Światłowód od Plusa

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Michał_Plus »

donat2000, prześlij mi proszę na adres specjalista_plus@plus.pl, numer telefonu i preferowana godzinę kontaktu.
W temacie wiadomości proszę o wpisanie słowa forum oraz podanie nicku z forum. Zlecę kontakt naszego specjalisty w celu przedstawienia oferty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
alfasierra
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 28 gru 2014, o 19:32

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: alfasierra »

Jak ostatecznie wygląda sprawa ONT? Da się otrzymać?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Marta_Plus »

Witaj alfasierra,

w Plusie nie jest dostępna oferta z routerem ONT.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: wlo »

Dwa pytania:
1. Dlaczego od pewnego czasu nie można sprawdzić dostępności światłowodu pod konkretnym adresem? Naprawdę Wam już nie zależy na klientach?
2. Dlaczego nie dajecie "gołego" terminalu ONT? Na routerze mi nie zależy, bo nie rozwiązuje problemów w sporym domu i na sporej działce. Budowa sieci WLAN o różnych identyfikatorach... Dlaczego niby muszę taką budować, podczas gdy chcę mieć jeden identyfikator w całej sieci - w domu na górze i na dole oraz na zewnątrz na obszarze do ok. 100 m w dobrej jakości?

PS.
Czy jeśli sam kupię terminal ONT - zostanie on zarejestrowany w sieci?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: zbych_in_flames »

A co da ci goły ONT? Swoją drogą u konkurencji nie da się mieć samego ONT musi być też sprzęt operatora i to zarówno router bazowy jak i ONT - więc tutaj pewnie będzie podobnie.

Przecież by mieć jeden identyfikator na Wifi wystarczy zastosować jakiś zestaw typu "wzmacniacz Wi-FI" do tego co już masz.
ad_iwa
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2022, o 16:45

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: ad_iwa »

Pomocy! Umowa na światłowód podpisana 17 listopada, termin instalacji 12 grudzień - technik nie przybył (OK, warunki pogodowe były niefajne). Brak kontaktu w sprawie ponownego ustalenia terminu, infolinia Plus - wysłaliśmy ponaglenie, już 3 razy dzwoniłem bez rezultatu. 9 stycznia kończę umowę z Orange. Może ten kanał kontaktu jest bardziej sprawczy w przepychance o montaż? Kontakt bezpośredni z Netią, odsyła mnie z powrotem do Plusa. Czy mogę rozwiązać umowę, która nie weszła w życie (zapis w umowie mówi o 90 dniach przy POPC). Router już przysłany a 5 GB na karcie na długo nie wystarczy.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Michał_Plus »

ad_iwa, czy posiadasz numer zgłoszenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ad_iwa
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2022, o 16:45

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: ad_iwa »

Numer zgłoszenia ...? Nie wiem o jaki chodzi. Kontakt z działem Internetu kończył się hasłem "wysłaliśmy ponaglenie" lub "wysłaliśmy ponaglenie do wyższego szczebla".
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: wlo »

zbych_in_flames pisze: 1 gru 2022, o 13:04 A co da ci goły ONT? Swoją drogą u konkurencji nie da się mieć samego ONT musi być też sprzęt operatora i to zarówno router bazowy jak i ONT - więc tutaj pewnie będzie podobnie.

Przecież by mieć jeden identyfikator na Wifi wystarczy zastosować jakiś zestaw typu "wzmacniacz Wi-FI" do tego co już masz.
Ja powiedziałem, ze chcę mieć sam ONT? Gdzie?
Ja potrzebuję podłączyć router PRZEWODOWY!!! W krosownicy będzie min. 10 CZYNNYCH portów. Dalej będą "gniazdka" i 3 (TRZY) punkty dostępowe (dwa wewnętrzne i jeden zewnętrzny) w jednej sieci (o jednym identyfikatorze SSID). Całość zarządzana z poziomu kontrolera sprzętowego. Ja nie potrzebuję routera wi-fi od operatora - nie zapewni mi niezbędnego pokrycia - nawet dla sieci LAN (i nie opowiadaj mi o switch-ach proszę). Że można kolejne AP postawić? Dadzą ten sam identyfikator sieci wlan? Że te te śmieszne repeatery czy wzmacniacze można zastosować? Jakie to daje zasięgi? Na zewnątrz? Znasz jakiś model zapewniający 80 metrów zasięgu w polu, przeznaczony do pracy w warunkach zewnętrznych?
Pytanie - po co? Bo operator na siłę mi wlepia swój router? ja chcę mieć coś lepszego! Mam prawo?

