Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jpmcb
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 gru 2021, o 22:13

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: jpmcb »

cedero pisze:@jpmcb
Jesteś pewny, że masz poprawnie aktywowane i aktywne usługi VoLTE/VoWiFi na numerze?
Ja dzisiaj dzwoniłem do BOK bo aktywacja powyższych kończyła się komunikatem o błędzie i - uwaga - konsul przyznał że od kwietnia (kiedy faktycznie próbowałem uruchamiać te usługi ale odpuściłem z wiadomych względów) coś jest przyblokowane u nich w systemie. Włączył ręcznie obie usługi i po około godzinie już było ok.
6S jest nadal wspierany więc wydaje się że VoLTE powinno zadziałać.
Dzięki za zainteresowanie, niestety, VoLTE i VoWiFi na innym Samsungu śmigają bez problemu, więc to chyba nie jest ten problem. Jak mówiłem, nie zależy mi już na tym szczególnie, szczerze powiedziawszy, to ta 6s-ka już woła o zmianę, używam tego iPhone'a od czasu wydania na rynek ;-) Niby dalej szybko i płynnie działa, wsparcie jest, ale niektóre problemy mocno dają się we znaki…
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: wlo »

mariusz9a pisze: dla abonamentów: SMS "WlaczVoWiFi" na 2601 - aktywuje się VoLTE i VoWiFi...
Czy Plus znowu co innego ma w regulaminach usług a co innego ma zastosowanie "w życiu"?
Skąd informacja, że komenda "WlaczVoWiFi" wysłana esemesem na 2601 działa? Regulamin nic o tym nie mówi ;-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

wlo, przecież tak od zawsze było, a Ty po roku Amerykę odkryłeś? Przejżyj choćby ten wątek. Ja nie wiem co jest w regulaminie od VoLTE i od VoWiFi (nie chce mi się ich czytać), ale wiem co jaką usługę aktywuje i jest tak jak napisałem i jest tak od zawsze. Analogicznie masz w pre-paid - kod od VoWiFi aktywuje jednocześnie VoLTE i VoWiFi, ale uprzednio trzeba wyłączyć VoLTE ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: wlo »

Ja nie korzystam z nowoczesnego telefonu, dlatego do tej pory nie byłem zainteresowany tematem. Zostałem poproszony o pomoc, więc czytam. Ponieważ są różnice w zeznaniach... Pytam ;-)
Poza tym pamiętaj, że operator zawsze może powiedzieć - jeśli komuś nie działa - nie mamy zarejestrowanego kontaktu ws. włączenia usługi (bo dla abonamentu tylko poprzez kontakt z infolinią wg regulaminu jest możliwa aktywacja).
Dla VoLTE nie ma (chyba) regulaminu. A przynajmniej ja go nie mogę znaleźć - odkąd oficjalnie usługę Plus wprowadził ;-)

PS.
Czyli dla iPhone'a lepiej tylko VoLTE włączać, czy od razu VoWiFi?
Też mam pytania od użytkowników tego sprzętu :)
Awatar użytkownika
illicit
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 12 sty 2021, o 07:05
Lokalizacja: Polska

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: illicit »

Włącz oba, usługi włączasz dla konta abonenta a nie telefonu.
Jan89
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2019, o 01:14

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Jan89 »

Na iPhone Xr bez problemu uruchomiłem VoLTE w Plusie, tak niestety na iPhone 6s i iPhone SE (pierwsza edycja) w ustawieniach nie ma przełącznika do włączenia VoLTE.
Soft na wszystkich takim sam - 14.8.1

Ciekawe dlaczego w tych starszych modelach nie ma tego przełącznika, a przecież też obsługują technologię VoLTE.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

Uważam że na razie tego uruchomienia VoLTE na iPhone nie ma co traktować jako wyznacznika jakości rozmów ani ilości modeli telefonów na jakich działa. To są jakieś tam testy, mam nadzieję przeprowadzane we współpracy z Apple (bo niby jak inaczej oni by obeszli blokadę z ich strony?). Myślę że oficjalne uruchomienie usługi będzie razem z oficjalną certyfikacją - o ile ta plotka o certyfikacji jest prawdziwa, a nie jest to jakieś kombinowanie ze strony Polkomtel. Mam nadzieje że w najbliższym czasie pojawi się VoWiFi i 5G, bo jeśli nie to istnieje obawa że to jednak jakieś kombinowanie ze strony Plusa i obchodzenie blokad Apple :roll:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
fraczek123
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2018, o 23:50

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: fraczek123 »

No tak, masz rację. Może premiera iOS 15.2, która powinna mieć miejsce w tym tygodniu (może nawet dzisiaj) jest potrzebna do uruchomienia 5G i reszty oficjalnie?

EDIT:
Po instalacji iOS 15.2 w ustawieniach „carrier 49.0”, nic się nie zmieniło. 5G ani VoWiFi nie widać ;)
chris_9
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2020, o 15:56

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: chris_9 »

15.2 jest i nadal doopa. Niby VoLTE działa, ale WiFi Calling nie, 5G nie i automatyczna konfiguracja MMS-ów tez nie.
Wg Plusa iPhone to chyba taki mało popularny, kiepski, niszowy smartfon i nie warto "bawić" się w pełną integrację...
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

Przecież nie było jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu czy to od strona Plusa czy Apple, więc nie wiem czego oczekujesz. Jeśli faktycznie gadają i są już jakieś prace z tym związane to możliwe ze samo VoLTE tez przez przypadek zostało udostępnione wcześniej, może tylko w ramach testów? Tyle lat to nie działało to można wytrzymać jeszcze trochę :lol:
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cedero »

zbych_in_flames pisze:...możliwe ze samo VoLTE tez przez przypadek zostało udostępnione wcześniej...
VoLTE coś przestało działać...wykrakałes :lol:
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

VoLTE już nie działa
chris_9
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2020, o 15:56

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: chris_9 »

No tośmy se poużywali...

EDIT:
zbych_in_flames pisze:... Tyle lat to nie działało to można wytrzymać jeszcze trochę :lol:
Ad calendas Graecas chyba...
cargo
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2020, o 13:12

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: cargo »

Ciekawe czy 1 stycznia udostępnią oficjalnie?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

cargo pisze:Ciekawe czy 1 stycznia udostępnią oficjalnie?
Jeśli chodzi o Apple, to chyba nie. Nowe źródła donoszą o 2Q2022 (czyli przesunęło się w stosunku do pierwotnych plotek). Ma to być oficjalny start wszystkich usług na iPhone (czyli VoXXX i 5G) czyli miejmy nadzieje oficjalna certyfikacja. Ale jak to z plotkami bywa - termin może ulec zmianie :-D Oficjalnie operator nic nie komentuje.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