Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: Sim+ »

Ma być dobry wytrzymały z dobrym aparatem foto i aplikacjami do wgrania. Żeby coś na nim było widać przy świetle słonecznym i żeby nawet przy pięknym pakiecie internetowym 100MB za 5zł w gaduair nie łączył się kiedy chciał z netem:) tylko na moje żądanie;) Żeby fajnie odtwarzał muzykę miał w miarę dobrą baterię (marzenie;) no i dał się podłączyć na szybki net do laptopa działając jako modem do laptopa;) Słucham propozycji. HTC, Samsung, coś fajnego proszę! Na lata! Zamiast wysłuzonej N73.
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: sl@w_es »

Temat na Forum już cztery dni i żadnej odpowiedzi :!: :?:
Czyżby na rynku nie istniała taka marka/model telefonu, który łączyłby w sobie wszystkie postawione przez Sim+ warunki i sprostał Jego oczekiwaniom? ;-) Wygląda na to, że tak i pewnie największy problem to bateria ... :-(
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: Sim+ »

No cóż, nie ma chyba telefonu który mógłby rewolucyjnie zastąpić moją N73 :)) Czekam więc dalej, już ponad 4 lata mam swoją N73;) i działa bez zarzutów.
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: kowcio »

No ja bym tu polecił LG P500, ale nie wiem, czy Ci odpowiada. Poza tym chyba nic lepszego nie kupisz.
Bateria 1500 mAh przy niezbyt wielkim ekranie i "normalnym" procesorze daje radę (wg mnie jedna z najlepszych ze wszystkich telefonów z Androidem). Na laptopa Internet udostępnisz poprzez router WiFi, który znajdziesz w tym modelu. Aparat daje radę, ma autofocus, co chyba najważniejsze jest, ale też nie jest najlepszy :-) Telefon bardzo dobry i bardzo tani, bo 450 PLN z wysyłką i masz nóweczkę zapakowaną na Allegro.
Kilku osobom poleciłem tego smartfona i jeszcze nikt na mnie nie wylał kubeł wody, a LG umie robić porządne telefony (ja nawet twierdzę, że smartfony mają lepsze niz Samsung!), zresztą... Sam korzystam z jednego modelu z wysokiej półki ;-) Wcześniej miałem HTC, nie wyobrażam sobie powrotu do tej firmy na tę chwilę.
inkaset
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2011, o 16:08

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: inkaset »

z obecnych dostępnych to albo htc albo nokię. Czy planujesz brać w abonamencie? Czy nie rozważałeś też oferty konkurencji?
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: Sim+ »

inkaset pisze:z obecnych dostępnych to albo htc albo nokię. Czy planujesz brać w abonamencie? Czy nie rozważałeś też oferty konkurencji?
Jedynie oferta na kartę wchodzi w rachubę. Mam tel. służbowy w abo w Plusie więc jako prywatny potrzebuje na kartę. Gadu Air póki co mi najbardziej odpowiada bo raz że zasięg Plusa a na działce mam HSDPA tylko Plusa (zadnego innego operatora) i tanie smsy do wszystkich po 2-6gr.. Do tego dobre pakiety internetowe (2*300MB za 22zł na miesiąc mi wystarcza w okresie czerwiec-wrzesień- wtedy wykorzystuję tel. jako modem a w innych okresach 100MB za 5zł mi wystarczy tylko na tel) Dlatego szukam dobrego tel./smartfona który będzie działać też jako modem do laptopa w okresie lata . Nie opłaca mi sie wydawać mniej kasy i zakup abonamentu bo różnica zostanie zjedzona przez abo który bym musiał opłacać co miesiąc, a ja do tego jeszcze sporo podróżuję słuzbowo po Europie. Tak więc karta Gadu Air plus jakiś fajny tel./smartfon na lata by się przydał. Z 1200-1300zł mógłbym wydać ale mieć zadowolenie takie jak mam z mojej N73 przez lata..;)
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
Awatar użytkownika
M4rio
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2010, o 20:54
Lokalizacja: Serce Kaszub

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: M4rio »

ja mam obecnie E71 i bede zmienial na E6 moze sie Tobie spodoba?
T.A.G.
Awatar użytkownika
Oscypek
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 31 paź 2010, o 14:55
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: Oscypek »

Wymagań dużych w zasadzie nie masz. Dobry aparat, dobra czytelność w słońcu oraz możliwość podłączenia jako modem i brak samoczynnego łączenia się z Internetem... ja tu widzę telefony z AMOLEDem ClearBack albo Super AMOLEDem. I tak z racji priorytetów:

-Samsung Wave I - telefon w dalszym ciągu na poziomie, w dodatku relatywnie tani, z bardzo dobrym ekranem. Bada z Internetem się nie łączy. Aplikacje... co przez to rozumiesz? Ogólnie pojęte, czy tylko jednego rodzaju, np. gry? Wytrzymały jest, aparat także niezłej jakości, a muzycznie to już jest klasa sama dla siebie.

