Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 808
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: AZRAEL »

Witam.
Mam takie pytanko: dlaczego mam do miesiąc inna kwotę do zapłaty za internet, np miesiąc temu 65,03zl a w następnym 65,06zl. Co miesiąc pokazuje mi inna kwotę do zapłaty. Dlatego taka różnica? Miałem przecież płacić równo 65zl?
Pozdrawiam.
Obrazek
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: jarek7714 »

"Ręce opadają" jak czytam takie wpisy. :evil: Nie róbmy z siebie dziadów... (już domyślam się tych wpisów jak to Plus zarabia miliony wystawiając faktury wyższe o 1-10groszy ...). Czas poświęcony na napisanie posta jest więcej wart od tak śmiesznego błędu w fakturze...
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: Sebcze »

Z wielkim szacunkiem Jarek ale widziałem już wezwanie do zapłaty i straszenie windykacją za 10 groszy w przypadku Plusa wiec dlaczego kolega ma odpuścić i nie może zapytać a firma może ?

Tu nie chodzi o 5 groszy a zapewne o informacje dlaczego i skąd się to bierze. To jego pieniądze i ma prawo wiedzieć i wydawać je jak chce.

ciekawe jest rownież to , że z góry założyłeś , że to błąd Plusa ... Czyżby masz świadomość takich działań ?
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 808
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Odp: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: AZRAEL »

jarek7714 pisze:"Ręce opadają" jak czytam takie wpisy. :evil: Nie róbmy z siebie dziadów... (już domyślam się tych wpisów jak to Plus zarabia miliony wystawiając faktury wyższe o 1-10groszy ...). Czas poświęcony na napisanie posta jest więcej wart od tak śmiesznego błędu w fakturze...
Akurat miałem chwile czasu na napisanie postu, nie jest to dla mnie problem, również moge napisać reklamacje i pójść do punktu plusa.

Miałem mieć do zapłaty równo 65zl, od 1 faktury przychodzi zawsze większą kwota o kilka gorszy, teraz była końcówka ,14. Dlaczego mam płacić więcej, jak w umowie mam 65zl?
Tak jak piszesz, plus zarabia miliony na tych końcówkach.
Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: habish »

A na fakturze nie masz wyszczególnione za co są te dodatkowe grosze?
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: gilban »

I też taka Faktura - z sumą - ciągle tą samą jest wygodna, gdyż można sobie w banku ustawić zlecenie stałe i nie pilnować tej opłaty. A w przypadku plusa się nie da, bo zawsze jest inaczej od jakiegoś czasu.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: Ewa_Plus »

AZRAEL,
- a może jakieś odsetki miałeś kilkugroszowe? Generalnie musisz obejrzeć wszystkie strony faktury i tam będzie informacja skąd te dodatkowe grosze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 808
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Odp: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: AZRAEL »

Ewa_Plus pisze:AZRAEL,
- a może jakieś odsetki miałeś kilkugroszowe? Generalnie musisz obejrzeć wszystkie strony faktury i tam będzie informacja skąd te dodatkowe grosze.
Mam e-fakture na stronie plusa, zawsze korzystam z internetu tak samo, nie dzwonie nigdzie ani nie wysyłam SMS.
Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Odp: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: habish »

gilban pisze:I też taka Faktura - z sumą - ciągle tą samą jest wygodna, gdyż można sobie w banku ustawić zlecenie stałe i nie pilnować tej opłaty. A w przypadku plusa się nie da, bo zawsze jest inaczej od jakiegoś czasu.
Zawsze pozostaje Polecenie Zapłaty
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 808
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: AZRAEL »

Dodatkowe uznania i obciążenia - 3gr. Co to niby jest?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: Ewa_Plus »

AZRAEL,
- mi to wygląda na jakieś odsetki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 808
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Odp: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: AZRAEL »

Ewa_Plus pisze:AZRAEL,
- mi to wygląda na jakieś odsetki.
Odsetki za co? :) miałem płacić równo 65zl ale musze co miesiac płacić więcej bo plus bierze jakieś "odsetki" nie wiadomo za co.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: Magda_Plus »

AZRAEL pisze: Odsetki za co? :) miałem płacić równo 65zl ale musze co miesiac płacić więcej bo plus bierze jakieś "odsetki" nie wiadomo za co.
Odsetki są naliczane za brak terminowej wpłaty za rachunek.
Możesz o ich naliczeniu przekonać się czytając pierwsza stronę faktury i tabelę "ROZLICZENIE KONTA". Ponadto, nota odsetkowa jest widoczna w Plus online po skorzystaniu ze ścieżki Płatności > Narzędzia i usługi dla płatności > e-faktura > Lista dokumentów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: jarek7714 »

Sebcze pisze:Z wielkim szacunkiem Jarek ale widziałem już wezwanie do zapłaty i straszenie windykacją za 10 groszy w przypadku Plusa
Uważasz to za racjonalne i właściwe działanie?! Bo ja NIE. Możecie się poklepywać po plecach ale fakty są takie że zrobiliście koledze "niedźwiedzią przysługę-podkręcając jego działanie" (bo teraz wynika z tego że jest nie wiarygodnym klientem, spóźniającym się z płatnościami). Powiem więcej fioletowy operator nie tylko nalicza odsetki ale także zabiera ulgi za e-fakturę. Zapewne i inni pójdą tą drogą-bo jak ktoś nie widzi że w ciągu kilku lat usługi GSM-ów potaniały kilkukrotnie-to powinien skorzystać z porady specjalisty..., także koszty są i będą max. cięte. :!:
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: Co miesiąc inna kwota do zapłaty za internet

Post autor: gazeciarz71 »

jarek7714 pisze: ... Zapewne i inni pójdą tą drogą-bo jak ktoś nie widzi że w ciągu kilku lat usługi GSM-ów potaniały kilkukrotnie-to powinien skorzystać z porady specjalisty..., także koszty są i będą max. cięte. :!:
Jaką drogą? Naciągania, oszukiwania klientów? Przypadków naliczania jakichś kwot nienależnych przez Plusa było już kilka. Tych niezauważonych nie wiadomo ile - mój przypadek o którym już pisałem - faktura na 2 złote i Plus nie wie za co. W odpowiedzi na reklamację wspaniałomyślnie darowali owe 2 złote - przepraszam nie przeczytałem i nie usłyszałem. Kolego - to, że usługi potaniały nie upoważnia Plusa do naliczania nawet jednego grosika więcej, niż się należy. Otrzeźwiej trochę.
ODPOWIEDZ