Nowe taryfy od 13.05.2011

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
domur
PlusManiak
Posty: 93
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lis 2008, o 14:19
Lokalizacja: Krosno

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: domur »

domur pisze:
Pijo pisze:
domur pisze:czyli mam rozumiec ze jak mam teraz mixIV pozostalo mi 14 doladowan do konca kontraktu po 50 zl i przejde teraz na mixV to bede mial automatycznie odrazu stawke 29 gr/min?

Co rozumiesz pod sformułowaniem "przejdę teraz" ? Zmigrować się nie da. Musisz wykonać wszystkie doładowania i wtedy możesz podpisać nowy aneks na kolejne doładowania, wtedy będziesz maił możliwość korzystania ze stawki 29gr.
Da sie zmigrowac wysylajac sms o tresci mixv na numer 2699 koszt 10 pln. tylko czy migrujac ze zobowiazaniem 50 zl bedzie stawka 29gr czy podstawowa 39gr ale skoro nie wiecie ze mozna zmigrowac to i tego tez nie bedziecie pewnie wiedziec
No wiec poniewaz tak jak myslalem nikt nie odpowiedzial na moje zapytanie wiec sam zorientowalem sie w temacie i zgodnie z tym regulaminem:
http://www.plus.pl/indywidualna/MixPlus ... feMixV.pdf
dotyczacym migracji z innej taryfy mix na mixV przechodzimy na taka stawke do wszystkich zgodnie z jaka mamy dotychczasowy kontrakt. Czyli jak masz kontrakt na 50 zl to masz po zmianie taryfy stawke 29 gr do wszystkich automatycznie bez zadnych pakietow
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: tomek »

Taryfa Twój Profil jest już w archiwum ofert. No to pięknie. :shock: Czyli teraz każde połączenie w Simplusie wewnątrz Plusa kosztuje 29gr?! Na prawdę czuję się zaniedbany.
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: kwicun »

Zaraz zaraz, powiedzcie mi czy ta nowa taryfa Miksa jest "ustawowo" narzucona czy mam możliwość pozostania na starej? Bo na chłopski rozum będąc na starej będę na starych warunkach (Bezlik SMS by mi został), dobrze mówię?

Bo z tej nowej MixV jak na razie odpowiadają mi tylko koszty połączeń na doładowanie 50 zł i ten bezlik za 1zł gdzie płacę tylko za pierwszą minutę.
Obecnie mam 3 numery w Bezliku do 5, płacę 10zł, teraz bym płacił 15.
Bezlik SMS za 8 zł, może bym się miesięcznie wyrobił w tych 500 sztukach za 5zł.

Szkoda, że nie zrobili nowej opcji z pakietami internetowymi. Więcej mega za te same lub podobne pieniądze co teraz niektórym by się przydało.

Tak patrząc "na gorąco" na tę nową ofertę mam bardzo mieszane uczucia. Doszły fajne rzeczy, niestety kosztem innych fajnych rzeczy. Najdziwniejsze jest to, że w niektórych ofertach Plus podzielił klientów Miksa na równych i równiejszych.
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
greeg82
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:48

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: greeg82 »

Jak dla mnie nowe taryfy to porażka, niczego nowego i atrakcyjnego nie wprowadzają, no chyba że podwyżki cen 2 pakietów (bezlik minut - było 10 zł do pięciu - teraz 25 zł, bezlik sms - był z 8 zł - likwidacja i teraz pakiety są mniej korzystne).
Pomyśleć że chciałem wrócić do Plusa bo mam tam większość osób, ale zaczynam się zastanawiać nad sensem takiej migracji... Obawiam się że to jak dla mnie nie jest wystarczający argument aby dawać się kroić na ofercie. Konkurencja ma je lepsze, jak kiedyś Orangutan był najgorszy tak go Plus zastąpił na podium. Co ludziom po nowym kolorze ścian i nowych bluzeczkach pracowników, samymi hasłami klientów Plus nie zdobędzie. W końcu liczy się oferta którą potencjalni klienci sobie porównają, przekalkulują.
has
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:43

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: has »

pogubilem sie, mam taryfe twoj profil 29gr do wszystkich w tym do plusa, wpisalem kod 136 aktywne promocje 29 gr do wszystkich duzych sieci 2011.05.31 czyli do tej pory to mam aktywne pozniej bede musial przejsc na ta nowa taryfe simplus" nazwa tragedia, i ile tam bede miec bo chce miec 29 gr do wszystkich obojetnie jaka siec, moze ktos to prosto nakreslic,
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: gatuso_18 »

http://nakarte.plus.pl/v.do?idx=903386 trzymaj, poczytaj sobie :)

