Mixplus jaki tel wybrać ..

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: mariusz9a »

[ad]
Xcz pisze:Co mają inne systemy operacyjne a czego nie ma android?
Stabilność (np w BB OS nie musisz robić "formata" co jakiś czas), większą ingerencję w zasoby systemowe (bardzo rozbudowany menadżer zadań z możliwością wyłączania procesów systemowych), poukładany sklep z aplikacjami, który nie oferuje bubli tylko sprawdzone aplikacje, brak reklam które Android wyświetla wszędzie - niedługo na pulpie jeszcze będą wyświetlane :-] Większe bezpieczeństwo - Android to najbardziej podatny system na włamy i wirusy; brak porządnie działających nawigacji, aplikacji biurowych i wiele wiele innych.

Może i zrobiony jest na Linuxie (a raczej na pewno), ale sam Linux pro-kliencki nie jest (wiele rzeczy aby zadziałało jest mordęgą i spędzaniem godzin na forach internetowych), także wiele dobrego po systemie mobilnym opartym na jego platformie spodziewać się nie można ;-)

Ja już wcześniej napisałem - Android nadaje się tylko do neta i do niczego innego. Także na tym polu bitwy nie ma sobie równych - jeśli ktoś chce mieć telefon tylko do internetu to niech bierze Androida, ale jeśli chce coś więcej, to niech Androida omija z daleka.[/ad]
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Karolina109
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2011, o 14:30

Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: Karolina109 »

Mam już jeden telefon, ale chciałabym go sprzedac i założyc umowę właśnie w mix-ie. Zastanawiam się na kilkoma telefonami i nie wiem, który z nich wybrac:
-Nokia 500
-SE Xperia mini pro
-Samsung Galaxy mini
-Samsung s5330 Wave 533
-SE Xperia X8
Który z nich wybrac? A może polecacie jeszcze jakies inne telefony,
farmeras
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 29 lis 2011, o 00:04

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: farmeras »

Ja zamierzam wziąć nokie 500 :D Najbardziej mi odpowiada.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: kowcio »

Polecam poczytać testy na naszym Blogu:
Nokia 500 http://www.plusblog.pl/test-nokia-500/
Galaxy Mini http://www.plusblog.pl/test-samsung-s5570-galaxy-mini/
Wave 533 http://www.plusblog.pl/test-samsung-s5330-wave-533/

Obawiam się, że nikt Ci nie pomoże wybrać, bo nie wiesz sam czego chcesz. Nie napisałeś wymagań, a te trzy telefony to zupełny kosmos - każdy z nich jest przeznaczony pod zupełnie inne wymagania :roll:
Karolina109
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2011, o 14:30

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: Karolina109 »

A co sądzicieo HTC Hero?
Na chwilę obecną zastanawiam się miedzy SE Xperia x10 mini pro, Nokia 500 lub włąsnie HTC Hero
Awatar użytkownika
piotrekc64
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2011, o 18:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: piotrekc64 »

Jak dla mnie z tych trzech zdecydowanie nokia. SE Xperia x10 mini pro strasznie mały i niepraktyczny jak dla mnie. Ten HTC Hero to taka bardzo uboga wersja(jak na HTC)..Nokia ma lepsza rozdzielczość ekranu (htc-320x480,nokia-360x640) i już bez wdawania się w szczegóły miałem kilka takich tel w rękach. Zdecydowanie nokia.
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: ekdar »

Właśnie przedłużam umowę i biorę telefon dla córki... Zdecydowałem się na x10mini pro...
B fajny telefonik...
Android, dotyk + pełna klawiaturka i bardzo dobry aparat...
Brałem pod uwagę jeszcze nokie 500, ale głównie przez brak auto fokusa odpadła...
Również czytając testy mini pro wypada lepiej jeśli chodzi o jakość wykonania.
Cena jest identyczna przy 40 zlotowych doładowaniach na 36 tzn. 69 zl.
sithlady
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: sithlady »

Ja z kolei zastanawiam się nad Nokia C2-01, C3, ew. Motorola EX115.
Tym razem zależy mi na Facebooku i Facebookowych aplikacjach, łapaniu zasięgu i w miarę przyzwoicie trzymającej baterii.
Karolina109
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2011, o 14:30

