spłata rat za urządzenie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: spłata rat za telefon

Post autor: Basia_Plus »

amaryl556,

prześlij proszę krótki opis sytuacji wraz z danymi (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL) przez ten https://bok.plus.pl/system/templates/se ... contact_us. Wówczas nasz pracownik mając wgląd w konto numeru, zweryfikuje sprawę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: spłata rat za telefon

Post autor: amaryl556 »

Wszystko jest dobrze. Nie ma zaległości na koncie tylko dziwi mnie ten blankiet dołączony do faktury.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
karol.z
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 lip 2014, o 09:55

Laptop na raty

Post autor: karol.z »

Witam serdecznie,
Otóż kupiłem nowego laptopa na znanym portalu aukcyjnym. Otrzymałem dokumenty i jak się okazało produkt został zakupiony na RATY w Plusie. Nie został jeszcze spłacony (wynika to z informacji zawartych na stronie). W związku z tym mam kilka pytań. Co się stanie jeśli pierwszy właściciel przestanie spłacać raty? Laptop może zostać w jakikolwiek sposób zablokowany? Pytam, bo nie wiem czy powinienem w ogóle korzystać z zakupionego laptopa. Chciałbym uniknąć jakichkolwiek przykrych niespodzianek.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, o 10:21 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: Basia_Plus »

Witaj karol.z,
karol.z pisze:Co się stanie jeśli pierwszy właściciel przestanie spłacać raty? Laptop może zostać w jakikolwiek sposób zablokowany?
w przypadku zaległości w spłacaniu rat za sprzęt przez pierwszego właściciela Polkomtel ma możliwość zablokowania numeru IMEI.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: zif »

Kolejny raz widzę takie zjawisko. Dlaczego czasem odpowiadacie jak automaty, wyuczoną formułką, która jest zgodna z prawdą, ale do meritum pytania ma się nijak, i tylko prowokuje kolejne pytania?
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: largo »

zif pisze:Kolejny raz widzę takie zjawisko. Dlaczego czasem odpowiadacie jak automaty, wyuczoną formułką, która jest zgodna z prawdą, ale do meritum pytania ma się nijak, i tylko prowokuje kolejne pytania?
Formułka czy luźny tekst jasno mówi że jeżeli "właściciel" sprzętu zakupionego na raty nie będzie spłacał rat w terminie to sprzęt zostanie zablokowany do momentu spłaty należności.
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: PWojciechowska »

largo pisze:
zif pisze:Kolejny raz widzę takie zjawisko. Dlaczego czasem odpowiadacie jak automaty, wyuczoną formułką, która jest zgodna z prawdą, ale do meritum pytania ma się nijak, i tylko prowokuje kolejne pytania?
Formułka czy luźny tekst jasno mówi że jeżeli "właściciel" sprzętu zakupionego na raty nie będzie spłacał rat w terminie to sprzęt zostanie zablokowany do momentu spłaty należności.
No tak, ale jak to się ma do laptopa, czy np telewizora? Tam nie ma nr IMEI?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: largo »

W wypadku laptopow nie wiem jak to wyglada, moze po numerze seryjnym... Najlepiej skontaktuj sie z BOK albo do salonu gdzie sa kumaci i niech udziela informacji.
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: zif »

largo pisze:
zif pisze:Kolejny raz widzę takie zjawisko. Dlaczego czasem odpowiadacie jak automaty, wyuczoną formułką, która jest zgodna z prawdą, ale do meritum pytania ma się nijak, i tylko prowokuje kolejne pytania?
Formułka czy luźny tekst jasno mówi że jeżeli "właściciel" sprzętu zakupionego na raty nie będzie spłacał rat w terminie to sprzęt zostanie zablokowany do momentu spłaty należności.
Kłamiesz. Formułka mówi, że zablokowany zostanie numer IMEI, którego np. laptop mieć nie musi. Ale może (bo może mieć wbudowany modem). Ale - czy z kolei Plus sprzedaje takie urządzenia?
I o tym właśnie pisałem - odpowiedź nie tylko nie jest odpowiedzią, ale prowokuje kolejne pytania.
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: PWojciechowska »

No też właśnie o to chodzi. Ja mam zarówno tv, jak i laptopa wzięte na usługę Internetu. Jedyne co mogę, to zablokują mi kartę w routerze, ale przecież telewizora, czy laptopa już nie, więc warto aby konsultanci czytali że zrozumieniem pytania, a nie tylko wklepywali formulki na zasadzie "kopiuj-wklej.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Sandra90
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2019, o 10:01

Raty za sam telefon

Post autor: Sandra90 »

Zostały mi 4 ostatnie raty za telefon do marca.
Abonametu u was juz nie mam.
Moje pytanie jest takie.
Chce zapłacić rate za telefon za ten miesiąc. Więc czy dostanę fakture? I mam na nią czekać? Jeśli nie to co wpisac w dane przelewu?i czy można to zrobić w salonie plusa?
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, o 12:39 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Sandra90,
- po rozwiązaniu umowy, gdy zostają same raty faktura wysyłana będzie do Ciebie listownie.
Możesz opłacać jak do tej pory (np. przelewem), ale w salonach Plusa też da radę :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
konr23mmm
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2019, o 08:35

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: konr23mmm »

Hej,

wspólnie z żoną mamy dwa urządzenia na raty w plusie, które braliśmy przy podpisywaniu umowy na abonament. Chcielibyśmy jednak spłacić te wszystkie pozostałe raty. Czytałem wątek i widziałem, że należy napisać pismo, w którym zostanie określony termin spłaty. Można jednak to załatwić jakoś w salonie? Tutaj czytałem, że ludzie wpłacali pieniądze na konto i musieli czekać na rozliczenie tych rat w systemie. Chcielibyśmy tego uniknąć. Czy istnieje taka możliwość, że pójdziemy do salonu i zgłosimy, że chcemy otrzymać najpierw fakturę na wszystkie pozostałe raty. Jeżeli taką fakturę dostaniemy, to dokonalibyśmy płatności za te raty. Wtedy po zapłaceniu, może będzie to od razu rozliczone w systemie, tak jak do tej pory.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: spłata rat za urządzenie.

Post autor: Ewa_Plus »

Hej konr23mmm,
- przez salon nie da się tego załatwić. Ale możecie równolegle wysłać pismo oraz dokonać przelewu.
W przypadku braku pisma wpłata ta będzie widniała na koncie jako nadpłata konta, z której pokrywana byłaby każda następna faktura.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomek84
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2012, o 13:51

Wcześniejsza spłata rat telefonu

Post autor: tomek84 »

Witam mam takie pytanie. Chce wcześniej spłacić telefon i wziąść nowy (samsung galaxy s21) z rabatem smartdom.
Jak mam postąpić, podobno trzeba wysłać maila z ilością rat do spłaty do Plusa.
Czy reszta abonamentu to jest do grudnia 2021 mi sie anuluje bo chce wziasc z rabatem smartdom 60 zł za 35zł 25gb?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2021, o 09:26 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do wątku o poruszanej tematyce.
ODPOWIEDZ