Nowy Plus Na Karte ma jedna wielka wadę, nie ma darmowego nr za 10 zł z smsami :). Teraz trzeba aktywować pakiet za 5 zł darmowego nr i dodatkowo pakiet 500 smsów do plusa. Jedni będą narzekać bo dawniej mogli wysyłac smsy bez limitów, drudzy odetchna z ulga bo beda mogli pisac z jednego pakietu do wszystkich w Plusie. Taka prawda ze Plusa nastawia sie na połaczenia wewnatrz sieci, na drugim miejscu sa smsy jak i tez zadowolenie klienta. Ci co pisza smsy do wszystkich beda zadowoleni bo nie musza tracic 18 gr na kazdego smsa tylko 10 zł na pakiet 250 sms ( wiem w Orange jest 1000 na 15 dni ;) ). Teraznajbiedniejszy klient dostanie po tylku, Ci co brali doładowania po 50 zł narzekali ze jest malo pakietow po 29 gr, teraz maja to odrazu. Jednak Ci ktorym wystarcza 30 zł na miesiac nie beda mogli skorzystac z promocji tanszych minut. Szkoda ze powstaje rozwarstwienie i docenianie tylko osob wydajacych wiecej niz 50 zł miesiecznie. Na dzien dzisiejszy kazdy kto korzysta z telefonu chce wydawac jak najmniej, sa ludzie ktorzy wydaja 50 zł na 3 miesiace a innym brakuje tego w skali miesiaca. No coz problemy były, sa i beda :) Zobaczymy jak nasze spoleczenstwo zareaguje na nowa oferte. Ja jako uzytkownik Simplusa, z usmiechem na twarzy bede aktywował pakiet darmowego nr za 5 zł lecz z grymasem na twarzy bede patrzył na szybko uciekajacy pakiet smsów do Plusa...
Awatar użytkownika
Virganius
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 26 maja 2009, o 21:56
Kontakt:

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: Virganius »

Nawiążę jeszcze do oferty 36.6... Z tego co widzę, na razie nie szykują żadnych zmian? Tak przynajmniej wynika ze strony Plusa... Chyba, że ktoś coś wie? Zmieniły się regulaminy?

Swego czasu na Facebooku padło pytanie o ewentualny pakiet do wszystkich sieci w 36.6. Miał być wprowadzony w najbliższym czasie, ale jakoś głucho o nim...
jjkk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2011, o 21:12

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: jjkk »

Witam!
Nie chce zakladac nowego tematu, wiec zapytam tutaj:
Chce kupic w sklepie internetowym telefon z abonamentem "do usług" 59,90zl. Nie widze nigdzie jednak opcji wyboru jaki chce dodatkowy pakiet do tego abonamentu (Minuty do wszystkich czy Wybrane numery w Plusie i na stacjonarne). Prosilbym o pomoc.
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: cezarex »

Regulamin promocji się kłania :) Samemu się wybiera sms-em, z której opcji chce się skorzystać - co lepsze, można zmieniać ten wybór w trakcie umowy.
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: 3G_ »

[ad]Tak czytam, czytam i konfrontując Wasze posty z nawet już pobieżną lekturą regulaminów muszę powiedzieć, że w Plusie naprawdę postarali się i nieźle ludzi zamotali, nawet tych bardziej obytych z kombinacjami operatorów sieci komórkowych. Ogólnie zmiany bez większego sensu, a nad kodami to już chyba nikt nie zapanuje - zwłaszcza, że mamy powrót do kodów już kiedyś używanych (niektórych) w innych taryfach.
Odniosę się bardziej do Sim+ niż mixa. Parę ważnych rzeczy, które umknęły niektórym osobom:
1. Każdy posiadacz starej taryfy będzie nadal mógł z niej korzystać jeśli chce - Plus nie zmusi go do migracji (przynajmniej na razie). Może co najwyżej zakończyć niektóre promocje w dotychczasowych taryfach tak, że przestaną się one opłacać. Żeby skorzystać z nowej taryfy, trzeba ją sobie ręcznie WŁĄCZYĆ - samo się nic nie zrobi. I uwaga - zmiana ta kosztuje 1,50 zł.
2. Darmowy numer w Sim+ nie obejmuje stacjonarnych jak ktoś pisał.
3. Pakiet sms-ów do Plusa można włączyć więcej niż 1 raz (max 5 razy), ale jak się wypisze poprzedni trzeba go najpierw wyłączyć (jeśli tego nie zrobimy pewnie będzie pakiet aktywny ze stanem 0 sms).

