Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
chris_9
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 maja 2020, o 15:56

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: chris_9 »

habish pisze:
chris_9 pisze:Czy ma ktoś jakieś nowe informacje w temacie VoLTE, VoWiFi, 5G...
Jakieś światełko w tunelu... :roll:
Wszystkie usługi są aktywne.
Tylko jakoś na iPhonie nie działają...
j@n
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: j@n »

Na temat firmy Apple zostało powiedziane już wszystko. Gdyby inne producent robił takie numery, to dawno znikłby z rynku. Ale nie, to Apple - firmie Apple wolno więcej. :lol:

Normalnemu producentowi zależałoby na pełnej kompatybilności z sieciami. Nawet takie "tuzy" jak firma MaxCom wpierają już plusowe VoLTE. Tylko nie Apple.

Myślę, że nie tylko użytkownicy są poszkodowani w obecnej sytuacji. Poszkodowanym jest też Plus, który według dostępnych danych o certyfikację starał się już 10 lat temu. Ale betonu Apple nie udało się przełamać.

A teraz? Cóż, według najnowszych informacji certyfikacja może być w kwietniu. Zresztą jakiś czas temu działało VoLTE na telefonach Apple przez około miesiąc. Zupełnie jakby testy. Zobaczymy za miesiąc.
j@n
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: j@n »

Minął jeden dzień i w sumie to co powyżej o oczekiwaniu na certyfikację już nieaktualne. ;-)

Dzisiaj wyszedł iOS 15.4. Ustawienia operatora "Plus 50.1". Działa 5G. VoLTE i VoWiFi jeszcze nie działa, ale to kwestia najbliższego czasu.

I kończymy chyba prawie dziesięcioletnią epopeję Plus vs. Apple. Umowa certyfikacyjna podpisana. Czy było warto? Potrzeba dłuższego czasu na ocenę.

A ja się cieszę, że konsultanci odpoczną od pytań "czemu iPhone nie działa", które ostatnio wręcz zalewały każdy kanał komunikacji z operatorem. :-)
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

Żadnego VoLTE na tą chwile nie ma ,pobrały się ustawienia sieci zamiast Carrier jest Plus to chyba jakaś pseudo lata by odblokować 5G certyfikacja raczej żadna czyli tak jak zawsze.
j@n
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: j@n »

Tak jak napisałem - jeszcze nie ma.

To nie jest łata. Od dzisiaj Apple oficjalnie zna sieć Plus! To Apple wydaje ustawienia sieci, nie Plus. Zatem również po kolejnej aktualizacji listy operatorów na stronie https://support.apple.com/pl-pl/HT204040"target="_blank powinna pojawić się tam sieć Plus. Przewidywana aktualizacja strony w kwietniu.
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

Nie wiem jak nazwać tą aktualizacje jak tylko odblokowanie do 5G reszta usług jak nie działa tak nie działa. Może znów za jakieś 10 lat coś ruszy w temacie xD
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

cargo pisze:Może znów za jakieś 10 lat coś ruszy w temacie xD
Albo jak oficjalnie będzie info o umowie między Plus, a Apple to wtedy udostępnią :roll:
Czekacie na te usługi jakby miało to zmienić wasze życie xD o 180... Jak kiedyś miałem bekę jak ludzie płakali na forach bo nie dostali jeszcze jakieś aktualizacji telefonu u operatora X a jest już Y i jak bardzo jej potrzebują już w tej chwili, tak teraz z tego. Tyle lat tych usług nie było, każdy zainteresowany wiedział raczej o tym jak wygląda dostęp do tych usług w Plusie, a jednak dalej świadomie brali numery w tej sieci, a potem narzekali i płakali na forach że nie ma :lol:
koka
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2021, o 20:27

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: koka »

j@n pisze:Minął jeden dzień i w sumie to co powyżej o oczekiwaniu na certyfikację już nieaktualne. ;-)

