Znikające pieniądze z konta

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: tomek »

Pijo pisze:Poczytaj sobie:http://forum.gazeta.pl/forum/w,1115,112 ... A.html?v=2
Dla jasności powiem, że to nie tylko jest tak w grze "Moja Rybka" ale też w podobnych aplikacjach Wapstera.
Kristina pisze:Nie dostaję żadnych smsów. Owszem kupiłam córce grę na telefon w dużym serwisie na w..., ale to w lipcu było.
Jestem bardzo rozżalona na Plusa :!: Czuję się okradziona.
Czyli teraz już wiesz czyja to wina? ;-)
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: daniel85 »

u mnie wczoraj podobna sytuacja coś mnie tkneło i spr stan konta 27,00zł, wysłałem 2 smsy pod 7055 (jak wskazuje nr i bylo napisane w regulaminie 0,61gr) pozniej spr stan konta 19zł czy mam to reklamować? w koncu z konta zabralo 7zł wiecej
Daniel
Kristina
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 16:06

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Kristina »

tomek pisze:
Pijo pisze:Poczytaj sobie:http://forum.gazeta.pl/forum/w,1115,112 ... A.html?v=2
Dla jasności powiem, że to nie tylko jest tak w grze "Moja Rybka" ale też w podobnych aplikacjach Wapstera.
Kristina pisze:Nie dostaję żadnych smsów. Owszem kupiłam córce grę na telefon w dużym serwisie na w..., ale to w lipcu było.
Jestem bardzo rozżalona na Plusa :!: Czuję się okradziona.
Czyli teraz już wiesz czyja to wina? ;-)
No co Ty opowiadasz :?:
To nie była ta gra. Gra "moja" była hitem - lawina zażaleń by poszła, jeśliby serwis ludzi okradał.
Poza tym nie miałam żadnych raportów doręczeń jakichkolwiek smsów w tym dniu 1.09. 1.09.2010 r. sprawdzałam stan krótkim kodem i po każdym zapytaniu było mniej na koncie, czyli sprawdzałam stan w czasie zabierania mi kasy.
Czuję się okradziona przez Plusa!
Wymagająca kandydatka na Plusomaniaczkę.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

Kristina pisze:Czuję się okradziona przez Plusa!
Widzę, że Twojego zdania w tym temacie nikt nie zmieni, więc radze tylko nie bawić się w super hiper fajne gry ;-)
Nie zdziw się, jeśli reklamacja zostanie odrzucona.
Nie od dziś wiadomo, że Wapster to cwaniacy i złodzieje ;-) chcesz, to zmień operatora, ściągnij gierkę i będziesz mieć to samo.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Kristina
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 16:06

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Kristina »

Czytam i czytam o wapsterze i cisza, jedynie z Moją rybką widzę problemy. Tylko, że regulamin gry mówi o świadomym wysyłaniu przez klienta sms premium, podczas gry. Wyjaśnię jeszcze, że hitową grę sims ściągnęłam na telefon córki w opcji prezent. Jeśliby wapster ściągał kasę, zabierałby z konta dziecku, a nie mnie.
Podtrzymuję zatem swoje zdanie ;-) .
Wymagająca kandydatka na Plusomaniaczkę.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

Kristina pisze:Podtrzymuję zatem swoje zdanie
Ok, Polkomtel to złodzieje. Nie potrafię pomóc ;-) Tylko powiem, że z doświadczenia wiem, że w 99,9% przypadków to nie operator kradnie tylko klient robi coś czego potem nie pamięta lub robi coś nieświadomie i ma pretensje.

Poza tym opłata 2,44 zł jest zbyt bardzo charakterystyczna, by to był przypadek ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
rogmaniek
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 26 paź 2009, o 12:02
Lokalizacja: Poznań/Strzałkowo

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: rogmaniek »

mariusz9a pisze:Tylko powiem, że z doświadczenia wiem, że w 99,9% przypadków to nie operator kradnie tylko klient robi coś czego potem nie pamięta lub robi coś nieświadomie i ma pretensje.
Aż musiałem się zalogować. I niestety to prawda. Wiem, bo prawie codziennie się z tym spotykam. Wielu Polaczków zapomina o swoich wcześniejszych aktywnościach, takich jak w/w. I się upierają, że samo się wysłało :lol: Na szczęście w większości przypadków daje im się odfresh'ować pamięć przedstawiając historię aktywności za dany okres. To tyle z mojej strony.

A resztę info, już udzielili poprzednicy, także nie będę się powtarzać.
iPlus: i żyjesz swoim rytmem. Zmieniamy świat na Plus. Jutro zaczyna się dziś! Ja Plus przyjaciele! Jakość Plus radość! Twoja Era!
Kristina
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 16:06

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Kristina »

Też musiałam się zalogować, bo ciśnienie mi podnosicie.

Piszę jeszcze raz: 1.09.2010 rano, przed pracą, miałam 86 zł na koncie, telefonu nie używałam, bo mam drugi służbowy, ten zaś został w domu, w którym nikogo nie było, psa też nie :P. Sprawdzam po powrocie z pracy, po południu 1.09., o godzinie 16:00, mam 71 zł, potem sprawdzałam już co minutę, wyciągnęłam sima, kilka razy wyłączyłam i włączyłam telefon i za każdym sprawdzeniem stan się zmniejszał. Aż zjechał do 64 groszy. I stanął.
Pytam: gdzie ja tu wysyłałam płatnego smsa? Chyba, że kod *100# jest płatny od 1.09. i kosztuje 2,44 :P.

