Znikające pieniądze z konta

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: 3G_ »

Wszystko to pokazuje, że firmy udostępniające te konkursy/gry/dzwonki (czy co tam jeszcze) postępują wraz z operatorami nieuczciwie, to jest zwykłe złodziejstwo tylko że ładnie zapakowane. Ktoś się powinien tym wreszcie zająć!
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: tomek »

lwlw pisze:wraz z operatorami
Nie zgadzam się. Operator tylko udostępnia usługę numerów Premium dla jakichś firm. I nie wpływa na to jak one to wykorzystują np. na aplikacje Wapstera (które uczciwie pytają się czy wysłać taki i taki SMS na taki i taki numer).
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: 3G_ »

tomek pisze: Nie zgadzam się. Operator tylko udostępnia usługę numerów Premium dla jakichś firm
A ja tylko udostępniam dziuplę złodziejom samochodów...
tomek pisze:które uczciwie pytają się czy wysłać taki i taki SMS na taki i taki numer).
Tak, tylko taki sms nie określa wszystkich warunków gry, w szczególności użytkownik NIE jest świadom kosztów. To wszystko zawiera regulamin. Uczciwie byłoby wtedy gdyby użytkownik miał w tym sms-ie regulamin, ale wiadomo, że to niemożliwe.
Mam tu na myśli różnego rodzaju cwaniactwo, gdzie raz wysłany sms generuje wielokrotne opłaty za odbierane potem sms-y. Wysłanie pojedynczego sms-a za 2,44 czy nawet droższego (tutaj zwykle przysyłają info o koszcie) to pikuś, nie w tym rzecz.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: rafal2119 »

tomek pisze:Nie zgadzam się. Operator tylko udostępnia usługę numerów Premium dla jakichś firm. I nie wpływa na to jak one to wykorzystują np. na aplikacje Wapstera (które uczciwie pytają się czy wysłać taki i taki SMS na taki i taki numer).
Przecież jest tyle reklam w telewizji, Internecie i gazetach, że gry są za darmo. Ale potem płaci się za pobranie tej gry i jej korzystanie. I tu już użytkownik nie jest przeważnie świadomy ile płaci.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Simplus+
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2010, o 00:45

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Simplus+ »

rafal2119 pisze:I tu już użytkownik nie jest przeważnie świadomy ile płaci.
Napiszę więcej. Cały model biznesowy operatorów sieci komórkowych jest oparty o nieświadomość klienta ile płaci. Tzn ma płacić dużo a myśleć, że płaci mało. Plus jest liderem rynku właśnie dlatego, że opanował tę sztukę do perfekcji :)
Najwięcej dający na głowę Obrazek Simplus Maximus.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

Simplus+ pisze:Plus jest liderem rynku właśnie dlatego, że opanował tę sztukę do perfekcji :)
Plus nie jest liderem ani pod względem ilości aktywnych kart SIM ani pod względem wysokości przychodów - takie małe sprostowanko ;-)

Poza tym teraz dzwoniąc wewnątrz sieci (niezależnie czy masz Simplusa, MixPlusa czy abonament) płacisz tylko za pierwszą minutę połączenia, reszta jest bezpłatna. Zważywszy na to, że usługa jest darmowa, klient tylko zyskuje (wyłączając z tej opcji MixPlusa gdzie usługa jest płatna 5 zł/miesiąc). Nawet jeśli klient nigdy nie wykona połączenia dłuższego niż 60 sekund, to nic na tym nie traci. Także jak widzisz można tylko zyskać. Także nie taki zły ten Plus jak go malują w Twojej głowie ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: rafal2119 »

Simplus+ pisze:
rafal2119 pisze:I tu już użytkownik nie jest przeważnie świadomy ile płaci.
Napiszę więcej. Cały model biznesowy operatorów sieci komórkowych jest oparty o nieświadomość klienta ile płaci. Tzn ma płacić dużo a myśleć, że płaci mało. Plus jest liderem rynku właśnie dlatego, że opanował tę sztukę do perfekcji :)
Ty piszesz o czym innym i myślisz o czym innym. To o czym wcześniej pisałem to chodzi nie o Plusa a autorów danych aplikacji, gier.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cziczaki
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2010, o 09:40

