Bramka SMS

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Awatar użytkownika
Catalinkaaa
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 19:12
Lokalizacja: Lublin

Bramka SMS

Post autor: Catalinkaaa »

[ad]Witam! Mam bardzo poważny problem, a mianowicie: wczoraj chciałam wysłać sms-a z darmowej bramki sms no i jak zawsze było bez problemu tak wczoraj wysyłając sms-a do nadawcy doszedł on zmieniony... Początek był taki sam lecz końcówka była całkiem inna niż ta co ja napisałam przez co mam bardzo dużo problemów teraz :-( błagam pomóźcie mi ! Może ktoś miał podobny problem czy coś w tym stylu ! :-( :-( :-([/ad]
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2871
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Bramka SMS

Post autor: Garjusz »

Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, jakieś to dziwne.
A jaka to bramka?
Awatar użytkownika
Catalinkaaa
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 19:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Bramka SMS

Post autor: Catalinkaaa »

http://www1.plus.pl/bsm/ z tej strony... no ja wiem że to dziwne ale jednak jak widać możliwe... a mi do śmiechu wcale nie jest bo mam mega problem a nie potrafię go wytłumaczyć :-(
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bramka SMS

Post autor: sl@w_es »

Używam tej bramki i to nadzwyczaj często, ale w wersji zarejestrowanej (loguję się), a taki problem jak Twój nie jest mi znany. Bywało czasami, że próbując się zalogować, bramka po prostu "padła" i stan taki trwał od kilkunastu minut do kilkunastu godzin (ale wtedy i ta darmowa też nie działała).
Używając zarejestrowanej wersji bramki mam możliwość korzystania z takich samych funkcji SMS jak w telefonie (archiwum, kopie robocze, wiadomości wysłane itd.) co w Twoim przypadku, myślę, że byłoby niezwykle przydatne.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Catalinkaaa
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 19:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Bramka SMS

Post autor: Catalinkaaa »

I tak też właśnie zrobiłam... założyłam konto... ja wiem, że to się dziwne wydaje dla każdego ja sama zgłupiałam jak mi osoba do której wysyłałam SMS-a zaczęła się wypytywać o co mi chodziło a ja nie widziałam o czym mówi... mam wielki problem głównie dlatego, że muszę jakoś to wytłumaczyć a za cholerę nie wiem jak to zrobić bo dla mnie to jest niepojęte... :-( :-/
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Bramka SMS

Post autor: pasqal »

Hm, przecież w bramce, o ile się rejestrowałaś i logowałaś, domyślnie jest zaznaczona opcja "Umieść w wysłanych". Sprawdź, czy Twoja wiadomość przypadkiem nie została tam zachowana.
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
Catalinkaaa
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 19:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Bramka SMS

Post autor: Catalinkaaa »

No tak ale ja założyłam konto dopiero po tej całej sytuacji... chłop się na mnie wściekł i za nic nie chce pojąć, że to nie moja wina z tym sms-em ;/ Dlatego muszę jakoś dojść do tego jakim cudem końcówka sms-a mi się zmieniła... :-/
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bramka SMS

Post autor: sl@w_es »

Catalinkaaa pisze:(...) chłop się na mnie wściekł i za nic nie chce pojąć, że to nie moja wina z tym sms-em (...) muszę jakoś dojść do tego jakim cudem końcówka sms-a mi się zmieniła... :-/
Kilka lat temu mając przepełnioną skrzynkę odbiorczą w telefonie potrafiła mi się wymieszać treść niektórych SMS-ów odebranych tzn. połowa była właściwa, a druga część pochodziła z innej wiadomości (mojej wiadomości). Ten problem nie dotyczył jednak wiadomości wysyłanych czy wysłanych - tu wszystko było poprawne.
Korzystając z bramki (zarejestrowanej) nigdy nie przytrafiło mi się coś takiego, nawet gdy bramka zawierała setki wiadomości wysłanych.
Stwierdzenie, dlaczego w Twoim przypadku do odbiorcy dotarła inna treść wiadomości będzie bardzo trudne, a nawet raczej niemożliwe (używanie bramki niezarejestrowanej), więc radziłbym w jakiś sposób przekonać "chłopa", że to nie Twoja wina (więcej wyrozumiałości i wiary z jego strony nie zawadzi).
Być może, że do odbiorcy równocześnie dotarły dwa różne sms-y i to było powodem wymieszania ich treści lub na styku łącz wymieszało wiadomości przeznaczone do różnych odbiorców. Jednak to przypuszczenia, ale w końcu to tylko technika, więc może zawieść. Nie ma przecież na świecie rzeczy doskonałej, nie ulegającej awarii. ;-)
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Catalinkaaa
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 19:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Bramka SMS

Post autor: Catalinkaaa »

No ja się staram mu to wyjaśnić na wszelkie możliwe sposoby... ale on mi nie wierzy ;/ I mówi żebym mu to jakoś racjonalnie wyjaśniła ale jak ja mam mu to wyjaśnić jak ja sama zgłupiałam jak mi pokazał tego sms-a który końcówką różnił się od tego który ja wysyłałam... :( w sumie on ma multum sms-ów u siebie w telefonie więc hmm... może to faktycznie mu się jakieś sms-y zmieszały... ja nie wiem zgłupiałam jeszcze bardziej i nie wiem co mam robić ;(
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bramka SMS

Post autor: cezarex »

Catalinkaaa pisze:... ale on mi nie wierzy ;/
Zmień na inny model...
Awatar użytkownika
Catalinkaaa
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 19:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Bramka SMS

Post autor: Catalinkaaa »

O nie, nieee... nie ma takiej możliwości... ;)
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Bramka SMS

Post autor: tomek »

Catalinkaaa pisze: ale on mi nie wierzy
cezarex pisze:Zmień na inny model...
To raz, a dwa Ty nie wierz jemu, skąd wiesz, że nie wysłał sam tej wiadomości z przerobioną końcówką? Żadna filozofia, tym bardziej z bramki.
Awatar użytkownika
Catalinkaaa
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 19:12
Lokalizacja: Lublin

Re: Bramka SMS

Post autor: Catalinkaaa »

...skąd wiesz, że nie wysłał sam tej wiadomości z przerobioną końcówką?
Brałam taką opcję pod uwagę ale niby po co miałby to robić? :-?
A po drugie ja nie prosiłam o porady co zrobić lecz czy ktoś miał podobny przypadek i jak tak to dlaczego tak się zrobiło... ;]
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6163
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bramka SMS

Post autor: mariusz9a »

Nie ma takiej możliwości aby treść wiadomości została zmieniona - jedynie co to atak hakerski na Twój komputer i podmiana wiadomości przed jej wysłaniem. Ale komu by się chciało w to bawić? :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Bramka SMS

Post autor: pasqal »

Czysto teoretycznie patrząc na tę sprawę, to jest możliwe. Stosunkowo łatwo wkleić gdzieś jakiś kod, który zmieniłby treść formularza. Ale to jest nonsens, zważywszy na nikłą szkodliwość. No, chyba że został zatrudniony specjalista na pojedyncze zamówienie...

Coś tu jest nie tak. W ogóle według mnie ta rzecz jest niepoważna, a tego typu sprawy się powinno załatwiać w cztery oczy, a nie przez telefon :-P
And remember: respect is everything…
ODPOWIEDZ