Dzisiaj wyszedł iOS 15.4. Ustawienia operatora "Plus 50.1". Działa 5G. VoLTE i VoWiFi jeszcze nie działa, ale to kwestia najbliższego czasu...
a mms ? iphone 13 - mam tylko to ...

aaa... zapomniałem, czy jest jakiś konkretny termin certyfikacji i czy jeśli telefony pojawią się w ofercie operatora nie będzie już problemów ? i czy każda kolejna aktualizacja "nie zeżre" ustawień ? czy trzeba czekać na ios 15.4.2 ?
Załączniki
iphone 13_mms.jpeg
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

koka,
koka pisze:a mms ? iphone 13 - mam tylko to ...
koka pisze:czy jest jakiś konkretny termin certyfikacji i czy jeśli telefony pojawią się w ofercie operatora nie będzie już problemów ? i czy każda kolejna aktualizacja "nie zeżre" ustawień ? czy trzeba czekać na ios 15.4.2 ?
W wersji iOS 15.4 już nie ma tego pola MMS, sprawdź proszę Ustawienia –> ogólne –> To urządzenie - powinno być: "plus" 50.1. Jeśli masz inną wartość, wówczas należy kliknąć w wiersz Uaktualnienie ustawień operatora, aby pobrać nowe ustawienia, a następnie zawsze warto wyłączyć i włączyć telefon. Informacje o certyfikacji znajdziesz na stronie: https://www.plus.pl/news/art-8656-iphon ... et="_blank
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
koka
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2021, o 20:27

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: koka »

Marta_Plus pisze:
W wersji iOS 15.4 już nie ma tego pola MMS, sprawdź proszę Ustawienia –> ogólne –> To urządzenie - powinno być: "plus" 50.1. Jeśli masz inną wartość, wówczas należy kliknąć w wiersz Uaktualnienie ustawień operatora, aby pobrać nowe ustawienia, a następnie zawsze warto wyłączyć i włączyć telefon. Informacje o certyfikacji znajdziesz na stronie: https://www.plus.pl/news/art-8656-iphon ... et="_blank
dzięki bardzo, teraz wszystko jasne :-) a i warto co jakiś czas zrobić wyłącz/włącz ;-)
jeszcze jedno - wybierając rodzaj sieci mam do wyboru : 5G, 5G i LTE oraz samo LTE - onegdaj było jeszcze 3G i 2G, teraz tego nie widzę, ale zakładam, że tak ma być ...
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2022, o 08:04 przez koka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

koka,
koka pisze:jeszcze jedno - wybierając rodzaj sieci mam do wyboru : 5G, 5G i LTE oraz samo LTE - onegdaj było jeszcze 3G i 2G, teraz tego nie widzę, ale zakładam, że tak ma być ...
Tak :->.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bluebob
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2022, o 16:57

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: bluebob »

Witam,
Wracam do tematu Huawei P30 Pro ponieważ dzisiaj dostałem aktualizację do EMUI 12 i... wskoczyło VoLTE i VoWiFi w sieci Plus.
Najpierw zaktualizowało się do wersji 12.0.0.132 (i już od razu VoLTE się pojawiło), a za chwilkę wskoczył patch01.
Działa.
Awatar użytkownika
kmis
Starszy Plusmaniak
Posty: 176
Rejestracja: 5 sty 2009, o 14:22
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

VOLTE Iphone

Post autor: kmis »

Dziś przestała działać usługa VOLTE na Iphonie (sprawdzone na 2 aparatach). Czy to chwilowa awaria?
Ostatnio zmieniony 19 lip 2022, o 13:12 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - podobny temat.
iPhone 15 pro MAX, S23 Ultra
T0m3k
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 21:25

Re: VOLTE Iphone

Post autor: T0m3k »

U mnie wciąż działa. Iphone 13, esim.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Basia_Plus »

kmis,
kmis pisze: 18 lip 2022, o 20:35 Dziś przestała działać usługa VOLTE na Iphonie (sprawdzone na 2 aparatach).
jak obecnie wygląda sytuacja?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