Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zpieknymwypadem
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lis 2022, o 10:34

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zpieknymwypadem »

Witam. Kiedy w Plusie będzie włączone VOLTE na Pixelach 7 i 7 Pro?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

zpieknymwypadem, zapytaj producenta telefonu. Plus nie blokuje telefonów, także jeśli tylko producent doda w sofcie config Plusa to będzie :-] A Pixele są oficjalnie dostępne w Polsce? Czy tak jak poprzednie modele - nie? Bo jak nie, to bym nie liczył że Google doda ustawienia dla jakiegoś polskiego operatora, gdzie ten telefon nawet nie powinien się znaleźć :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
asziatko
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 17 lis 2022, o 17:28
Lokalizacja: Tarnów

[VoLTE] Brak Dostępniej Usługi Mimo Że Jest Włączona Opcja w Ustawieniach Smartfonu

Post autor: asziatko »

Witam,

Od dłuższego czasu zauważyłem że nie mam dostępniej usługi / opcji VoLTE w sieci Plush na smartfonie Motorola Moto G50 5G mimo że jest włączona opcja w ustawieniach smartfonu.

Wygląda to tak jak na screenach poniżej
[VoLTE] Z Transmisją Danych
[VoLTE] Z Transmisją Danych
[VoLTE] Z Transmisją Danych.png (115.77 KiB) Przejrzano 4685 razy
[VoLTE] Bez Transmisji Danych
[VoLTE] Bez Transmisji Danych
[VoLTE] Bez Transmisji Danych.png (112.27 KiB) Przejrzano 4685 razy
.

Wcześniej widoczna była ikonka w górnym prawym rogu. Usługi / opcji VoLTE nie ma zarówno przy aktywnej jak i wyłączonej transmisji danych LTE+.

Co jest powodem że nie ma aktywnej usługi / opcji VoLTE mimo włączonej opcji w ustawieniach smartfonu?.
W Zasięgu,
Artur
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

Witaj asziatko,

z pozycji forum nie mamy wglądu na konto numeru. Opisz proszę sytuację i wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) prześlij przez ten formularz. Jeśli podasz numer otrzymanego zgłoszenia, postaramy się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
german24h
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2022, o 14:08

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: german24h »

Dzień dobry, co z WifiCalling w Iphonach? Myślę o ustawieniach systemowych. W Play, Orange i Tmobile wszystko działa.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

Witaj german24h,
german24h pisze: 21 lis 2022, o 14:12 Dzień dobry, co z WifiCalling w Iphonach? Myślę o ustawieniach systemowych.
Na tę chwilę nic się nie zmieniło w tym temacie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
german24h
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2022, o 14:08

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: german24h »

A czy ktoś wie na jakim etapie jesteście Państwo? Jakaś data?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

german24h,

nie posiadamy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
asziatko
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 17 lis 2022, o 17:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: asziatko »

Dziękuje za odpowiedź Basia_Plus.

Aktualnie mam widoczną cały czas usługę / opcję VoLTE.

Przez wspomniany Formularz zgłoszę brak usługi / opcji VoLTE jak nie będzie ona aktywna i widoczna na wyświetlaczu.
W Zasięgu,
Artur
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

Wyłączyłem VoLTE bo tak jak pisałem kilka postów wyżej miałem wrażenie a raczej tak było że jakość połączeń jest gorsza niż przy normalnym połączeniu. Po wyłączeniu VoLTE, jakość połączeń się poprawiła a z rozmówcą z którym rozmawiam najczęściej jest to najbardziej słyszalne. Coś tam czytałem na temat tej usługi w Plusie i wyszło że jest to jakaś najsłabsza wersja tej usługi polegająca na wykonywaniu połączeń w tej technologii na gorszych zasadach ale o tym może ktoś się wypowie bardziej rozeznany. W każdym bądź razie od teraz rozmowy są wyraźniejsze i bez zacięć. Dwa telefony w tej samej sieci Plus z wyłączoną usługą VoLTE i jest lepiej. Ogólnie to tyle lat testowania w Plusie tej technologii i wyszło gorzej. A nie wkręcam sobie bo chyba słyszę różnicę i dlatego jest to wyłączone. Popraw to Plusie a może kiedyś wróci się.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

emarti dziwne zjawisko... Jakość rozmów w VoLTE powinna być zauważalnie lepsza niż w 3G/2G. Fakt, w Plusie nie ma kodeka EVS, ale to bez znaczenia - jakość na tych "standardowych" powinna być i tak dużo lepsza i u mnie jest. Czy osoba do której dzwonisz i jest taka słaba jakość rozmów nie jest czasami w sieci T-Mobile?

EDIT:
Tak jeszcze nawiązując do tego że Plus nie ma kodeka EVS a inni mają - i tak trzeba mieć telefon który będzie ten kodek wspierał, a są to w zasadzie tylko flagowce, więc dla większości ludzi i tak bez znaczenia...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

mariusz9a oba telefony są w sieci Plus. Są to modele Motorola G82 5G i Huawei Mate 10 Pro. Oba miały włączoną funkcję VoLTE i po kilku dobrych dniach rozmawiania ze sobą w tym samym dużym mieście w różnych jego lokalizacjach stwierdziliśmy że tą funkcję wyłączymy w swoich telefonach. Jakość rozmów przez VoLTE może nie była tragiczna ale wyraźniejszy dźwięk rozmów został zapamiętany przez nas przed włączeniem tej usługi. Zdarzały się drobne przycięcia rozmów a przy wyłączonym VoLTE tego nie było i nie ma obecnie. Pozostałe rozmowy z innymi telefonami znajomych również są bez zastrzeżeń. Może akurat te dwa telefony czyli Motorola i Huawei nie mogą się dobrze skomunikować. Nie wiem. Czytałem gdzieś na grupach na Facebooku jakieś pojedyncze głosy osób mających podobne odczucia co do rozmów.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

Dziwna sytuacja, sprawdź może na tym Huawei czy masz odpalone w ustawieniach: wirtualne połączenia HD - to jakieś softowe rozwiązanie Huawei do poprawy dźwięku rozmów. Przetestowałbym przy aktywnej i nieaktywnej funkcji.
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

Miałem kiedyś to w ustawieniach Huawei ale któraś tam poprawka oprogramowania spowodowała że zniknęło to z menu.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

No to zostaje chyba zgłoszenia do operatora by sprawdził logi - więc najlepiej w zgłoszeniu podać jakieś przykłady takich połączeń z datami i godzinną.
ODPOWIEDZ