Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wht
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 lis 2014, o 10:16

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: wht »

Dzień dobry

Zacząłem testować usługę i przez kilka dni wszystko było w porządku, ale dziś pojawił się komunikat:
"Twoje konto zostało aktywowane na innym urządzeniu. Aplikacja została zdeaktywowana."

Rozumiem, że aktywacja oparta jest o numer telefonu i tylko na mój numer telefonu może być wysłany SMS aktywujący. Karta z telefonu nie była wyjmowana a pojawia się właśnie taki komunikat.

Po zatwierdzeniu komunikatu możliwa jest ponowna aktywacja, ale kończy się tak samo; tzn sam proces przebiega prawidłowo, aplikacja odczytuje otrzymanego SMSa, ale po jej zakończeniu od razu pojawia się ten sam komunikat.

Telefon: Samsung Galaxy Note4

Dodatkowo chciałbym zapytać, gdzie można zgłaszać uwagi do samej aplikacji.

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

wht czy odinstalowałeś aplikację i ją ponownie zainstalowałeś?
wht pisze:Dodatkowo chciałbym zapytać, gdzie można zgłaszać uwagi do samej aplikacji.
Na tej stronie możesz zostawić swoje uwagi: https://www.plus.pl/wificalling-uwagi
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wht
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2014, o 10:16

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: wht »

Magda_Plus pisze:wht czy odinstalowałeś aplikację i ją ponownie zainstalowałeś?
Teraz tak i pomogło. Dziękuję.
wht pisze:Dodatkowo chciałbym zapytać, gdzie można zgłaszać uwagi do samej aplikacji.
Na tej stronie możesz zostawić swoje uwagi: https://www.plus.pl/wificalling-uwagi
Również dziękuję.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

Cieszę się bardzo. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Reus
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 5 lut 2015, o 21:07

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Reus »

Magda_Plus pisze:czy odinstalowałeś aplikację i ją ponownie zainstalowałeś?
Prościej jest wymusić zatrzymanie aplikacji i wyczyścić dane. Odpada wówczas konieczność jej ponownego pobierania (u mnie zadziałało).

Testuję aplikację, nie mam zastrzeżeń do jakości połączenia. Mam jednak kilka uwag/propozycji co do funkcjonalności:
  • 1) historia połączeń ("Ostatnie") - proszę o dodanie możliwości usuwania pojedynczych pozycji (obecnie jest jedynie możliwość wyczyszczenia całej listy),
    2) umożliwienie nagrywania prowadzonych rozmów przez dedykowane aplikacje (typu automatic call recorder),
    3) dodanie możliwości wysyłania SMS w aplikacji,
    4) poprawa scrollowania listy kontaktów (powiększenie "suwaka" z prawej strony listy i wyświetlanie pierwszej litery kontaktów na danym poziomie scrollowanej listy) - obecnie przy kilkuset kontaktach przeciąganie trwa niemiłosiernie długo,
    5) działanie aplikacji z założenia opiera się o Wi-Fi, ale czy byłoby możliwe umożliwienie jej działania w oparciu o transmisję danych w telefonie przy wystarczającej szybkości połączenia (np. w zasięgu LTE)?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

Reus pisze:estuję aplikację, nie mam zastrzeżeń do jakości połączenia. Mam jednak kilka uwag/propozycji co do funkcjonalności:

1) historia połączeń ("Ostatnie") - proszę o dodanie możliwości usuwania pojedynczych pozycji (obecnie jest jedynie możliwość wyczyszczenia całej listy),
2) umożliwienie nagrywania prowadzonych rozmów przez dedykowane aplikacje (typu automatic call recorder),
3) dodanie możliwości wysyłania SMS w aplikacji,
4) poprawa scrollowania listy kontaktów (powiększenie "suwaka" z prawej strony listy i wyświetlanie pierwszej litery kontaktów na danym poziomie scrollowanej listy) - obecnie przy kilkuset kontaktach przeciąganie trwa niemiłosiernie długo,
5) działanie aplikacji z założenia opiera się o Wi-Fi, ale czy byłoby możliwe umożliwienie jej działania w oparciu o transmisję danych w telefonie przy wystarczającej szybkości połączenia (np. w zasięgu LTE)?
Możesz zostawić swoje uwagi i pomysły związane z aplikacją i usługą na stronie: https://www.plus.pl/wificalling-uwagi, gdyż jest on specjalnie przeznaczona do tego celu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Reus
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 5 lut 2015, o 21:07

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Reus »

Oczywiście, że mogę i to zrobiłem już wcześniej. Pomyślałem jednak, że poza indywidualnym przekazywaniem uwag deweloperom warto podyskutować o swoich przemyśleniach w gronie innych użytkowników.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

Ok, rozumiem. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Harry Haller
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 paź 2015, o 10:01

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Harry Haller »

Krzysiek_Plus pisze:
AZRAEL pisze:Oczywiscie jezeli mam internet z plusa z lejkiem to zadzwonienie przez wifi calling jest niemozliwe?
Jeśli jest ograniczanie prędkości (lejek) to przepustowość połączenie jest zbyt niska by przeprowadzić rozmowę.
Ja mam LTE bez lejka, zasięg 51 % i rozmówca nie słyszy mnie w ogóle. Download mam ok. 0,2 Mbps i moja reklamacja gdzieś się kotłuje (przed przedłużeniem umowy wszystko chodziło szybko :lol: )

Wracając do tematu, 0,2 Mbps nie wystarcza do działania usługi, dopiero ok. 1 Mbps (mierzony speedtestem) daje naprawdę czyste połączenie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Krzysiek_Plus »

Harry Haller pisze:Wracając do tematu, 0,2 Mbps nie wystarcza do działania usługi, dopiero ok. 1 Mbps (mierzony speedtestem) daje naprawdę czyste połączenie.
Temat wymaganej prędkości był już poruszany w tym wątku tutaj: http://plusforum.pl/posting.php?mode=re ... 0#pr181883
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Harry Haller
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 paź 2015, o 10:01

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Harry Haller »

Z mojej strony to była polemika ze wskazanym postem :-) 0,2 Mbps nie wystarcza do obsługi głosu "ode mnie", słyszę tylko halo, halo, ...
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: habish »

W Google Play pojawiła się druga aplikacja WiFi Calling.
Link: https://play.google.com/store/apps/deta ... call&hl=pl
pawel.kucharuk
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2014, o 12:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: pawel.kucharuk »

Czy bedzie dostepna aplikacja dla iOS?


Sent from my iPhone using Tapatalk
--
Paweł Kucharuk
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Magda_Plus »

pawel.kucharuk nie ma aplikacji do testów usługi "Wi-Fi-Calling" dla telefonów iPhone. Test dotyczy jedynie smartfonów mających system Android.
Zgodnie z Regulaminem Testu Konsumenckiego Usługi „Wi-Fi Calling -Test” urządzenia dla jakich jest przeznaczony test to :
"Urządzenie – urządzenie przenośne (smartfon, telefon) obsługujące Aplikację Testową. Przetestowane urządzenia z poniższej listy:
Samsung Galaxy ACE 4 LTE
Samsung Galaxy Core Prime G361F LTE
Samsung Galaxy Grand Prime G530FZ LTE
Samsung Galaxy J1
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S5
LG F60
LG F70
LG G4
LG Leon 4G LTE H340n
wyposażone w kartę SIM z przypisanym numerem telefonu z sieci Plus (MSISDN), obsługują Aplikację Testową. Aplikacja może być także obsługiwana przez inne urządzenia z system Android w wersji min. 4.4.".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: habish »

Po co druga aplikacja?
Z pierwszą nie mam problemów, ale druga nie chce się aktywować...
ODPOWIEDZ