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Cziczaki »

Widzę że tu się pisze o znikających pieniądzach, więc też się dołączę bo nie wiem gdzie miałem o tym napisać.
Po przedłużeniu umowy i kupieniu sobie przy tym nowej komórki, po paru dniach pomyślałem sobie że wykupię intenet 125 MB żeby mi nie zabierało pieniędzy z konta. No i zabrało 6zł ale to nie w tym rzecz, zabierało dalej...
W menu w komórce mam fajny skrót który kieruje mnie prosto na YouTube, no więc idę tam (a dostałem SMS'a zwrotnego że internet już wykupiony), oglądam sobie mój film w necie, ok, postanowiłem sprawdzić czy mi zabrało.
Najpierw sprawdzam czy mi zabrało z tego internetu, ok, zabrało, nawet się zdziwiłem że tam mało kilobajtów, ale cóż, sprawdzam następnie moje normalne konto pieniężne, i zabrało mi prawie złotówkę, wiem że to mało, ale jednak mimo wykupienia internetu pieniądze mi dalej zabiera.
Czy wie ktoś może na tym forum dlaczego po wykupieniu internetu nadal zabiera pieniądze z konta? Czego powinnienem unikać w internecie w komórce albo kiedy się to dzieje?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

Cziczaki pisze:Czy wie ktoś może na tym forum dlaczego po wykupieniu internetu nadal zabiera pieniądze z konta? Czego powinnienem unikać w internecie w komórce albo kiedy się to dzieje?
A czy czasami pieniądze nie wróciły z powrotem na konto po kilkudziesięciu minutach?

Polkomtel ostatnio stosuje bardzo dziwną politykę korzystania z neta - w celach zabezpieczeń robienia debetu (a przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę - może powód jest inny) jak ja wchodzę na internet to przy połączeniu jest mi z konta asekuracyjnie pobierane 120 zł. Dane odliczane są z pakietu a po kilku minutach od zakończenia sesji, stan konta wraca do normalnej postaci, czyli 120 zł zostaje w całości zwrócone.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Pijo »

Cziczaki pisze: Czy wie ktoś może na tym forum dlaczego po wykupieniu internetu nadal zabiera pieniądze z konta?
Streaming YT moze iśc po APN Video , który nie jest rozliczany z wykupionych pakietów danych.
Cziczaki
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2010, o 09:40

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Cziczaki »

No niestety nic nie zwraca, a pieniążki ubywają dalej.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

Cziczaki pisze:No niestety nic nie zwraca, a pieniążki ubywają dalej.
A jak wejdziesz na normalna stronę to też? Czy tylko na YT?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Pijo »

Cziczaki pisze:No niestety nic nie zwraca, a pieniążki ubywają dalej.
Podam Ci na przykładzie Samsunga L700: wejdź w Ustawienia,Ustawienia aplikacji, Odtwarzacz multimedialny, Ustawienia VOD - ustaw Internet_GPRS.

Zapewne odtwarzacz korzysta z APN Video przy streamingu YT , który jest płatny coś w granicach 60-70gr za min. połączenia.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

Pijo pisze:Zapewne odtwarzacz korzysta z APN Video przy streamingu YT , który jest płatny coś w granicach 60-70gr za min. połączenia.
Albo 6gr/100 kB - takie coś pamiętam że kiedyś było za streaming.

EDIT:
Jednak 49 gr/min: http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/ ... eaming.pdf
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Cziczaki
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2010, o 09:40

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Cziczaki »

Rozumiem, że nie tylko w opcji odtwarzacza mam wybrać "Internet", ale także w dziale "Przeglądarka"?

Aha, no i w tych ustawieniach odtwarzacza po wybraniu opcji "Internet" są jeszcze inne ustawienia "Protokół" w którym jest zaznaczona opcja "HTTP" a są jeszcze do zaznaczenia "WAP" i "Inne".
ODPOWIEDZ