-trochę drożej Nokia N8, z wyśmienitym aparatem, bardzo czytelnym ekranem oraz większą bazą oprogramowania niż w wypadku systemu Bada. Gra bardzo dobrze, i na słuchawkach, i na głośniku.

Omijaj wszelkie modele z SuperLCD bądź zwykłym AMOLEDem, bo w słońcu sprawdzają się duużo gorzej. A to wyklucza m.in. Desire, Desire Z, Wave II...
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: kowcio »

Jeszcze LG Black można dodać, jak wyższa półka..
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: Sim+ »

Oscypek pisze: -trochę drożej Nokia N8, z wyśmienitym aparatem, bardzo czytelnym ekranem oraz większą bazą oprogramowania niż w wypadku systemu Bada. Gra bardzo dobrze, i na słuchawkach, i na głośniku.
No własnie się zastanawiam nad N8. Można kupić za 1200-1250zł. Srebrną czy grafitową byście polecali? Mnie bardziej podoba się srebrna , ale ciekawe czy to sreberko nie odpada po jakimś czasie;) No i te 10Mbs HSDPA i 2Mbs HSUPA na Gadu Air by wystarczyło w sumie;) Znowu troche zabawy w konfiguracji klienta poczty, ustawianiu mini opery itp. A to jakis rysik musiałbym dokupić do ekranu?
Ciekawe ile czasu wytrzyma bateria tej N8...
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: kowcio »

A test czytałeś na Blogu? Chyba nie... Takie mam wrażenie.
Zatem wejdziesz sobie na taką magiczną stronę www.PlusBlog.pl, na górze masz zakładkę Testy Telefonów, naciskasz na nasze autorskie testy i tam jest test nokii N8 w wykonaniu Oscypka.
Stronka nie gryzie
Awatar użytkownika
Oscypek
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 31 paź 2010, o 14:55
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: Oscypek »

Sim+ pisze:Srebrną czy grafitową byście polecali?
Kwestia osobista. Obie się świetnie prezentują, ale jeśli jeden i żaden inny, to chyba grafitowa.
Sim+ pisze:Znowu troche zabawy w konfiguracji klienta poczty, ustawianiu mini opery itp.
Poczta może i tak, ale ustawiać Opery Mini nie trzeba. Nawiasem mówiąc aplikacja pocztowa nie jest może najlepsza, ale daje radę.
Sim+ pisze:A to jakis rysik musiałbym dokupić do ekranu?
Ekran jest pojemnościowy, rysika nie trzeba. Odpowiednie rysiki pojemnościowe są, ale mają dosyć grubą końcówkę. Dlatego najlepszym rysikiem do pojemnościówki jest kawałek precyzyjnie zwiniętej folii aluminiowej.
Sim+ pisze:Ciekawe ile czasu wytrzyma bateria tej N8...
Zależy jak się bawisz. Korzystając powściągliwie z Internetu, mniej powściągliwie z muzyki, pociągnie około 2,5 dnia.

Więcej informacji znajdziesz w moim teście Nokii N8 na PlusBlog.pl
miliard
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2008, o 23:15
Lokalizacja: SGL => KNURÓW

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: miliard »

Witajcie,
zbliża się termin przedłużenia umowy więc zaczynam się zastanawiać nad wyborem oferty.
Wstępnie zdecydowałem się na taryfę "Do usług dla firm bis dla stałych klientów 60" Jeszcze muszę trochę ponegocjować, aby przenieść pakiet 500MB za użytkowanie iPlus.

Otrzymałem następujące ceny aparatów:
- SG Ace/SE NeoV/HTC WF S za 1 zł,
- N Lumia 710 za 1 zł,
- N N8 za 199 zł.

Proszę, doradźcie, który system jest bardziej perspektywiczny, stabilny, funkcjonalny - Android, Windows Phone czy Symbian 3?
Jeżeli Android, to który telefon będzie najlepszy? Jeżeli WPh lub S3, to jaka jest alternatywa dla Lumii 710 albo N8? Chodzi o ten sam przedział cenowy, a nie porównanie np. L710 z L800.

Dzięki
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Jaki tel./smartfon wybrać na pare lat?

Post autor: luki »

N8 - dobry aparat, kiepski wygląd i system. Telefon jak na mój gust nadaje się z wyglądu i niektórych funkcji na premierę w 2007 roku może i nie rozumiem dlaczego Nokia nie obniża znacznie cen za ten aparat. Może za dużo zainwestowała w reklamę? Tnący się system przekreśla dla mnie całą przyjemność. Choć jest najdroższy, to ostatni telefon z w/w, który bym wziął.

ACE, NEO, HTC - system na plus i inne funkcje, wygląd każdy z osobna, funkcje też.

Lumia, ładny design, ale windows mango na pokładzie. Jeśli interesują Cię aplikacje to jest ich malutko w porównaniu do Androida czy I OS.
ODPOWIEDZ