Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Rok ważności konta

Post autor: Marta_Plus »

wlo,
wlo pisze: 28 lip 2022, o 16:19 Czy po takiej operacja Elastyczna -> Prosto na Kartę przedłużenie ważności konta o rok, po zmianie taryfy z powrotem na Elastyczną, ustalona ważność konta będzie utrzymana?
W takim przypadku Twój okres ważności ulegnie skróceniu, zgodnie z zasadą, o której pisaliśmy tu: https://plusforum.pl/viewtopic.php?p=257355#p257355
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gość9182
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2022, o 09:29

Rok ważności konta

Post autor: Gość9182 »

Witam,
chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przedłużenia ważności konta w ofercie Plus na Kartę, jak miało to miejsce w Rok ważności konta ?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ron »

Jaką masz taryfę? Sprawdzisz kodem *147#

Taryfa Prosto na kartę:
Rok ważności po każdym doładowaniu.

Taryfa Nowy Plush:
Regulamin Promocji „Rok Ważności Konta w Plushu”

Taryfa Elastyczna na kartę:
Promocja Ważne Konto za 29zł

Wszystkie wyżej wymienione taryfy maja też opłatę 3zł raz w miesiącu w przypadku braku aktywności konta, niezależnie od rocznej ważności.
Opłata za brak aktywności
Czym jest opłata za brak aktywności?

Opłata za brak aktywności jest pobierana tylko jeżeli nie wykonałeś żadnego płatnego ruchu w ciągu 30 dni od ostatniej aktywności.

Co traktujemy jako Twoją aktywność

- korzystanie z salda konta, czyli wykonanie połączenia, wysłanie SMS/MMS, łączenie z internetem lub zakup pakietów czy usług;
- doładowanie konta,
- korzystanie z płatnych pakietów lub usług

Opłata wynosi tylko 3 zł, jeżeli nie masz tyle na swoim koncie nic się nie martw, pobierzemy wyłącznie dostępną kwotę.

Pamiętaj, że wystarczy jedna płatna czynność na telefonie, a opłata nie zostanie pobrana.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2022, o 10:01 przez Ron, łącznie zmieniany 1 raz.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Gość9182 pisze: 2 sie 2022, o 09:37 Witam,
chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przedłużenia ważności konta w ofercie Plus na Kartę, jak miało to miejsce w Rok ważności konta ?
Jak najbardziej - we wszystkich taryfach prepaid Plusa.
Promocja "Ważne konto" umożliwia przedłużenie ważności konta o rok... Za jedyne 29 zł ;-)
Gość9182
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2022, o 09:29

Re: Rok ważności konta

Post autor: Gość9182 »

to jest zdzierstwo, nie dość że trzeba zapłacić aż 29 zł za przedłużenie ważności konta na rok to jeszcze raz w miesiącu trzeba mieć jakąś aktywność bo inaczej zabierzecie 3 zł, nie powinno się jedn w drugim wykluczać ? jeśli ktoś zapłacił 29 zł na rok to dlaczego jeszcze co miesiąc może tracić 3 zł ?
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Gość9182 pisze: 2 sie 2022, o 10:18 to jest zdzierstwo, nie dość że trzeba zapłacić aż 29 zł za przedłużenie ważności konta na rok to jeszcze raz w miesiącu trzeba mieć jakąś aktywność bo inaczej zabierzecie 3 zł, nie powinno się jedn w drugim wykluczać ? jeśli ktoś zapłacił 29 zł na rok to dlaczego jeszcze co miesiąc może tracić 3 zł ?
Też uważam, że odpłatne przedłużenie ważności konta powinno skutkować brakiem opłaty za brak aktywności. Byłoby to zdecydowanie przyzwoitsze działanie Operatora.
Płacę za ważność - nie płacę za leżakujący numer.
Nie płacę - skutkuje to potrzebą pilnowania ważności konta, opłatami za brak aktywności itd.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2022, o 14:15 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki - ten sam temat.
Gość9182
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2022, o 09:29

Re: Rok ważności konta

Post autor: Gość9182 »

Dziękuję za odpowiedzi, pora znaleźć lepszego operatora, gdzie za samo bycie nie trzeba płacić :)
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Niestety... Za bycie każdy już każe sobie płacić ;-)
Zostają niszowi MVNO tylko.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ron »

