roaming

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kiemonczyk
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 wrz 2020, o 10:01

Re: roaming

Post autor: Kiemonczyk »

Re: Brak usługi [#1745561] to chyba jest ten numer zgłoszenia, wysłałem dane kontaktowe w e-mailu ponieważ nie było dodatkowej rubryki na te informacje
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: roaming

Post autor: Marta_Plus »

Kiemonczyk,
Kiemonczyk pisze:Brak usługi [#1745561] to chyba jest ten numer zgłoszenia,
Tak, to ten numer - bardzo dziękuję, przekazałam sprawę dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kiemonczyk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2020, o 10:01

Re: roaming

Post autor: Kiemonczyk »

Długo będzie trwała naprawa, nie ukrywam, że przebywam za granicą i zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu sprawy ponieważ uniemożliwia mi to wiele czynności zwianych z wykonywaniem połączeń, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: roaming

Post autor: Marta_Plus »

Kiemonczyk,

:-( nie posiadam takiej informacji, ale prośba, abyś kontynuował sprawę mailowo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Korusee
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2020, o 12:15

Nie mogę dzwonić, brak internetu

Post autor: Korusee »

Dzień dobry, wyjechałem za granicę do Holandii i nie mogę się z nikim kontaktować pomimo zasięgu. Gdy próbuję dzwonić to pisze często "Nie zarejestrowano w sieci". Roaming włączony a internetu nie ma. WiFi tylko działa.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, o 13:09 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki - podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Korusee,

czy telefon był wyłączany i włączany?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Martez
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2021, o 09:02

Internet Extra ABO a roaming w UE

Post autor: Martez »

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy po wykorzystaniu pakietu danych w roamingu UE i dokupieniu pakietu Extra będę mógł go wykorzystać również w roamingu UE? Czy są ewentualnie jakieś inne pakiety na roaming UE poza bardzo drogimi Atlantyckimi?
Posaiadam taryfę DUET60, proszę również o informację czy pakiety aktywuje się osobno na numerze głównym i dodatkowym.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2021, o 17:04 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki -podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Martez,
Martez pisze:Chciałbym się dowiedzieć czy po wykorzystaniu pakietu danych w roamingu UE i dokupieniu pakietu Extra będę mógł go wykorzystać również w roamingu UE?
tak, za pakiet Plus Internet Extra również otrzymasz dodatkowe GB w UE.
Martez pisze:Czy są ewentualnie jakieś inne pakiety na roaming UE poza bardzo drogimi Atlantyckimi?
Nie.
Martez pisze:Posaiadam taryfę DUET60, proszę również o informację czy pakiety aktywuje się osobno na numerze głównym i dodatkowym.
Aktywacja pakietu Plus internet Extra jest możliwa na numerze głównym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wojbronx
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 22:53

Roaming działa częściowo

Post autor: wojbronx »

Witam,

Od lipca jesteśmy z żoną w Plusie na abonamencie. W sierpniu byliśmy w Słowenii i Chorwacji i z telefonami działy się cuda. W obu krajach działał internet, ale nie działały rozmowy lub smsy. W Słowenii (okolice Bledu) w jednej z trzech dostępnych sieci działał internet, smsy i rozmowy przychodzące. Rozmowy wychodzące w żadnej. Zadzwoniłem z telefonu brata (Play) do Plusa i dowiedziałem się że w Słowenii Plus ma podpisane umowy z dwom czy trzema operatorami i żebym takiego ustawił. Problem w tym że gdziekolwiek nie byliśmy to tych operatorów nie było na liście dostępnych. A byliśmy w różnych miejscach turystycznych. W Chorwacji natomiast w sieci która ustawiła się automatycznie działały rozmowy, a nie działały smsy. W drugiej dostępnej sieci było na odwrót - brak rozmów, za to smsy. Trzecia w ogóle nie działała. U żony dokładnie to samo.
Wczoraj natomiast byliśmy na Słowacji i znowu powtórka z rozrywki - internet działa, smsy przychodzą, za to nie wychodzą i nie da się nigdzie zadzwonić.
Faktury na pewno były opłacone, nawet dla pewności zapłaciłem znacznie przed terminem zapłaty.
Dodam że wcześniej na tych samych telefonach mieliśmy Orange i Netię i wszystko działało bez problemu w każdym kraju gdzie byliśmy.
Ktoś może wie o co chodzi albo miał podobnie?

Pozdrawiam,
Wojtek
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, o 11:44 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj wojbronx,
wojbronx pisze:Wczoraj natomiast byliśmy na Słowacji i znowu powtórka z rozrywki - internet działa, smsy przychodzą, za to nie wychodzą i nie da się nigdzie zadzwonić.
Jaki komunikat pojawia się przy próbie wysłania wiadomości i nawiązania połączenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wojbronx
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 22:53

Re: roaming

Post autor: wojbronx »

Joanna_Plus pisze:Witaj wojbronx,
wojbronx pisze:Wczoraj natomiast byliśmy na Słowacji i znowu powtórka z rozrywki - internet działa, smsy przychodzą, za to nie wychodzą i nie da się nigdzie zadzwonić.
Jaki komunikat pojawia się przy próbie wysłania wiadomości i nawiązania połączenia?
Próba wysłania smsa trwała jakiś czas, po czym pojawiała się informacja "Nie wysłano. Dotknij aby spróbować ponownie". Oczywiście kolejna próba kończyła się tym samym. Przy połączeniu odzywał się słowacki głos, nie rozumiałem dokładnie o co chodziło toteż nie bardzo jestem w stanie sobie przypomnieć.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: roaming

Post autor: Joanna_Plus »

wojbronx,

prześlij proszę zatem krótki opis sytuacji wraz z numerem telefonu i najlepiej przykładami połączeń/SMS-ów, których nie udało się zrealizować, przez ten formularz. Następnie podaj nam tutaj numer sprawy, a przekażemy wówczas prośbę o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wojbronx
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 22:53

Re: roaming

Post autor: wojbronx »

Joanna_Plus pisze:wojbronx,

prześlij proszę zatem krótki opis sytuacji wraz z numerem telefonu i najlepiej przykładami połączeń/SMS-ów, których nie udało się zrealizować, przez ten formularz. Następnie podaj nam tutaj numer sprawy, a przekażemy wówczas prośbę o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi.
Trochę zeszło, ale że wczoraj w Czechach sytuacja się powtórzyła, to zmobilizowało mnie to do wypełnienia formularza. Numer sprawy 2652665.
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: roaming

Post autor: Basia_Plus »

wojbronx,
wojbronx pisze:Numer sprawy 2652665.
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na przesłaną korespondencję.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wojbronx
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 22:53

Re: roaming

Post autor: wojbronx »

Basia_Plus pisze:wojbronx,
wojbronx pisze:Numer sprawy 2652665.
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na przesłaną korespondencję.
Dziękuje, temat rozwiązał się ponoć. Dostałem informację że coś nie do końca było dokonfigurowane w naszych roamingach i że już zostało poprawione. Bardzo dziwna sytuacja, bo wcześniej konsultanci twierdzili że wszystko jest ok. No nic, jak znowu będziemy za granicą to sprawdzimy czy działa.
ODPOWIEDZ