roaming

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
AK_859
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 sie 2023, o 09:30

Re: roaming

Post autor: AK_859 »

Ok dzięki.
A więc jakim cudem na jednym jest 16GB, a na drugim 2GB?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

AK_859,

pakiet internetowy jest aktywowany dla numeru głównego, natomiast dla numeru dodatkowego jest on udostępniany na zasadzie współdzielenia zasobów. 
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AK_859
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2023, o 09:30

Re: roaming

Post autor: AK_859 »

To przypadkiem nie powinno być na obu łącznie 16GB (w sensie chodzi mi, że powiedzmy po 8GB na numer)
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: roaming

Post autor: wlo »

AK_859 pisze: 19 sie 2023, o 00:27 To przypadkiem nie powinno być na obu łącznie 16GB (w sensie chodzi mi, że powiedzmy po 8GB na numer)
Pytanie się nasuwa... Dlaczego 8/8 a nie 10/6 albo 4/12?
Co to za różnica, skoro te 16 GB jest współdzielone? Co to za różnica, skoro nie ma znaczenia który numer ile danych z puli wykorzysta?
AK_859
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2023, o 09:30

Re: roaming

Post autor: AK_859 »

To mogę na spokojnie używać i nie dostanę potem żadnego wezwania do zapłaty? Czyli mogę wykorzystać 16GB na moim numerze? Jak mam sprawdzić rzeczywisty limit danych?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

AK_859,

limit roamingowy Data jest częścią pakietu podstawowego, którą możesz wykorzystać na terenie Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych, również w Polsce. Jeżeli wykorzystasz cały pakiet w kraju w danym okresie rozliczeniowym, to nie będzie już dostępny limit roamingowy.
AK_859 pisze: 21 sie 2023, o 14:39 Jak mam sprawdzić rzeczywisty limit danych?
Zużycie danych można sprawdzić w aplikacji iPlus lub poprzez SMS o treści L na numer 605020010.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AK_859
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2023, o 09:30

Re: roaming

Post autor: AK_859 »

Jedno drugie wyklucza. Przecież jak wysyłam sms z mojego numeru to pisze że mam 2GB a miao być współdzielone.

Na drugim numerze pisze chyba 16GB.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: roaming

Post autor: wlo »

AK_859 pisze: 22 sie 2023, o 13:42 Jedno drugie wyklucza. Przecież jak wysyłam sms z mojego numeru to pisze że mam 2GB a miao być współdzielone.

Na drugim numerze pisze chyba 16GB.
Nic się nie wyklucza. Numer "dodatkowy" ma po prostu swój własny "podstawowy" pakiet, właśnie 2 GB.
Nie wiem jaką masz umowę, jakie abonamenty, ale to wszystko naprawdę jest proste i jasne. Przeczytaj dokładnie umowę i załączniki ;-)
Napisałeś wcześniej: Mam podpisany abonament od grudnia na dwa numery (120GB współdzielone i nielimitowane rozmowy, sms) i inne teraz nieistotne.
No to własnie jest istotne. Bo od tego zależy odpowiedź na Twoje pytania ;-)
AK_859
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2023, o 09:30

Re: roaming

Post autor: AK_859 »

Światłowód i telewizja jest istotna? Jak tak to przepraszam, nie wiedziałem.
Czyli mimo że pisze 2GB to mam 16GB wspólnie z drugim numerem? Żeby sprawdzić ile zostało to muszę z tamtego numeru wysłać? Jak będę miał dostępny to zobaczę ile tam dokładnie pisze.
Sorry że tak dokuczam ale pare razy Plus mnie wkurzył. Jedną taką sytuacją było zawarcie umowy na internet bez mojej wiedzy...

Na jednym 16,30GB na drugim (moim) 2GB pisze. Roaming nie był używany od początku okresu rozliczeniowego czyli 17/18.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: roaming

Post autor: wlo »

AK_859 pisze: 22 sie 2023, o 20:09 Światłowód i telewizja jest istotna? Jak tak to przepraszam, nie wiedziałem.
Czyli mimo że pisze 2GB to mam 16GB wspólnie z drugim numerem? Żeby sprawdzić ile zostało to muszę z tamtego numeru wysłać? Jak będę miał dostępny to zobaczę ile tam dokładnie pisze.
Sorry że tak dokuczam ale pare razy Plus mnie wkurzył. Jedną taką sytuacją było zawarcie umowy na internet bez mojej wiedzy...