Naprawdę, dziękuję za porady, ale sugestie, że nie pamiętam, co robiłam tydzień temu, lekko mnie irytują...
Wymagająca kandydatka na Plusomaniaczkę.
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: rafal2119 »

Możesz mieć w telefonie jakiegoś wirusika, który sam wysyła te SMS Premium. Przełóż kartę SIM do innego telefonu i zobacz co się będzie działo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

Kristina pisze:Piszę jeszcze raz: 1.09.2010 rano, przed pracą, miałam 86 zł na koncie, telefonu nie używałam, bo mam drugi służbowy, ten zaś został w domu, w którym nikogo nie było, psa też nie :P. Sprawdzam po powrocie z pracy, po południu 1.09., o godzinie 16:00, mam 71 zł, potem sprawdzałam już co minutę, wyciągnęłam sima, kilka razy wyłączyłam i włączyłam telefon i za każdym sprawdzeniem stan się zmniejszał. Aż zjechał do 64 groszy. I stanął.Pytam: gdzie ja tu wysyłałam płatnego smsa? Chyba, że kod *100# jest płatny od 1.09. i kosztuje 2,44 :P.Naprawdę, dziękuję za porady, ale sugestie, że nie pamiętam, co robiłam tydzień temu, lekko mnie irytują...
Ale żeby z konta została pobrana oplata 2,44 zł to telefon wcale nie musi być używany w sensie fizycznego dzwonienia i napisania SMSa przez użytkownika ;-) Przyczyn może być dużo. Ja bym mógł uwierzyć, że to Plus kradnie, jakby z konta znikało 60 gr, potem 1 zł, później 20 gr, innym razem zaś 2 zł. Ale jeśli cyklicznie (!) coś pobiera 2,44 zł (co jest typową opłatą za usługę SMS Premium!) to wątpię aby to był Plus. Przyczyn pobierania opłaty może być wiele. Kupiłaś komuś grę w usłudze przyjaciel, być może jest tak, że to Ty utrzymujesz tą grę i to Tobie pobiera kasę z konta za jej używanie a nie tej osobie, która ją ma. Kolejna przyczyna to wirus lub błąd oprogramowania telefonu - to się na prawdę zdarza!

A co do pamiętania co się robiło tydzień temu to wybacz, ale ludzie nie pamiętają co robili kilka godzin temu. Sam kiedyś reklamowałem rachunek w Plusie bo pamiętałem że doładowałem konto komuś raz a na rachunku były dwa doładowania - jak się okazało zrobiłem tylko z siebie idiotę. Zapytałem tej osoby i się okazało że doładowałem jej 2*50 zł a nie raz jak mi się coś wkręciło :-] Także wiesz... takie kwiatki nawet najinteligentniejszej osobie się zdarzają. Boli to, że najłatwiej jest nakrzyczeć i obrażać :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: pasqal »

mariusz9a pisze:Także wiesz... takie kwiatki nawet najinteligentniejszej osobie się zdarzają.
Cóż za samokrytyka :lol:
mariusz9a pisze:Boli to, że najłatwiej jest nakrzyczeć i obrażać :-(
Nie przesadzaj, w tym wypadku i tak rozmowa przebiega kulturalnie, niemalże wzorowo :-) a pewne poirytowanie i związane z tym inne zachowania trzeba zrozumieć i kropka.
Spokojnie, nie ma sensu podgrzewać atmosfery ;-)
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

pasqal pisze:Nie przesadzaj, w tym wypadku i tak rozmowa przebiega kulturalnie, niemalże wzorowo a pewne poirytowanie i związane z tym inne zachowania trzeba zrozumieć i kropka.Spokojnie, nie ma sensu podgrzewać atmosfery
Ja ogólnie nawiązuję do klientów wpadających do salonu z chęcią wręcz zabicia biednego sprzedawcy hehe.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: pasqal »

Faktycznie tak jest, ale ogólnie - nie ogólnie przez przybyszów może to być odebrane jako złośliwość. Tak mi się wydaje :-P
And remember: respect is everything…
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kowcio »

Jeśli komuś coś ginie i czuje się pokrzywdzony, to co powinien zrobić? Jak ktoś komus torebkę buchnie w tramwaju to też na forach będzie pisał?
Trzeba zgłaszać. Napisz reklamację i czekaj, co operator powie. Jeśli przez ich błąd zabrali Ci pieniądze to na 100% je dostaniesz.
A jeśli nie, to możesz prosić o biling i za odpowiednią opłatą dowiesz się na co poszły pieniądze z konta- chyba da radę to w Plusie załatwić.
Kristina
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 16:06

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Kristina »

Moi Drodzy Forowicze,

reklamację zgłosiłam natychmiast i czekam na odpowiedź. Proszę nie dziwić się, że wkurzona jestem, mam bowiem wrażenie działania ciemnych mocy na moim koncie i poczucie bezsilności. A do tego byłam kandydatką na Plusomaniaczkę ;).
Napisałam tutaj, aby uczulić potencjalne ofiary na kontrolowanie konta i szybką reakcję.

Pozdrawiam. :)
Wymagająca kandydatka na Plusomaniaczkę.
ODPOWIEDZ