A generalnie to zdajesz sobie sprawę, że zaproponowałeś najprymitywniejsze rozwiązanie? Korzystne tylko dla sprzedawcy operatora? Identycznie doradzał mi sprzedawca Orange (oni każą sobie dzierżawę za router dodatkowo płacić) ;-)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Michał_Plus »

ad_iwa, wyślij dane z umowy na specjalista@plus.pl.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ad_iwa
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2022, o 16:45

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: ad_iwa »

Michał_Plus - wiadomość email wysłana.

Niestety komunikat:

Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ nie znaleziono adresu odbiorcy (specjalista@plus.pl) lub odbiorca nie może odebrać wiadomości.

Może chodzi o adres: specjalista_plus@plus.pl
Ostatnio zmieniony 4 sty 2023, o 18:00 przez ad_iwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Michał_Plus »

ad_iwa, wyślij ponownie na specjalista_plus@plus.pl.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Rafal91pl
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2023, o 12:55

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Rafal91pl »

Marta_Plus pisze: 25 lis 2022, o 12:55 Witaj alfasierra,

w Plusie nie jest dostępna oferta z routerem ONT.
Na miejscu tej Pani nie przyznawałbym się publicznie, że mam status specjalisty w sieci telekomunikacyjnej Plus nie mając chyba żadnej wiedzy na temat świadczonych usług. Z umowy, która zawarłem z siecią Plus wynika, że "Instalator dostarczy i zainstaluje urządzenia (modem/router) konieczny do korzystania z usługi w przypadku instalacji usługi na sieci własnej Netii. W przypadku instalacji usługi na sieci innych operatorów urządzenia zostaną dostarczone przez kuriera i abonent samodzielnie podłącza je do zainstalowanego przez instalatora zakończenia sieci". U mnie infrastruktura jest Nexery, więc router dostałem przez kuriera. Swoją drogą śmiech na sali, że do światłowodu Plus daje modem działający w technologii Wifi 802.11ac do światłowodu jak już dawno jest 802.11ax - jego nazwa to Huawei DG8245V. Schemat połączenia z jego instrukcji oraz porty DSL na RJ-11 oraz WAN na RJ-45 wskazuje, że instalacja odbywa się z użyciem modemu(terminala) ONT.
Rafal91pl
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2023, o 12:55

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Rafal91pl »

Jakby ktoś szukał w załączeniu zdjęcie schematu połączenia od routera Huawei DG8245V. Dodam jeszcze, że jakby ktoś szukał danych dostępowych so swojej umowy to niestety ich tam nie znajdzie, więc aby podłączyć swój router Wifi do ich modemu (terminala) ONT trzeba wejść na stronę podwykonawcy Plusa tj. firmy Netia.pl(jak mówi umowa o świadczenie usług internetu światłowodowego) https://www.netia.pl/pl/pomoc/pomoc-tec ... -do-uslugi i tam wybrać "Odzyskiwanie loginu i hasła do połączenia z internetem wiadomością SMS".
Załączniki
IMG_20230304_121415_7hxDmwvq2j.jpeg
Rafal91pl
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2023, o 12:55

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Rafal91pl »

Nie są wymagane żadne ustawienia VLAN/IPTV na infrastrukturze Nexery. Własny router działa bez problemu. Co do MTU router Metro działa na 1500, więc na innym routerze ustawić max zbliżony do tej wartości.
ODPOWIEDZ