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: Karolina109 »

Witam ponownie.
Zdecydowałam się już i kupiłam SE Xperia x10 mini pro.
Mam tylko teraz pytanie, bo praktycznie w każdej aplikacji jest 'brak połączenia sieciowego'. Nie wiem jak podłączyć to wifi? Niby kiedy klikam dodaj się to są już jakieś inne, ale tam trzeba jakieś hasło czy klucze i w końcu tak się nie łączy. Może mi ktoś powiedzieć o co w tym chodzi? Dodam tylko, że internet mam bezprzewodowy iPlus.
quaresma_mati
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2009, o 17:06

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: quaresma_mati »

Sieci wifi są po blokowane i jak masz obok sieci kłódki to się z tą siecią nie połączysz :) A tak poza tym to bardzo dobry wybór :D Ja mam X10 mini pro już od lipca i jestem niesamowicie zadowolony z tego telefonu :)
Awatar użytkownika
piotrekc64
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2011, o 18:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: piotrekc64 »

Karolina109 pisze:Witam ponownie.
Zdecydowałam się już i kupiłam SE Xperia x10 mini pro.
Mam tylko teraz pytanie, bo praktycznie w każdej aplikacji jest 'brak połączenia sieciowego'. Nie wiem jak podłączyć to wifi? Niby kiedy klikam dodaj się to są już jakieś inne, ale tam trzeba jakieś hasło czy klucze i w końc tak się nie łączy. Może mi ktoś powiedzieć o co w tym chodzi? Dodam tylko, że internet mam bezprzewodowy iPlus.
Internet bezprzewodowy iPlus masz w telefonie, czy na innej startówce w komputerze?

Jeżeli na komputerze to potrzebujesz router do rozdzielenia internetu (dostępne w ofercie iplusa). Wtedy łączysz komputer z routerem kablem sieciowym, albo poprzez wifi (jeżeli komputer posiada taką kartę), a telefon poprzez wifi. W routerze ustawiasz sobie hasło dla połączenia sieciowego i potem wpisujesz je przy próbie połączenia z internetem.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: Jrv »

Można też włączyć transmisję danych i wykupić pakiet internetowy np. najtańszy już za 7zł. I cieszyć się pełną funkcjonalnością.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Karolina109
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2011, o 14:30

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: Karolina109 »

Mam niestety dwa problemy;(Pomóżcie!
1. Zabiera mi kasę z konta, doładowałam kilka godzin temu 50 zł i już mam 33 zł. Weszłam na Facebooka-zabrało mi 5 zł, wysłałam sms-a- zabrało mi 2 zł:( Byłam w salonie i Pani niby mi wyłączyła jakąś transmisję danych, ale i tak to nic nie dało.
2. Nie mogę wysyłać sms-ów:( najpierw jest kilka minut wysyłanie, a po chwili, ,,nie można wysłać" :(
Proszę o szybką pomoc.
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: ChuckyCiechanow »

Karolina109 pisze:Mam niestety dwa problemy;(Pomóżcie!
1. Zabiera mi kasę z konta, doładowałam kilka godzin temu 50 zł i już mam 33 zł. Weszłam na Facebooka-zabrało mi 5 zł, wysłałam sms-a- zabrało mi 2 zł:( Byłam w salonie i Pani niby mi wyłączyła jakąś transmisję danych, ale i tak to nic nie dało.
2. Nie mogę wysyłać sms-ów:( najpierw jest kilka minut wysyłanie, a po chwili, ,,nie można wysłać" :(
Proszę o szybką pomoc.
Podaj jaką masz taryfę, telefon, wysłano ostatnio z tego numeru jakiś sms na numer premium ?

Post napisałaś w niewłaściwym temacie.
Karolina109
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2011, o 14:30

Re: Jaki telefon w mix-ie?

Post autor: Karolina109 »

Jeden problem chyba z głowy, mogę już wysyłac SMS-y. Nie wiem tylko czemu mi kasa znika;( jesli zrobię cokolwiek tak, jak już pisałam wczesniej.
ODPOWIEDZ