Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj darkko,
darkko pisze: 16 gru 2022, o 10:44 czyli jak mam jakiś pakiet cykliczny za 5zl to wystarczy żeby nie było opłaty za utrzymanie numeru w sieci?

Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pytanieplus
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 gru 2022, o 18:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: pytanieplus »

plufor pisze: 15 gru 2022, o 21:27 No to Polkomtel przegiął totalnie.
Według nowych zasad (jak poniżej) od 07.02.2023 r. RWK (dla mnie) nie ma już sensu.
Czas uciekać z Plusa i Plusha!

https://www.plus.pl/aktualnosci-i-komun ... t-na-karte
13. POLKOMTEL uprawniony jest do pobierania opłaty za Utrzymanie Numeru w sieci w wysokości określonej w Cenniku, Opłata za Utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana od 07.02.2023 r.
Opłata za Utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana po upływie 30 dni (tj.720 godzin) od ostatniego wydatku na koncie Abonenta na Kartę, jeśli w okresie tych 30 dni (720 godzin) suma wydatków nie przekroczy 5 zł. Kwota 5 zł uwzględnia:

a. Wydania z Wartości konta łącznie min. 5 zł (MIN/SMS/MMS/Internet),
b. Doładowania konta,
c. Zakup usług/ pakietów (przy czym korzystanie z zakupionych usług/pakietów nie jest traktowane jako wydatek na koncie Abonenta na Kartę).

W przypadku nie wykonania żadnego wydatku wymienionego powyżej lub wydania z Wartości konta Abonenta na Kartę mniej niż 5 zł, Opłata za Utrzymanie Numeru w Sieci zostanie pomniejszona o sumę tych wydatków (np. wyniesie 1 zł, jeśli wydano łącznie 4 zł z Wartości konta Abonenta na Kartę).
Jeżeli stan Wartości konta Abonenta na Kartę na moment pobrania Opłaty z Utrzymanie Numeru w Sieci wynosi mniej niż wysokość tej Opłaty określonej powyżej, opłata jest pobierana w wysokości Salda konta Abonenta Na Kartę.
Włączona promocja „Rok ważności konta” nie zwalnia od ponoszenia opłat za Utrzymanie Numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków.
Czy jeśli będę aktywował Promocję Ważne Konto za 29 PLN to mimo to i tak co miesiąc będzie pobierać 5 PLN jak nie będę dzwonił i SMSował? Proszę o odpowiedź specjalisty Plusa. Bo jak dobrze rozumiem cykliczny pakiet za 10 PLN, który mam aktywowany na SMS,MMS i 1 GB internetu nie wpisuje się w te reguły i jest traktowane jako brak aktywności miesięcznej, mimo tego pakietu za 10 PLN? Dobrze, że jeszcze tego nie aktywowałem i jeśli ma pobierać co miesiąc 5 PLN to niestety uciekam dwoma numerami z tej sieci.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

pytanieplus pisze: 16 gru 2022, o 21:12 Czy jeśli będę aktywował Promocję Ważne Konto za 29 PLN to mimo to i tak co miesiąc będzie pobierać 5 PLN jak nie będę dzwonił i SMSował? Proszę o odpowiedź specjalisty Plusa. Bo jak dobrze rozumiem cykliczny pakiet za 10 PLN, który mam aktywowany na SMS,MMS i 1 GB internetu nie wpisuje się w te reguły i jest traktowane jako brak aktywności miesięcznej, mimo tego pakietu za 10 PLN? Dobrze, że jeszcze tego nie aktywowałem i jeśli ma pobierać co miesiąc 5 PLN to niestety uciekam dwoma numerami z tej sieci.
Nie jestem specjalistą, ale chyba (nawet na pewno) znam odpowiedź na Twoje pytanie.
Tak, 30-dniowy pakiet za 10 zł wyczerpuje przytoczony przez Ciebie § 7 pkt 13 lit. c RŚUT. Kwota przekracza 5 zł, więc opłaty nie będzie ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

pytanieplus,
wlo pisze: 16 gru 2022, o 22:39 Kwota przekracza 5 zł, więc opłaty nie będzie
Potwierdzam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Pytanko w związku z kończącą się promocją Rok Ważności Konta w Plushu mam...
Czy włączenie promocji kodem z telefonu (*136*11*10#) jest możliwe w roamingu?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,

tak, aktywacja powinna być możliwa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PLUSminus
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2022, o 20:59

Re: Rok ważności konta

Post autor: PLUSminus »

Cześć! Czy w Plus znajdę jakąś ofertę, gdzie możliwa jest aktywacja usługi "Ważne konto" i w której nie jest pobierana opłata za brak płatnej aktywności na koncie w określonej przez Plus kwocie?

