Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

Szanowni Państwo,

Chciałbym się zapytać co się dzieje z zasięgiem sieci LTE w miejscowości Turze 83-113 woj Pomorskie. Jak dotąd miałem zasięg 2-3 kresek na stałe co dawało mi prędkość internetu rzędu 20-40 Mb/s, nigdy mniej jak 10 Mb/s. Od dwóch tygodni zasięg LTE całkowicie znikną i pojawił się zasięg 3G o sile jednej kreski, co daje mi prędkość do 0,5 Mb/s. Czyli praktycznie od dwóch tygodni jestem pozbawiony internetu. Coś jest nie tak. Dodam że jak dotąd nie miałem absolutnie żadnych problemów z sygnałem LTE. Router jest sprawny testowałem go w innym miejscu i jest ok. Proszę konsultanta o sprawdzenie i odpowiedź.

Pozdrawiam

Rafał
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Krzysiek_Plus »

Prada, najbliższe BTS z LTE to Tczew i Trzcińsk. Do każdego około 8 km.

Korzystałeś na samym routerze czy była dołączona jeszcze antena zewnętrzna?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

Witam,

Korzystam z routera bez anteny zewnętrznej, i sygnał raczej z Trzcińska idzie bo jak wyjdę na balkon to widzę nadajnik. Nie miałem żadnych problemów naprawdę dobrze chodził internet zasięg 2-3 kreski LTE non stop. Teraz to porażka :(
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Krzysiek_Plus »

Prada, standardowo nie gwarantujemy sygnału LTE w tej lokalizacji: http://www.plus.pl/mapa-zasiegu

Próbowałaś wymusić połączenie w tylko LTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

Próbowałem i nic to nie dało. Według informacji poniżej tej mapy to nigdzie nie gwarantujecie zasięgu. Ja zasięg miałem i to dobry. Nagle zniknął i koniec. Wiec coś musi być na rzeczy. Sygnał nie osłabił się tylko po prostu znikną. W zamian pojawił się zasięg 3G o mocy 1 kreski czyli żaden. Więc musi mi Pan przyznać rację że coś się dzieje!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Krzysiek_Plus »

Prada pisze:Próbowałem i nic to nie dało. Według informacji poniżej tej mapy to nigdzie nie gwarantujecie zasięgu. Ja zasięg miałem i to dobry. Nagle zniknął i koniec. Wiec coś musi być na rzeczy
Tak ale nawet orientacyjnie nie ma pokrycia w tej lokalizacji. Zaś zasięg sieci LTE1800 jest ograniczony zazwyczaj sygnał wewnątrz to nie więcej niż 2-3 km od BTS'a. Przy tak dużej odległości (8km) uzyskanie połączenia bez anteny zewnętrznej jest najczęściej nie możliwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

Krzysiek_Plus pisze:Tak ale nawet orientacyjnie nie ma pokrycia w tej lokalizacji. Zaś zasięg sieci LTE1800 jest ograniczony zazwyczaj sygnał wewnątrz to nie więcej niż 2-3 km od BTS'a. Przy tak dużej odległości (8km) uzyskanie połączenia bez anteny zewnętrznej jest najczęściej nie możliwe.



No dobrze, ale co z tego wynika?? Nie próbuje mi Pan pomóc, tylko udowodnić że nie powinienem mieć w mojej lokalizacji zasięgu. Tak mi mógłby Pan odpowiadać jakbym pisał o poradę czy zakupić od was internet LTE w mojej lokalizacji. Ja już posiadam taką usługę i bym się na nią nie zdecydował jakbym tego zasięgu nie miał. Router stoi w pokoju na poddaszu i łapał zasię LTE bez anteny zewnętrznej. Zasięg zniknął i pojawił się jakiś zasięg 3G o słabej mocy. Proszę Pana proszę podejść profesjonalnie do tematu i spróbować mi pomóc a nie udowadniać że mam nieuzasadnione pretensje.
Nie kupiłem usługi LTE tylko po to żeby za nią płacić tylko żeby z niej korzystać. Skoro przez 5 miesięcy mogłem z niej bez problemu korzystać a teraz nie mogę to coś jest nie tak.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: mikiasa »

Toż napisał ci że bez anteny będzie ciężko. Sygnał radiowy ma to do siebie, że jest zmienny w swoich parametrach (pojawiły się dodatkowe zakłócenia, pojawiła się większa liczba użytkowników i tych ze słabszym sygnałem wyrzuca...)
Jak się zazieleni dookoła sygnał spadnie jeszcze bardziej.

Nie pozostaje ci nic innego jak kupno zewnętrznej anteny i weryfikacja na żywo. Jako konsumentowi przysługuje ci prawo zwrotu w terminie 14 dni (gdyby z anteną nie wyszło).

