Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pytanieplus
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 gru 2022, o 18:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: pytanieplus »

Witam, czy jest jeszcze jakaś taryfa która będzie oferowała Rok ważności konta po zamknięciu tej obecnej w Plush?

Mam obecnie pakiet za 10 zł miesięcznie nielimitowane SMS i MMS oraz 1 GB internetu. Czy jakaś taryfa ma podobne warunki i nadal będzie miała RWK?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj pytanieplus,
pytanieplus pisze: 7 gru 2022, o 18:45 czy jest jeszcze jakaś taryfa która będzie oferowała Rok ważności konta po zamknięciu tej obecnej w Plush?
Tak, taryfa Prosto na Kartę. Wszystkie pakiety i promocje dostępne w tym planie cenowym znajdziesz w naszym FAQ.
Nadal pozostaje również usługa Ważne Konto. Szczegóły tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

pytanieplus pisze: 7 gru 2022, o 18:45 Witam, czy jest jeszcze jakaś taryfa która będzie oferowała Rok ważności konta po zamknięciu tej obecnej w Plush?

Mam obecnie pakiet za 10 zł miesięcznie nielimitowane SMS i MMS oraz 1 GB internetu. Czy jakaś taryfa ma podobne warunki i nadal będzie miała RWK?
Autorytetem w znajomości ofert prepaid nie jestem, ale myślę, że tylko Prosto na Kartę i co najwyżej pakiet 3 GB za 5 zł i - jeśli to wystarczy - bezlimit SMS i rozmów w Plusie za darmo.
No i oczywiście ten pakiet bezlimitu (20GB) z 5G za 40 zł, ale zdaje się to wychodzi poza określony przez Ciebie próg ;-)
pytanieplus
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 gru 2022, o 18:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: pytanieplus »

Czy usługa Ważne konto działa w ten sposób, że mogę użyć tego kilka razy i będzie przedłużać o kolejne kilka lat? Przykład: mam ważne konto do 01.01.2024 wysyłam kod SMS za 29 PLN przedłuża mi do 01.01.2025 i mogę to od razu ponowić jeszcze ile razy chcę i będzie przedłużać o kolejne 365 dni od daty 2025, a po kolejnym do 2026 itd? Mogę wysłać trzy razy SMS pod rząd i pobierze te 87 PLN i konto będzie przedłużone o 3 lata?
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

pytanieplus pisze: 7 gru 2022, o 20:10 Czy usługa Ważne konto działa w ten sposób, że mogę użyć tego kilka razy i będzie przedłużać o kolejne kilka lat? Przykład: mam ważne konto do 01.01.2024 wysyłam kod SMS za 29 PLN przedłuża mi do 01.01.2025 i mogę to od razu ponowić jeszcze ile razy chcę i będzie przedłużać o kolejne 365 dni od daty 2025, a po kolejnym do 2026 itd? Mogę wysłać trzy razy SMS pod rząd i pobierze te 87 PLN i konto będzie przedłużone o 3 lata?
Oczywiście, że nie. Przynajmniej dla mnie - okres przedłużenia wynosi 365 dni, a nawet 8760 godzin ;-)
Kolejne 29 zł spowoduje, że o te parę minut, po których włączysz kolejną promocję, się wydłuży okres przedłużenia. Ja tak rozumiem regulamin.
pytanieplus
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 gru 2022, o 18:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: pytanieplus »

"Przedłużenie ważności konta liczone jest od bieżącej daty końca okresu ważności dla usług wychodzących."

Ja to rozumiem właśnie tak jak opisałem wyżej. Ale wolę potwierdzenia od Specjalisty Plusa.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ron »

Kolejne aktywacje promocji powodują sumowanie się okresów ważności usługi, czyli w/w przypadku @pytanieplus, 3 lata :->
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

pytanieplus,
Ron pisze: 7 gru 2022, o 22:21 Kolejne aktywacje promocji powodują sumowanie się okresów ważności usługi, czyli w/w przypadku @pytanieplus, 3 lata :->
Potwierdzam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Joanna_Plus pisze: 8 gru 2022, o 12:38 pytanieplus,
Ron pisze: 7 gru 2022, o 22:21 Kolejne aktywacje promocji powodują sumowanie się okresów ważności usługi, czyli w/w przypadku @pytanieplus, 3 lata :->
Potwierdzam.
No to jestem trochę w szoku, ale warto wiedzieć ;-)
pytanieplus
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 gru 2022, o 18:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: pytanieplus »