Mam numer, który służy mi głównie do odbierania połączeń. Suma moich miesięcznych wydatków nie przekracza 5zł. Czy istnieje taryfa, gdzie można jednorazowo wykupić przedłużenie ważności konta, ale nie ponosić już absurdalnych i narzuconych z góry opłat za brak miesięcznej aktywności?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj PLUSminus,
Włączona promocja „Rok ważności konta” nie zwalnia od ponoszenia opłat za Utrzymanie Numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków.
https://www.plus.pl/aktualnosci-i-komun ... t-na-karte
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

PLUSminus pisze: 22 gru 2022, o 21:15 Mam numer, który służy mi głównie do odbierania połączeń.
I co w związku z tym? Oczekujesz, ze będziesz KORZYSTAŁ za darmo z możliwości odbierania połączeń? Uważasz, że to w porządku jest? A może - ponieważ operator dostaje kasę w ramach MTR za terminowanie połączenia z obcej sieci, powinien Tobie jeszcze płacić?
Adam.s
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2022, o 09:30

Re: Rok ważności konta

Post autor: Adam.s »

Proszę wyjasnijcie mi kilka rzeczy. Taryfa plus na kartę elastyczna.
1. Termin ważności konta.
Co dokładnie określa? Zapewne jest to termin do którego mam aktywna możliwość wykonania połączeń wychodzących. Co jeszcze on określa.
2. Skoro jakiekolwiek doładowanie przedłuża ważność dla połączeń przychodzących o 720dni czy oznacza to że mój numer będzie utrzymany do końca tego okresu mimo że będę miał 0 zł na koncie i nie będzie się dało pobrać opłaty za utrzymanie numeru ?
3. Co się stanie gdy będę miał 0 zł na koncie i pryjdzie termin pobrania opłaty za utrzymanie numeru ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Adam.s,
Adam.s pisze: 24 gru 2022, o 09:39 1. Termin ważności konta.
Co dokładnie określa? Zapewne jest to termin do którego mam aktywna możliwość wykonania połączeń wychodzących.

Jest to okres w którym możesz korzystać z usług.
Adam.s pisze: 24 gru 2022, o 09:39 czy oznacza to że mój numer będzie utrzymany do końca tego okresu mimo że będę miał 0 zł na koncie i nie będzie się dało pobrać opłaty za utrzymanie numeru ?
Tak.
Adam.s pisze: 24 gru 2022, o 09:39 3. Co się stanie gdy będę miał 0 zł na koncie i pryjdzie termin pobrania opłaty za utrzymanie numeru ?
Opłata nie zostanie pobrana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Joanna_Plus pisze: 27 gru 2022, o 11:07
Adam.s pisze: 24 gru 2022, o 09:39 3. Co się stanie gdy będę miał 0 zł na koncie i pryjdzie termin pobrania opłaty za utrzymanie numeru ?
Opłata nie zostanie pobrana.
Kolejne pytanko w związku z powyższym.
Do jakich sytuacji odnosi się zatem przepis RŚUT:
§ 7 ust. 10. W momencie wyczerpania Wartości konta lub w razie skorzystania przez POLKOMTEL z uprawnienia określonego w ust. 8 następuje zawieszenie świadczenia Usług, z tym zastrzeżeniem, iż w przypadku, gdy nastąpiło przekroczenie przez Abonenta Na Kartę Wartości konta, Abonent Na Kartę zobowiązany jest do Zasilenia konta co najmniej do wysokości kwoty, którą wykorzystał na Usługi. Po Zasileniu konta, o którym mowa w zdaniu poprzednim, a przed upływem Okresu karencji, POLKOMTEL umożliwi Abonentowi Na Kartę za pomocą tej samej Karty SIM korzystanie z dotychczasowego numeru telefonicznego.

Utrzymanie numeru jest usługą, zgodnie ze słownikiem terminów. Czy może nie? Albo jest, tyle, że nie nie jest to usługa, z której korzysta Abonent?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,
wlo pisze: 27 gru 2022, o 13:10 Do jakich sytuacji odnosi się zatem przepis RŚUT:
https://www.plus.pl/uslugi/kredyt
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pytanieplus
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 gru 2022, o 18:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: pytanieplus »

Mam włączoną promocję RWK od wczoraj i czy mogę ją wyłączyć np. 3.01.2023 i ponownie włączyć 4.01.2023 i mieć od nowa 30 dni na doładowanie konta tak, aby doładować konto 3 lutego 2023 i mieć przedłużone konto o 365 dni? Czy anulowanie Promocji ma jakiś limit i nie będzie się dało jej ponownie aktywować następnego dnia?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

pytanieplus,
pytanieplus pisze: 29 gru 2022, o 15:18 Czy anulowanie Promocji ma jakiś limit
Nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