Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Bubi
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 cze 2015, o 20:27

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Bubi »

Witam
Nie wiem czy w odpowiednim dziale umieszczę swoje pytanie.
Mam pytanie odnośnie technologi VoWiFi, czy jak w telefonie przejdę w tryb samolotu, włączę WiFi i zadzwonię na numer telefonu w kraju to uzyskuję połączenie, z tego rozumiem, że można również zadzwonić na numer zagraniczny czy to do Europy zachodniej, czy np. do Stanów Zjednoczonych i jak wówczas jest rozliczana rozmowa - czy muszę za to zapłacić mając abonament czy jest to traktowane jako połączenie stricte po WiFi, czyli tak samo jakby korzystać z jakiegokolwiek komunikatora internetowego?
hugo5
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2023, o 22:19

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: hugo5 »

Tak musisz za nie zapłacić. Korzystanie z WiFi calling to nie jest korzystanie jak z voip typu Skype. WiFi calling to technologia dostępu do sieci swojego operatora, w związku z czym dalej korzystasz ze swojej karty sim i swojego numeru itd, różnica to że nie łączysz się przez masz komórkowy tylko przez access point swojego routera z dowolnego miejsca gdzie jest zasięg WiFi. Połączenie jest w pełni bezpieczne bo realizowane przez ipsec tunel w sposób szyfrowany z terminala do elementu brzegowego sieci operatora. Zatem używasz dalej usług operatora, ruch przechodzi przez wszystkie elementy sieci rdzeniowej i wychodzi od operatora do innego po tych samych łączach i płaci za nie zarówno twój operator za zakańcza nie ruchu w obcej sieci jak i Ty tak samo jakbyś dzwoniła z sieci macierzystej czyli z Polski na dany numer, jesli będzie to numer zagraniczny to płacisz za połączenie na numer międzynarodowy. Jeśli mąż darmowe pakiety na numery krajowe to korzystasz z tych pakietów. Jak masz pakiety na numery miedzynarodowe to korzystasz z tych pakietów itd. Podobnie z smsami i mmsami.
Bubi
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 27 cze 2015, o 20:27

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Bubi »

Dziękuję za rzetelną odpowiedź, nie pomyślałem o tym, że cały czas karta sim jest przecież podłączona do telefonu.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: habish »

habish pisze: 7 lip 2023, o 15:55 Obrazek

EVS Plus.
S21+ (karta), S22Ultra (abo), iPhone 13 Pro Max (abo).
Działa w każdym możliwym miksie powyższych telefonów.

Najnowsze wersje oprogramowania niebrandowanego.
Jest dostępny kodek w lepszej jakości, EVS_WB ---> EVS_ SWB

Obrazek
deamonix
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2024, o 20:54

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: deamonix »

Witam mam problem z włączeniem VoLte na IP14 niby usługa jest aktywna a nie działa podczas rozmów przełącza na 3G? o co chodzi ???
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Michał_Plus »

deamonix, za każdym razem przełącza na 3G? Jak aktywowałeś usługę? Na urządzeniu opcja VoLTE jest również aktywna? Jaki masz IOS? Działa na 15.4 lub wyższym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

habish pisze: 23 gru 2023, o 11:13
habish pisze: 7 lip 2023, o 15:55 Obrazek

EVS Plus.
S21+ (karta), S22Ultra (abo), iPhone 13 Pro Max (abo).
Działa w każdym możliwym miksie powyższych telefonów.
Ten kodek jest aktywowany z automatu czy trzeba go w jakiś sposób aktywować / włączyć? Tak jak kiedyś pisałem co kilka miesięcy włączam VoLTE u siebie w telefonie żeby zobaczyć czy jakość rozmów jest lepsza niż przez H+ / 3G bo z chwilą gdy Plus uruchomił VoLTE to jakość rozmów jest u mnie lepsza po staremu.
Najnowsze wersje oprogramowania niebrandowanego.
Jest dostępny kodek w lepszej jakości, EVS_WB ---> EVS_ SWB

Obrazek
Czy ten kodek jest aktywowany z automatu czy trzeba go jakoś aktywować? Tak jak pisałem wcześniej według mnie lepsza jakość połączeń jest u mnie w 3G / H+ ale co kilka miesięcy włączam VoLTE żeby zobaczyć czy coś się polepszyło.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

Telefon musi go obsługiwać, no i siłą rzeczy telefon rozmówcy, bo inaczej efekt żaden. Nic się samemu nie aktywuje.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Premierpl
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 cze 2013, o 14:33

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Premierpl »

Dzień dobry,

Jedna rzecz zaczęła mnie nurtować ws. EVS. Mam abonament w Plusie (jedna z dawnych taryf 5G, ale to chyba bez znaczenia), drugi abonament w innej sieci. Jak dzwonię z Plusa, to EVS (czy tam HD+) mam tylko w Plusie. Jak dzwonię z innej sieci, to EVS mam również do pozostałych 3 operatorów, HD+ zdarza się też w roamingu. Trzej operatorzy tam się wymieniają jakością EVS HD+, a Plus, lider technologii, pierwsza firma z prawdziwym 5G, EVS ma tylko wewnątrz sieci? Może ktoś ma wiedzę, kiedy to się zmieni, trochę ta usługa z najbardziej rozwiniętej zostaje w tyle na tle innych 😞
ODPOWIEDZ