Na jednym 16,30GB na drugim (moim) 2GB pisze. Roaming nie był używany od początku okresu rozliczeniowego czyli 17/18.
Oczywiście, ze światłowód i telewizja są nieistotne.
Natomiast użyłbym epitetu - udajesz, czy[...] jesteś? Nie używamy tu jednak epitetów - więc jako złośliwość to odbierz - żeby określić Twoje podejście. Mówię o abonamencie telefonicznym oczywiście, od którego zależy jaki masz pakiet w roamingu. Naprawdę tego nie wiesz? Tata Ci nie powiedział dając ten dodatkowy numer? ;-)
Jeśli chcesz śledzić zużycie pakietu w roamingu, musisz korzystać z roamingu. Jeśli nie korzystasz... Jak chcesz to sprawdzić?
Najtrus94
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2023, o 17:14

Roaming w Gruzji- naliczenie opłat

Post autor: Najtrus94 »

Dzień dobry, chcialbym opisać następującą sytuację i zapytać się, jakie są moje szanse na powodzenie reklamacyjne, bez wniosków do Urzędu Ochrony Konsumenta. Wczoraj wróciłem z Gruzji i w Polsce, wchodząc w aplikację dowiedziałem się, że mam opłatę za połączenia poza abonamentem 330 zł. Na terenie Gruzji dzwonił do mnie 2 razy nieznany numer, połączenia nie odbierałem. I teraz pytanie, czy ten numer nagrywając się na pocztę mógł mi nabić takie koszta ? ( informacji o wiadomościach na skrzynce zadnych nie otrzymałem). Dla mnie chorą sytuacją jest sytuacja, że ktoś może ponagrywać się na skrzynce i nabić ogromny abonament. Rownie dobrze ktoś mający wiedzę o urlopie poza UE moglby w ten sposob celowo nabić wielotysięczny rachunek, co jest absurdalne. I teraz jeżeli nie mam udokumentowanych żadnych polaczen w czasie pobytu w Gruzji, zadnych wiadomości na skrzynce, mam szanse na pozytywne rozpatrzenie reklamacyjne? Moim zdaniem skrzynka powinna być z automatu blokowana po przekroczeniu granic UE. Jeżeli w umowie jest gdzieś małym druczkiem napisane to nie oszukujmy się, nikt tego nie czyta. Z góry dzięki za odpowiedzi, jakie są szanse na powodzenie klienta w tek sytuacji. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2023, o 17:35 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Najtrus94,

informacje odnośnie działania poczty w roamingu znajdziesz w naszym FAQ.
W powyższej sprawie możesz złożyć reklamację.
Najtrus94 pisze: 27 wrz 2023, o 17:26 jakie są moje szanse na powodzenie reklamacyjne,
Decyzję po weryfikacji sprawy podejmie Departament Reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Natalia1993
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2023, o 13:40

Re: roaming

Post autor: Natalia1993 »

Witajcie,
Poniżej przesyłam treść do złożenia reklamacji.
Proszę o informację czy istnieją szanse na pozytywne jej rozpatrzenie.



Witam,

Przed wylotem do Usa zakupiłam pakiet Atlantycki , który został wykorzystany 10.10 o 17:19.
O 17:38 otrzymałam informację, że mój stan konta wynosi 221.63 zł a chwilę później wiadomość o zablokowaniu transmisji pakietowej w związku z wysoką kwotą wykorzystywanych usług.
Pomimo wyłączenia internetu i rzekomego zablokowania przez Państwa przy stanie konta ponad 200 zł, kwota nadal rosła aż do 600 zł netto (otrzymałam sms o 20:45)
Nie zgadzam się z naliczonymi opłatami, wysyłane przez Państwa wiadomości wprowadzają klienta w błąd. W momencie otrzymania wiadomości o zablokowaniu usług byłam przekonana, że żadne dodatkowe koszty nie zostaną doliczone a ostateczny rachunek będzie opiewał na kwotę 221 zł netto.
W żadnych przesyłanych przez Państwa wiadomościach nie ma informacji o tym, że stan konta może ulec zmianie po zablokowaniu danych pakietowych.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Natalia1993,

prześlij proszę krótki opis sprawy wraz z numerem telefonu oraz danymi imię i nazwisko poprzez ten formularz. Następnie podaj tutaj numer zagadnienia, a poproszę wówczas o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Natalia1993 pisze: 23 paź 2023, o 13:50 Proszę o informację czy istnieją szanse na pozytywne jej rozpatrzenie.
Decyzję po weryfikacji sprawy podejmie Departament Reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Natalia1993
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2023, o 13:40

Re: roaming

Post autor: Natalia1993 »

CASE/231023/1162
ODPOWIEDZ