A jednej rzeczy nie jestem pewien... Mam teraz Wynurzenia + darmowy numer za 10 zł. Minut z Wynurzeń już nie mam, a darmowy aktywny jeszcze kilkanaście dni. Przydałyby mi się jakieś minuty lub promocja do Plusa. Chętnie bym więc zmienił taryfę na nową i włączył tę nową promocję na kształt Bezliku. Czy stracę wtedy darmowy numer, który mam teraz aktywny?[/ad]
przemas
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2011, o 22:10

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: przemas »

grzesiek.przybylski pisze:Bardzo fajne są te zmiany, wprowadzenie do oferty darmowych rozmów do wszystkich w sieci i dodatkowe pakiety internetowe, smsowe w Plusie dla Firm.
Oferta na kartę też bardzo fajna.
Mix obniżył opłatę rozmów do 49gr/min w MixV
No widzę w tym wszystkim ostrą konkurencyjną ofertę dla Playa i mam nadzieję, że teraz będziedużo lepiej ze sprzedażą.
fajne jest też to, że my, pracownicy, mamy możliwość obiżania kosztów telefonów dla PWA kosztem naszej prowizji. Do tej pory trzebya było pisać meile na sklep pwa i czekało się wiekami na odpowiedz, a teraz to wszystko uproscili. dzieki temu latwiej bedzie zrealizowac plany.

Pozdro
Jak możesz obniżać cenę telefonu kosztem prowizji?? też pracuje w POSie
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: tomek »

lwlw pisze:1. Każdy posiadacz starej taryfy będzie nadal mógł z niej korzystać jeśli chce - Plus nie zmusi go do migracji (przynajmniej na razie). Może co najwyżej zakończyć niektóre promocje w dotychczasowych taryfach tak, że przestaną się one opłacać. Żeby skorzystać z nowej taryfy, trzeba ją sobie ręcznie WŁĄCZYĆ - samo się nic nie zrobi. I uwaga - zmiana ta kosztuje 1,50 zł.
No właśnie, to zakończył już te niektóre promocje czy są one nadal? Bo mi np przestanie się opłacać, jeżeli profil Wynurzenia jest już w archiwum, to nie dostanę minut po doładowaniu, przejdę wtedy na cennik 59gr/minutę, więc mimo wszystko jednak, bardziej będzie opłacać się przejść na 29gr/połączenie.
lwlw pisze:2. Darmowy numer w Sim+ nie obejmuje stacjonarnych jak ktoś pisał.
Przyznaję, mój błąd, w MixPlusie obejmuje.
lwlw pisze:3. Pakiet sms-ów do Plusa można włączyć więcej niż 1 raz (max 5 razy), ale jak się wypisze poprzedni trzeba go najpierw wyłączyć (jeśli tego nie zrobimy pewnie będzie pakiet aktywny ze stanem 0 sms).
To dobrze, ale po co takie kombinacje ze strony Plusa...
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: 3G_ »

tomek pisze: No właśnie, to zakończył już te niektóre promocje czy są one nadal?
Myślę, że nie zakończył. Ja mam nadal aktywne Wynurzenia i pewnie gdybym teraz doładował to dostałbym minuty. Poza tym istnieją nawet starsze taryfy - ktoś tu pisał, że ma pakiet 200 min za 5zł w taryfie Nowy Simplus.
tomek pisze:To dobrze, ale po co takie kombinacje ze strony Plusa...
Właśnie o to chodzi - cały Plus... Chciałbym być w tej sieci, ale naprawdę moja cierpliwość się kończy. Jak można tak olewać klienta prepaidowego? Jeśli myślą, że zrezygnuję z Sim+ na rzecz ichniego abo czy mixa, to grubo się mylą. A że z Sim+ zrezygnuję to niemal pewne. Przebrała się miarka!
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: tomek »

lwlw pisze:Myślę, że nie zakończył. Ja mam nadal aktywne Wynurzenia i pewnie gdybym teraz doładował to dostałbym minuty. Poza tym istnieją nawet starsze taryfy - ktoś tu pisał, że ma pakiet 200 min za 5zł w taryfie Nowy Simplus.
To byłoby dobrze, bo na tych minutach po doładowaniu mi bardzo zależy. Dzięki temu nie szarpię nic z konta głównego za połączenia. :-) W sumie rzeczywiście, są taryfy w archiwum, ale można dalej z nich korzystać, tak jak napisałeś, przykładem może być Nowy Simplus (tak wspominając - pakiet 50MB - 10zł, ale rozliczanie co 1B!). :->
lady_j0
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2011, o 23:20

Re: Nowe taryfy od 13.05.2011

Post autor: lady_j0 »

lwlw przechodząc na taryfę Simplus tracimy wszystkie dotychczasowe usługi oprócz, 29 r do wszystkich dużych sieci. Tylko i wyłącznie ten profil przechodzi
ODPOWIEDZ