wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

Na to wygląda :-?
Awatar użytkownika
Spark
PlusManiak
Posty: 77
Rejestracja: 13 maja 2016, o 14:19

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Spark »

Liczę na konkretne stanowisko po stronie Plusa, na pudełku pisze Volte ready, co znaczy każdy wie, więc liczę na konkretną odpowiedź ze strony Plusa w sprawie dostępnej usługi Volte w ustawieniach tego modelu w sieci Plus :-|
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

Oficjalnie to masz liste telefonów na stronie Plusa. A tam go nie ma. I to jest oficjalne stanowisko. Nikt nic więcej Ci przecież nie powie, skoro chcesz oficjalnie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: kondzi »

Myślałem, że jest na liście wspieranych przez Plusa, jeśli go tam nie ma, to raczej nic nie zrobisz. Kupiłem siebie kiedyś Nokię 6.2, niby też jest volte ready, działa to w magentowej sieci, może też w Play, ale w Plusie nie. Mam już telefon oficjalnie wspierany i działa to bardzo dobrze.

Wysłane z mojego moto g(30) przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Spark
PlusManiak
Posty: 77
Rejestracja: 13 maja 2016, o 14:19

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Spark »

Telefon jest reklamowany jako krystaliczny dźwięk dzięki sieci 4G, i jak to ma się do realiów ? Domyślam się, że włożenie innej karty sim z dostępnych sieci uaktywniło by Volte od razu. Czy sieć Plus naprawdę nie może dodać tego modelu dla VoLTE ? Nie mam zamiaru zmieniać sieci :-/
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: kondzi »

Widzisz, ja też swoją Nokię kupując widziałem taki napis, nawet myślałem, że coś z nią nie tak, nabyłem prepaida t-mobile żeby się upewnić i tam to działa. Najbardziej mnie denerwowało to, że jak byłem połączony z LTE, to zanim rozmowa przyszła, zrzucało do 3G, rozmówca już miał sygnał, że telefon dzwoni, a u mnie jeszcze przez chwilę cisza. To już prawie dwa "dzwonki" zanim się telefon odezwał, często zanim zdążyłem odebrać, mój rozmówca rezygnował z połączenia. Później oddzwaniać, tłumaczyć...


Wysłane z mojego moto g(30) przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

Spark pisze:Czy sieć Plus naprawdę nie może dodać tego modelu dla VoLTE ?
Ale to nie Plus musi coś dodawać - w Plusie usługa działa zgodnie z obowiązującymi normami i nie jest blokowana dla telefonów spoza oficjalnej listy jak np robi to O. To producent telefonu musi dodać obsługę danego operatora do oprogramowania telefonu. Tak to działa. Pytanie czy w ogóle działa u jakiegoś polskiego operatora. W T i O też go nie ma na ich listach telefonów. W Play nie jestem w stanie sprawdzić bo strona się wysypuje jak chce sprawdzić modele telefonów :-/ Także tak to wygląda oficjalnie - nie działa chyba u nikogo z polskich operatorów.

EDIT:
Pogrzebałem w Google, i niestety jeśli się nic nie zmieniło w ostatnim czasie, to Nokia 225 4G nie działa u żadnego operatora jeśli chodzi o VoLTE i VoWiFi.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: imarcin0409 »

Spark pisze:Mam pytanie, zakupiłem Nokię 225 4G Dual sim TA-316 z myślą o Volte, ale niestety nie działa, od razu zrzuca do 3G rozmowy :-/
Jest już ten telefon na liście :) .
Załączniki
nokia225_4g.png
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
DanielT
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2021, o 12:17

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: DanielT »

Mam pytanie odnośnie VoWiFi, mianowicie czy router/AP powinien mieć jakieś szczególne ustawienia aby usługa działała poprawnie? Podczas połączenia poprzez VoWiFi po około 1-2 minucie połączenie zostaje zerwane. W telefonie mam jeszcze służbową kartę innego operatora i na tej karcie ten problem nie występuje.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Michał_Plus »

DanielT, nie, na routerze nie ma "specjalnej" konfiguracji. Strata zasięgu, czy jakiekolwiek rozłączenie z Wi-Fi skutkuje przejściem do 3G, nie zerwaniem połączenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DanielT
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2021, o 12:17

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: DanielT »

Michał_Plus pisze:nie, na routerze nie ma "specjalnej" konfiguracji. Strata zasięgu, czy jakiekolwiek rozłączenie z Wi-Fi skutkuje przejściem do 3G, nie zerwaniem połączenia.
Strata zasięgu - nie bardzo, router 2-3 metry ode mnie. Oglądanie filmów online czy słuchanie muzyki - zero przerw. Mam aktywną usługę VoLTE i jestem w dobrym zasięgu LTE - dlaczego rozmowa zostaje przerwana a nie przełącza się do VoLTE?

Przypominam, że na drugiej karcie innego operatora problem nie występuje.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

DanielT pisze: Mam aktywną usługę VoLTE i jestem w dobrym zasięgu LTE - dlaczego rozmowa zostaje przerwana a nie przełącza się do VoLTE?
Nie ma czegoś takiego jak handover z VoWiFi do VoLTE. Z VoWiFi rozmowa może zostać przełączona tylko do 3G. Takie ograniczenie wynika choćby z tego powodu, że po utracie zasięgu WiFi terminal musi się zalogować do usługi VoLTE, a to trwa stosunkowo długo (sam zobacz na swoim telefonie ile to trwa po wyłączeniu wifi). Dlatego technicznie rozmowa jest od razu zrzucana do 3G a "transmisja" głosu podtrzymana (i tak słychać w praktyce krótką ciszę w słuchawce, ale jest ona akceptowalna). Może w przyszłości się to zmieni, na razie na całym świecie tak to działa.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Spark
PlusManiak
Posty: 77
Rejestracja: 13 maja 2016, o 14:19

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Spark »

tuxowolf pisze:
Spark pisze:Mam pytanie, zakupiłem Nokię 225 4G Dual sim TA-316 z myślą o Volte, ale niestety nie działa, od razu zrzuca do 3G rozmowy :-/
Jest już ten telefon na liście :) .
Już się cieszyłem, ale za wcześnie :( Sprawdziłem czy jest dostępna nowa wersja oprogramowania z Volte dla sieci Plus, nie ma :( Czyli guzik prawda :( Musi wyjść nowe oprogramowanie z funkcją czyli tzw. suwakiem Volte w ustawieniach, inaczej Volte nie będzie działać pomimo aktywnej usługi Volte na karcie sim :(
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: imarcin0409 »

Myślę, że przy tym konkretnym modelu zabrakło komunikatu w stylu: "Aktualnie tylko telefony z dystrybucji sieci Plus".
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: jaszek7777 »

Nokia 225 4G dostała aktualizację. W MENU pojawiła się opcja VOLTE (Menu => Ustawienia => VoLTE). Telefon kupiony poza dystrybucją Plusa. Nie mogę przetestować, bo mój operator (MVNO działający na Plusie) nie ma tej usługi.
ODPOWIEDZ