No właśnie nie wszyscy operatorzy i nie w każdej taryfie, jak w Plus. Tutaj nawet przekazali, żeby usługi Konto ważne za 29zł i Bez limitu w Plus się wykluczały. Konkurencja nie ma takiego problemu, a jeden z operatorów nawet sie tym chwali..
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Ron, generalnie za zasadę trzeba przyjąć, że wszyscy. To, że jakaś jedna czy dwie taryfy (zwykle stare, z natywną usługą RWK) są... No naprawdę nie ma to znaczenia, zwłaszcza, że np. w Plusie na Więcej przez rok przecież nie można zmienić, prawda? Stosowanie kruczków, te wykluczenia itp., są po to, żeby nie umożliwiać całkiem bezpłatnego korzystania z telefonu - cwaniaków nie brakuje przecież ;-)
Ja osobiście mam 3 numery ("złote" - ale tylko dla mnie), których nie użytkuję, ale które chciałbym utrzymać bo w przyszłości mogą się przydać. Mogę za to płacić te 29 zł - uważam, ze to uczciwa cena. Ale nie rozumiem, dlaczego dodatkowo 3 złote mam za nie płacić co miesiąc? W abonamencie mam numer, który rok i więcej czasem był nieaktywny w sieci i... problemu nie ma? Bo abonament jest płacony - mimo, że niewielki?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ron »

@wlo, W Plusie opłata 3zł jest w najgorszej postaci.
Jeden z operatorów nie ma w ogóle takiej opłaty, więc nie wszyscy. Drugi ma tylko w jednej z 4 taryf, a ostatni operator ma super zasadę, że za unikniecie wystarczy połączenie w ramach darmowych wewnątrz sieci, co w Plus na kartę oczywiście się nie liczy. :->
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Sorry, nie wnikam w szczegóły taryf wszystkich operatorów ;-) Trend widzę.
Natomiast co do opłaty za brak aktywności w Plusie... Niby zapis (wyjaśnienie) czym jest aktywność jest - m.in.: skorzystanie z zakupionych pakietów/promocji: minut, SMS-ów/MMS-ów lub Internetu.
Skorzystanie z zakupionych pakietów, nie - skorzystanie z zakupu pakietów... Jak dla mnie, mającego maturą z polskiego, skorzystanie z zakupionych pakietów (oczywiście przy braku innych aktywności i przy ważnym koncie) oznacza, że jeśli mam zakupiony pakiet ważny więcej niż 30 dni i z niego korzystam, to opłata nie powinna być pobierana.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ron »

wlo pisze: 4 sie 2022, o 11:20 ...skorzystanie z zakupionych pakietów (oczywiście przy braku innych aktywności i przy ważnym koncie) oznacza, że jeśli mam zakupiony pakiet ważny więcej niż 30 dni i z niego korzystam, to opłata nie powinna być pobierana.
Nawet nie wiem, jest pobierana mimo korzystania z pakietów?
Uważam, że roczna ważność z usługi Ważne Konto za 29zł nie powinna wykluczać korzystania z uslugi Zawsze bez limitu w Plus, tak jak w innych sieciach.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Ron...
Ten pakiet jest ZA DARMO!! ;-)
Ja rozumiem akurat Operatora w tym przypadku. Bo jeśli RWK by jeszcze doszło do bezlimitu w sieci, to naprawdę wieeeelu chętnych by się znalazło na taki numer w Plusie ;-)

Co do opłaty... No z tego co tutaj jest napisane w kolejnych postach, także przez Specjalistów, wynika, że tak. Aktywnością jest aktywacja pakietu, odnowienie, ale nie korzystanie z pakietu. Zresztą ja miałem taki przypadek w pierwszym co prawda miesiącu, ale jednak, że 3 zł pobrano, mimo korzystania z pakietu. Przy czym w ciągu ponad 30 dni nie było aktywności związanej z wydaniem pieniędzy z konta "głównego" (pomijam te z konta promocyjnego, gdzie bonusy za zasilenie np. są gromadzone na 30 dni, nie mają znaczenia dla aktywności - darmo operator je daje).
crideyer
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2022, o 14:33

Re: Rok ważności konta

Post autor: crideyer »

Specjalnie się tu zarejestrowałem, żeby coś wyjaśnić. Od ładnych kilku lat kupuje co roku starter internetu na kartę, do auta, do jego lokalizacji i do wifi na pokładzie. Tam zwykle było chyba 30 GB + drugie tyle po doładowaniu za 30 zł, wystarczało mi na rok w zupełności. W zeszłym roku, konsultant przy zakupie poradził mi żeby aktywować w lipcu, bo coś się miało zmieniać od sierpnia, więc zrobiłem to i wszystko działało. W tym roku kupiłem nowy starter "30 GB na start", potwierdziłem z konsultantem, że będzie mi to wszystko działać przez rok. Naklikał się, naszukał, ale znalazł na stronie że kod *136*11*12# przedłuża ważność o rok przy doładowaniu za 5 zł. Wczoraj aktywowałem starter, doładowałem za 30 zł, aby dostać bonus - wszystko poszło. Niestety kodu na rok ważności nie mogę użyć, bo dostaję informację, że usługa jest czasowo niedostepna. Ważność pokazuje na miesiąc. Czy to ja coś robię źle, czy jednak konsultant w salonie mnie wpuścił w maliny?

Dzięki za pomoc, w gąszczu taryf, promocji, bonusów i kodów w Plusie nie sposób się połapać niestety :(
ODPOWIEDZ