BT33242 - problemy z transmisją

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
damazy
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 wrz 2023, o 19:42

BT33242 - problemy z transmisją

Post autor: damazy »

Od 5 dni próbuję z Plus rozmawiać na temat problemów z BT33242.
Chodzi o dolnośląski BTS w Zachowicach - LTE z agregacją 900 i 1800
Przez ponad 3 lata konfiguracja działała w miarę niezawodnie. Kierunkowa antena logarytmiczna MIMO wycelowana w konkretny BTS. Stabilne połączenie na poziomie 6-8 Mb/s i z nieprzerwalnym ICMP-Echo /0% strat/... aż do niedzieli.
W tej chwili nawet strony się nie ładują. Ping wygląda jakby sieć była na token ring i co drugie okrążenie omijała docelową stację /60% strat/.
Już dużo kombinacji resetów, odłączania urządzeń i przepinania zostało zrobione na prośbę, niczemu nie winnych konsultantów pierwszej linii wsparcia /ale też niewiele wiedzących/ i nic. Łącznie z wymianą modemu i zmianą anteny na inną.
Najgorsze jest to, że technicy wsparcia konfiguracji modemów, czy jak to się tam nazywa, nie potrafią odpowiedzieć na podstawowe pytania - kiedy ktoś się tym zajmie.
Bardzo spadła jakość obsługi Plus.
Czy ktoś może zauważył również jakieś nieprawidłowości z BT33242?
damazy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2023, o 19:42

Re: BT33242 - problemy z transmisją

Post autor: damazy »

Nie wiem... może coś przespałem ale zmiana APN z "internet" na "plus" jakby poprawiła sytuacje.
Tego APN używałem przeszło 8 lat od kiedy związany jestem z Polkomtel... szkoda tylko, że nie wiedzieli o tym "konfiguratorzy" z pierwszej linii wsparcia.
Ratunkiem był stary modem Huawei B593 w którym ikona Mode mrugała podczas wybierania sygnału przy starej nazwie punktu dostępu... a może coś zrobili z tym BTS? W końcu dzwonię do nich od tygodnia, codziennie...
Może nie całkiem jest tak jak było ale już da się korzystać z sieci i jest w miarę stabilny. RDP po VPN działa (;
/nie mogę edytować wątku, dlatego sobie odpowiadam... dla przyszłych pokoleń/
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: BT33242 - problemy z transmisją

Post autor: zbych_in_flames »

Dla ofert internetowych zawsze jest APN: interent APN: plus jest dla usług głosowych.
damazy pisze: 29 wrz 2023, o 01:24 Ratunkiem był stary modem Huawei B593 w
A na tym sprzęcie przy APN internet też działa? Jeśli to jest stary, to podaj model tego nowszego.

Póki co objawy raczej wskazują na problem sprzętu lub ewentulanie problemu z jakimś konkretnym pasmem może? Samo działanie interentu nie powinno być zależne od APN'a - czyli jeśli działa na APN Plus to powinno też działać na APN Internet.
ODPOWIEDZ