Ustawienie anteny ZTE mc889 +ZTE t3000 gmina Pruszcz gdański

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
marcinj6
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 sty 2024, o 00:33

Ustawienie anteny ZTE mc889 +ZTE t3000 gmina Pruszcz gdański

Post autor: marcinj6 »

Witam, nigdy wcześniej nie korzystałem z internetu domowego. Parę dni temu zakupiłem internet domowy w plusie z zestawem ZTE mc889 + ZTE t3000. Przeprowadziłem się do Roszkowa gmina Pruszcz Gdański i z racji iż nie ma możliwości podłączenia światłowodu do naszego budynku na chwilę obecną to zdecydowaliśmy się na internet od plusa. Sprawdzałem gdzie najlepiej będzie modem łapał sygnał. Od strony północnej łapie mi 5g i sygnał jest średni czasem dobry ale prędkość mam w okolicy 40mb/s i wysokie pingi około 50-100. Od strony południowej pokazuje 4g+LTE i prędkość jest 70mb/s a czasem 130mb/s. Nie mam możliwości zawieszenia modemu na dachu. Jedynie na ścianie na maks wysokości 3m w sąsiedztwie anteny satelitarnej. Jak ustawić najlepiej modem na zewntarz i na jakie parametry oprócz prędkości i zasięgu zwracać uwagę? Nie ukrywam że fajnie by było mieć te 150mb/s :) jak najlepiej skonfigurować modem?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Ustawienie anteny ZTE mc889 +ZTE t3000 gmina Pruszcz gdański

Post autor: zbych_in_flames »

marcinj6 pisze: 14 sty 2024, o 01:24 Nie mam możliwości zawieszenia modemu na dachu. Jedynie na ścianie na maks wysokości 3m w sąsiedztwie anteny satelitarnej. Jak ustawić najlepiej modem na zewntarz i na jakie parametry oprócz prędkości i zasięgu zwracać uwagę?
W sumie to tak jak robisz to teraz, czyli metodą prób i błędów. Oprócz prędkości oczywiście warto spojrzeć na sam zasię, a konkretnie na takie parametry jak RSRP, RSCP, SINR ->
Obrazek
marcinj6 pisze: 14 sty 2024, o 01:24 Od strony północnej łapie mi 5g i sygnał jest średni czasem dobry ale prędkość mam w okolicy 40mb/s i wysokie pingi około 50-100. Od strony południowej pokazuje 4g+LTE i prędkość jest 70mb/s a czasem 130mb/s.
Przede wszystkim sprawdził bym stronę od Pruszcza czyli zachód. Słabe wyniki w 5G mogą wynikać z tego ze najbliższe BTS'y jeszcze nie mają 5G i łapiesz go z większej odległości - wymuś póki co LTE na routerze, a w dziale oficjalnym w wątku o zasięgu zawsze możesz zapytać kiedy będzie 5G na bliższych stacjach.
marcinj6
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2024, o 00:33

Re: Ustawienie anteny ZTE mc889 +ZTE t3000 gmina Pruszcz gdański

Post autor: marcinj6 »

zbych_in_flames pisze: 15 sty 2024, o 13:47
marcinj6 pisze: 14 sty 2024, o 01:24 Nie mam możliwości zawieszenia modemu na dachu. Jedynie na ścianie na maks wysokości 3m w sąsiedztwie anteny satelitarnej. Jak ustawić najlepiej modem na zewntarz i na jakie parametry oprócz prędkości i zasięgu zwracać uwagę?
W sumie to tak jak robisz to teraz, czyli metodą prób i błędów. Oprócz prędkości oczywiście warto spojrzeć na sam zasię, a konkretnie na takie parametry jak RSRP, RSCP, SINR ->
Obrazek
marcinj6 pisze: 14 sty 2024, o 01:24 Od strony północnej łapie mi 5g i sygnał jest średni czasem dobry ale prędkość mam w okolicy 40mb/s i wysokie pingi około 50-100. Od strony południowej pokazuje 4g+LTE i prędkość jest 70mb/s a czasem 130mb/s.
Przede wszystkim sprawdził bym stronę od Pruszcza czyli zachód. Słabe wyniki w 5G mogą wynikać z tego ze najbliższe BTS'y jeszcze nie mają 5G i łapiesz go z większej odległości - wymuś póki co LTE na routerze, a w dziale oficjalnym w wątku o zasięgu zawsze możesz zapytać kiedy będzie 5G na bliższych stacjach.
Ok spróbuję tak jak piszesz. Postaram się ustawić jak najlepiej i zobaczymy czy coś to zmieni.
ODPOWIEDZ