Czy jeśli usługę RWK włączy się 4.01.2023 to ona będzie działać jeszcze przez 30 dni czy mimo wszystko zostanie wyłączona i tak 5.01.2023?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

pytanieplus,

jeżeli usługę włączysz 4/01/2023, to ona na koncie będzie aktywna przez okres 30 dni, w którym to należny zasilić numer kwotą minimum 5 zł. Jeżeli takie doładowanie się odbędzie, to wówczas termin ważności konta zostanie wydłużony o +365 dni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
plufor
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:17

Re: Rok ważności konta

Post autor: plufor »

No to Polkomtel przegiął totalnie.
Według nowych zasad (jak poniżej) od 07.02.2023 r. RWK (dla mnie) nie ma już sensu.
Czas uciekać z Plusa i Plusha!

https://www.plus.pl/aktualnosci-i-komun ... t-na-karte
13. POLKOMTEL uprawniony jest do pobierania opłaty za Utrzymanie Numeru w sieci w wysokości określonej w Cenniku, Opłata za Utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana od 07.02.2023 r.
Opłata za Utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana po upływie 30 dni (tj.720 godzin) od ostatniego wydatku na koncie Abonenta na Kartę, jeśli w okresie tych 30 dni (720 godzin) suma wydatków nie przekroczy 5 zł. Kwota 5 zł uwzględnia:

a. Wydania z Wartości konta łącznie min. 5 zł (MIN/SMS/MMS/Internet),
b. Doładowania konta,
c. Zakup usług/ pakietów (przy czym korzystanie z zakupionych usług/pakietów nie jest traktowane jako wydatek na koncie Abonenta na Kartę).

W przypadku nie wykonania żadnego wydatku wymienionego powyżej lub wydania z Wartości konta Abonenta na Kartę mniej niż 5 zł, Opłata za Utrzymanie Numeru w Sieci zostanie pomniejszona o sumę tych wydatków (np. wyniesie 1 zł, jeśli wydano łącznie 4 zł z Wartości konta Abonenta na Kartę).
Jeżeli stan Wartości konta Abonenta na Kartę na moment pobrania Opłaty z Utrzymanie Numeru w Sieci wynosi mniej niż wysokość tej Opłaty określonej powyżej, opłata jest pobierana w wysokości Salda konta Abonenta Na Kartę.
Włączona promocja „Rok ważności konta” nie zwalnia od ponoszenia opłat za Utrzymanie Numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków.
darkko
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 8 lut 2013, o 15:55

Re: Rok ważności konta

Post autor: darkko »

witam. czyli jak mam jakiś pakiet cykliczny za 5zl to wystarczy żeby nie było opłaty za utrzymanie numeru w sieci?
xdonekk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2019, o 13:44

Re: Rok ważności konta

Post autor: xdonekk »

plufor pisze: 15 gru 2022, o 21:27 No to Polkomtel przegiął totalnie.
Według nowych zasad (jak poniżej) od 07.02.2023 r. RWK (dla mnie) nie ma już sensu.
Czas uciekać z Plusa i Plusha!
Według raportów UKE Plus ciągle traci. Obstawiam, że skoro w III kwartale ubyło im 33 107 to po tej informacji w IV kwartale będzie to przedział między 40 a 50 tysięcy.
I Kwartał
https://www.uke.gov.pl/akt/raporty-prze ... -,421.html

II Kwartał
https://www.uke.gov.pl/akt/raporty-prze ... -,432.html

III Kwartał
https://www.uke.gov.pl/akt/przenoszenie ... -,446.html
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

xdonekk - ja osobiście jestem zwolennikiem redukcji numerów, w sytuacji gdy są nieaktywne, zapomniane. Natomiast nie podoba mi się, ze operator niechętnie pozwala na utrzymanie numerów chcianych. Czasowo nieużywanych itp.
Np. moja siostrzenica - wyjechała na dłużej do Stanów (generalnie wiąże życie z tym krajem), ale ma numer kilkunastoletni, na którym jej zależy podczas pobytu w Polsce czy podróży, w szczególności po krajach UE. Obecnie ma ważność konta do sierpnia przyszłego roku. Tak, może za 29 kupić kolejny rok, i kolejny, i kolejny - jednorazowo jak mnie ostatnio tu uświadomiono. Co z tego jak wartość konta "pójdzie" na utrzymanie numeru? Oczywiście wszystko to nie są Bóg wie jakie pieniądze. Ale nie o pieniądze chodzi tylko o ZASADY! ;-)
ODPOWIEDZ