5G w Plusie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
koz
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2014, o 17:46

Re: 5G w Plusie

Post autor: koz »

Witam, czy w Dębnie 74-400 planowane jest w końcu włączenie 5G ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie

Post autor: Michał_Plus »

koz, obecnie nie mam żadnych planów dla tej lokalizacji..
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TKowalski
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2023, o 09:09

Re: 5G w Plusie

Post autor: TKowalski »

Witam

Mam dom ok 600m w linii prostej od masztu BT42786. Brak przeszkód terenowych (z okna widzę maszt)
Transfery na paśmie LTE wieczorami są tragiczne.

Czy i kiedy na tym maszcie będzie uruchomione 5G?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie

Post autor: Michał_Plus »

TKowalski, w tej chwili nie ma takich planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
waleriana
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2023, o 23:46

Re: 5G w Plusie

Post autor: waleriana »

To co się dzieje z internetem w plusie jest żałosne.
Jeśli ktoś się zastanawia, to odradzam, prędkość taka, że nie da się otworzyć obrazków, nie mówiąc o oglądaniu filmów. Jestem klientem od 20 lat i mam wrażenie że Plus cofnął się w czasie o jakieś 15 lat.
Szczerze polecam dobrze czytać umowę i nie wierzyć co mówią przedstawiciele ponieważ często sami nie wiedzą jak to jest z tymi limitami.
Jednym słowem plus to teraz minus, wielki minus!
elektryk
PlusManiak
Posty: 63
Rejestracja: 20 sie 2019, o 00:16

Re: 5G w Plusie

Post autor: elektryk »

Plus się nie cofnął ,wręcz przeciwnie. :-(
Pełznie do przodu ,ale z prędkością żółwia ,kiedy pozostała trójca zasuwa z prędkością kosmiczną. :-D
Niestety reszta odleciała Plusowi i to sporo. Na dogonienie pozostałych potrzeba lat i sporych pieniędzy. :-(

Nie wypowiem się o całej Polsce, ale śmiało mogę powiedzieć że cały zachód to leży i kwiczy w porównaniu do konkurencji.
Oczywiście są wyjątki lokalne ,ale to sporadycznie. :-(
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: 5G w Plusie

Post autor: AZRAEL »

Witam szanowny Panie Michale :)
Pytanko odnośnie Państwa strony z zasięgiem mapy plus i ogólnie o zasięg 5G.
Na mapce pokazuje, że miejscowość Kartuzy oraz Dzierżążno jest w zasięgu sieci 5G.
Przedłużyłem ostatnio umowę na abonament i uzyskałem dostęp do sieci 5G jednakże nie chce połączyć mnie z tą siecią np gdy jestem w Kartuzach czy innych punktach na mapie gdzie teoretycznie zasięg jest.
Telefon obsługuje 5G (model telefonu POCO F2 PRO), łączny mnie jedynie z siecią LTE/LTE+ a na 5G nie chce mnie przełączyć (w ustawieniach telefonu ustawiona jest preferowana sieć 5G).
Czy może być to problem z kartą SIM którą trzeba wymienić? Czy raczej zasięg faktyczny nie pokrywa się z tym co pokazuje Państwa mapka?
Pozdrawiam.
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plusie

Post autor: zbych_in_flames »

AZRAEL pisze: 9 lut 2023, o 22:23 Telefon obsługuje 5G (model telefonu POCO F2 PRO), łączny mnie jedynie z siecią LTE/LTE+ a na 5G nie chce mnie przełączyć (w ustawieniach telefonu ustawiona jest preferowana sieć 5G).
Czy może być to problem z kartą SIM którą trzeba wymienić? Czy raczej zasięg faktyczny nie pokrywa się z tym co pokazuje Państwa mapka?
A gdziekolwiek indziej ci zaskoczyło 5G? Dodatkowo z tego co tak patrzę po necie to on ma obsługę 5G ale w n78 (czyli paśmie na które dopiero będzie aukcja w tym roku) nie ma n38/n41 na którym obecnie działa 5G w Plusie - jeśli te dane są prawidłowe to teraz nie ma prawa zadziałać.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie

Post autor: Michał_Plus »

AZRAEL, karty SIM nie ma potrzeby wymieniać. Zasięg na mapie jest skalowany dla pasm/terenu. Dokładne pokrycie może być inne z uwagi na konkretną zabudowę oraz np. linie energetyczne tłumiące sygnał. Sprawdź również czy urządzenie obsługuje pasmo 5G na jakim nadaje Plus. Jeśli w bliskim zasięgu stacji mającej 5G nie odbiera tego pasma może go nie obsługiwać. Zainstaluj również program Network Cell Info. Pozwoli Ci sprawdzić w zasięgu jakich pasm jesteś.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: 5G w Plusie

Post autor: AZRAEL »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jest tak jak pisał zbych_in_flames.
5G nie załapało mi w żadnym miejscu, ani razu więc po prostu problem jest z urządzeniem aby je obsłużyć na ten moment.
A szkoda, chciałem przetestować jak śmiga u mnie na wsi i ewentualnie przedłużyć umowę na internet domowy aby mieć dostęp do 5G i wziąć router od Plusa.
Obrazek
malkospablos
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2019, o 20:23

Re: 5G w Plusie

Post autor: malkospablos »

Moim zdaniem 5G w plusie jest na razie na "+". Problemów jest kilka innych:
- brak merytorycznego podejścia doradców na infolinii - Rady typu - proszę włączyć, wyłączyć urządzenie :shock: , a jak pwoedziałem, że 5g w telefonie działa, odpowiedź " telefon to bardzo skomplikowane urządzenie :oops: czyli jak by się przyznał że oferowane modemy to shit - nie był to odosobniony przypadek
- brak odpowiedniego oprogramowania w menu modemu do wyboru pasma (tak mają w USA) + ogranięta infolinia nie raz by rozwiązało problem
- trzeci czasami najważniejszy brak możliwości wpięcia anten zew. ( no niby teraz jest w ofercie modem zewnętrzny)
To nam daje obraz niezadowolenia i często negatywnych ocen i słusznych. Klient kupując produkt nie musi się znać a jak na razie, żeby mieć internet na przyzwoitym poziomie musi kombinować.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: 5G w Plusie

Post autor: habish »

Obrazek

8-)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plusie

Post autor: zbych_in_flames »

Z innego forum juz wiem ze Cband+LTE, a już myślałem ze może n41 + n1. :roll:
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: 5G w Plusie

Post autor: habish »

A to jeszcze chwilka.
Janmanka
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2023, o 10:04

Re: 5G w Plusie

Post autor: Janmanka »

Czy jest planowana budowa infrastruktury sieci 5g w mieście Lubliniec województwo śląskie?
ODPOWIEDZ