Lada moment mają odpalać 800Mhz (podpytaj czy w tej lokalizacji jest w planach), więc powinno to poprawić również pokrycie.
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

mikiasa pisze:Toż napisał ci że bez anteny będzie ciężko. Sygnał radiowy ma to do siebie, że jest zmienny w swoich parametrach (pojawiły się dodatkowe zakłócenia, pojawiła się większa liczba użytkowników i tych ze słabszym sygnałem wyrzuca...)
Jak się zazieleni dookoła sygnał spadnie jeszcze bardziej.
Dobrze że zostałem uprzedzony że jak będzie za dużo użytkowników to zostanę "wyrzucony". Tu nie chodzi o to że moja usługa którą zakupiłem była słabej jakości. Ja miałem jakościowo bardzo dobry internet rzędu 20-40 Mb/s. To mi wystarczyło, nie potrzebowałem anteny zewnętrznej. Problem nie leży po mojej stronie tylko po stronie operatora. Ja nie potrzebuje anteny aby odbierać ich sygnał. Przynajmniej dotąd nie potrzebowałem. Rozumiem zakłócenia nadawania sygnału i osłabienie jego siły przez różne czynniki, a nie jego całkowity zanik. Przypominam że to był zasięg dobrych 3 kresek. Dlaczego nie komentujesz zasięgu 3G który się pojawił. 1 kreska!.
mikiasa pisze: Nie pozostaje ci nic innego jak kupno zewnętrznej anteny i weryfikacja na żywo. Jako konsumentowi przysługuje ci prawo zwrotu w terminie 14 dni (gdyby z anteną nie wyszło).
Najpierw niech operator się wytłumaczy a dopiero później będę robił zakupy. Albo niech mi sfinansuje taką antenę na testy.

mikiasa pisze:Lada moment mają odpalać 800Mhz (podpytaj czy w tej lokalizacji jest w planach), więc powinno to poprawić również pokrycie.
Kiedy?


Proszę o tego typu odpowiedzi od przedstawiciela plusa!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Krzysiek_Plus »

Prada pisze:Dlaczego nie komentujesz zasięgu 3G który się pojawił. 1 kreska!.
Zasięg 3G był cały czas, tylko po prostu wcześniej z niego nie korzystałaś.
Prada pisze:Kiedy?
Stacja na wschodnich obrzeżach Tczewa jest już przystosowany do LTE800, niestety termin uruchomienia nie została jeszcze ustalony.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

Dobrze a teraz niech pan się ustosunkuje do mojego problemu. Czy zamierza Pan mi pomóc?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Krzysiek_Plus »

Prada, już odpowiedziałem:
Krzysiek_Plus pisze:Tak ale nawet orientacyjnie nie ma pokrycia w tej lokalizacji. Zaś zasięg sieci LTE1800 jest ograniczony zazwyczaj sygnał wewnątrz to nie więcej niż 2-3 km od BTS'a. Przy tak dużej odległości (8km) uzyskanie połączenia bez anteny zewnętrznej jest najczęściej nie możliwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

Krzysiek_Plus pisze:Prada, już odpowiedziałem:
Krzysiek_Plus pisze:Tak ale nawet orientacyjnie nie ma pokrycia w tej lokalizacji. Zaś zasięg sieci LTE1800 jest ograniczony zazwyczaj sygnał wewnątrz to nie więcej niż 2-3 km od BTS'a. Przy tak dużej odległości (8km) uzyskanie połączenia bez anteny zewnętrznej jest najczęściej nie możliwe.

Ale ja żądam aby ktoś z państwa strony sprawdził czy coś jest nie tak ad strony technicznej. Jako wasz klient się tego domagam! Proszę mnie nie zbywać!!

EDIT:
Panie Krzyśku z Plusa. Przyjmie Pan zgłoszenie i wyśle kogoś aby sprawdził co się dzieje od strony technicznej???
Ostatnio zmieniony 5 mar 2015, o 17:26 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów. Nie pisz post pod postem - korzystaj z możliwości jego edycji
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Krzysiek_Plus »

Prada, oczywiście mogę takie zgłoszenie przyjąć, proszę prześlij numer usługi Plus Internet oraz dokładny adres przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: matus45 »

W internecie mobilnym operator nie gwarantuje zasięgu LTE czy 3G. W większości lokalizacji w Polsce u wszystkich operatorów trzeba się liczyć z zakupem anteny zewnętrznej, kierunkowej na wybrane pasmo. Żaden operator nie postawi BTs-ów co 2-3 km. To oczywiste. W twojej lokalizacji nawet na 3G z UMTS900 Aero2 z BTS-a Trzcińsk musisz mieć antenę na 900MHz i to mocną. Na stabilne LTE z BTS-a LTE1800Mobylandu w Trzcińsku możesz liczyć tylko na antenie Dual LTE1800MHz. Przypadkiem miałeś zasięg ale z 8 km , wewnątrz domu bez anteny nikt ci go nie zagwarantuje. Operator nic nie zrobi i ci nie pomoże, nie gwarantuje zasięgu . To internet mobilny, zostałeś o tym uprzedzony w regulaminie. Zakup anteny leży w twojej gestii, żaden operator nie funduje ich użytkownikom.
ODPOWIEDZ