoś dzwoni czy przychodzi sms) nie powoduje zakończenia sesji :?:
Rozmowa, SMS nie powodują przerwania połączenia z internetem. Problem możne być w tym, że ta cała sesja może być rozliczana przez sieć jako kilkadziesiąt oddzielnych połączeń (mam nadzieję, że sprawdzanie poczty nie jest ustawione co minutę). Jeżeli masz ustawione np. co pół godziny, to warto reklamować. W najgorszym przypadku jedno sprawdzenie poczty to dwie sesje po 100KB.

Tylko to wszystko przy założeniu, że tylko program pocztowy pobiera i wysyła dane.
Rozmowa powoduje zakonczenie sesji. Przyklad - nie nawiazesz polaczenia internetowego w komorce gdy np. ja podlaczysz do kompa w momencie gdy jest przeprowadzane pol. glosowe. Wzajemnie sie wykluczaja.
W momencie polaczenia glosowego sesja gprs jest zawieszana.
Awatar użytkownika
piotrekc64
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2011, o 18:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: piotrekc64 »

luki pisze: Rozmowa powoduje zakonczenie sesji. Przyklad - nie nawiazesz polaczenia internetowego w komorce gdy np. ja podlaczysz do kompa w momencie gdy jest przeprowadzane pol. glosowe. Wzajemnie sie wykluczaja.
W momencie polaczenia glosowego sesja gprs jest zawieszana.
Przeważnie w telefonach masz opcje (SE w menu łączność, ustawienia internetowe) usługa preferowana i masz albo tylko GSM, albo GSM i GPRS. Po wybraniu tej drugiej opcji mi żadnej sesji nie zawiesza podczas rozmowy (z tego co doczytałem zasięg internetu powinien być przynajmniej 3G).
Po podłączeniu do komputera też nie ma najmniejszego problemu jeżeli nie jest podłączony jako pamięć masowa.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6166
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Masakrycznie ciągnie dane!

Post autor: mariusz9a »

luki pisze:Rozmowa powoduje zakonczenie sesji. Przyklad - nie nawiazesz polaczenia internetowego w komorce gdy np. ja podlaczysz do kompa w momencie gdy jest przeprowadzane pol. glosowe. Wzajemnie sie wykluczaja. W momencie polaczenia glosowego sesja gprs jest zawieszana.
Zależy od klasy terminala (dla sieci 2G). Dla 3G powinno działać transmisja danych i połączenia głosowe jednocześnie bez zawieszania czegokolwiek.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