Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj reign,
reign pisze:telefon łączy się zawsze z H+
Dobrze rozumiem, że LTE nigdy jeszcze nie było dostępne na Twoim numerze?
reign pisze:APN ustawiony poprawnie
reign pisze:Moja taryfa to Nowy Plush.
Jaki ten APN jest aktualnie wpisany?
Podaj proszę co pojawia się po wpisaniu kodu *101#. Z jakiego pakietu internetowego korzystasz i ile jednostek jeszcze w nim pozostało?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
reign
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 02:21

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: reign »

Wszystkim pomogliście a założycielowi posta nie :) super obsługa ;)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: sl@w_es »

reign pisze:Wszystkim pomogliście a założycielowi posta nie :) super obsługa ;)
Nie ośmieszaj się; nie odpowiedziałeś na żadne z pytań zadanych przez Joannę, więc jak ktoś ma Ci pomóc.
Może Joanna powinna zajrzeć do czarodziejskiej kuli lub użyć różdżki by LTE się pojawiło.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
reign
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 02:21

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: reign »

sl@w_es pisze:
reign pisze:Wszystkim pomogliście a założycielowi posta nie :) super obsługa ;)
Nie ośmieszaj się; nie odpowiedziałeś na żadne z pytań zadanych przez Joannę, więc jak ktoś ma Ci pomóc.
Może Joanna powinna zajrzeć do czarodziejskiej kuli lub użyć różdżki by LTE się pojawiło.
Zamknij pysk, nie zauważyłem po prostu tego posta co napisali bo przerzucili mój post tutaj.

EDIT:
Internet LTE nigdy nie działał zawsze tylko H+ maksymalnie. Gdy wpisuje *101# dostaje wiadomość "Usługa niedostępna. Sprawdź: 1)czy masz wymagane środki 2) czy usługa nie wyklucza się z inną 3) czy spełnione są inne warunki w celu jej aktywacji" (dziwne każdy kod, który wpisuje typu *101#, *136# wyskakuje to samo ) nawet nie mogę sprawdzić ile mam na koncie bo *100# wyskakuje że usługa chwilowo niedostępna, jakiś czas temu nie było z tym problemów.

EDIT:
APN

Nazwa Plus INTERNET (zmiana na PLUS nie pomaga)
APN plus
Proxy Nieustawione
Port Nieustawione
Nazwa użytkownika Nieustawione
Hasło Nieustawione
Serwer Nieustawione
MMSC Nieustawione
Proxy MMSC Nieustawione
Port MMS Nieustawione
MCC 260
MNC 01
Tryb uwierzytelniania Brak
Typ APN default,supl
Protokół APN IPv4
Protokół roamingu APN IPv4
Włącz/wyłącz APN APN włączony (brak możliwości zmiany)
Połączenie Nieokreślony
Typ operatora wirtualniej sieci komórkowej Brak
Wartość operatora wirtualniej sieci komórkowej Nieustawione (brak możliwości zmiany)

EDIT:
Pakiet z którego korzystam z tego co widzę ostatni sms bo teraz sprawdzić nie mogę to Promocja Bez limitu i 15GB została włączona. Pozdrawiamy
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2021, o 15:56 przez reign, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Joanna_Plus »

reign,

proszę o edycję swojej wypowiedzi zgodnie z regulaminem forum:
Wypowiedzi na forum powinny być formułowane w atmosferze wzajemnego szacunku do innych Użytkowników forum.
Odnośnie braku dostępu do technologii LTE, prześlij proszę krótki opis sprawy wraz z numerem telefonu przez ten formularz. Nasi pracownicy mając wgląd w konto numeru, zweryfikują sytuacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jrpanoli
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 7 gru 2022, o 23:40

Przeniesienie numeru do Plusa i brak internetu LTE w telefonie

Post autor: jrpanoli »

Witam. Tydzień temu przeniosłem numer telefonu do sieci Plus. Pani w salonie zapewniała mnie o super zasięgu sieci i i internetu LTE w telefonie. Niestety od pierwszego dnia korzystania w sieci Plus owszem zasięg sieci mam niby pełny ale jeśli chodzi o internet jest TRAGEDIA! Cały czas w domu jak i poza domem w miejscowości której mieszkam i okolicznych mam tylko internet 3G. Po włączeniu transferu danych za każdym razem mam przez minutę na telefonie LTE po czym po chwili zmienia się na 3G i cały czas tak jest. Telefon to Iphone 13 z kartą eSim. Byłem w salonie Plusa, pani sprawdziła ustawienia w telefonie, stwierdziła że wszystko jest wporządku. Na mapie zasięgu na stronie Plusa jest pokazane że w miejscowości w której mieszkam całość jest pokryta pełnym zasięgiem LTE. Proszę o pomoc co jest nie tak, ponieważ żałuję decyzji przeniesienia numeru do Plus i chyba z niej zrezygnuję.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2022, o 11:02 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj jrpanoli,

potrzeba nam troszkę więcej informacji. Tym samym napisz proszę:
- z jakiej oferty korzystasz? Jaka taryfa jest aktualnie aktywna na tym numerze?
- jaki APN jest wpisany w urządzeniu?
- jaki pakiet internetowy posiadasz aktywny?
- podaj proszę informacje zwrotne spod kodów *101#, *136#, *121#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jrpanoli
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 7 gru 2022, o 23:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jrpanoli »

Witam. Plus na karte elastyczna.
*121# - Aktywne uslugi: 5G 02-01-2023 09:30, Nowe Uslugi Glosowe, GPRS, LTE (APN atrybutu A:plus APN atrybutu B:mms), Wideorozmowy, Roaming

*136# - Aktywne promocje: Bez limitu i 20GB 5G (Limit 20 GB, w tym limit UE 3,83 GB) 02-01-2023 09:30, Pakiet Social 30dni 02-01-2023 09:07, Pakiet 1500 GB (0 GB), GIGA BANK w PLUS, Rabat za przeniesienie 100% 10-03-2023 01:57.

*121# - Aktywne pakiety: GIGA BANK (14923492 KBYTES) 02-01-2023 09:07, Non stop BIG single (999999999 KBYTES) 02-01-2023 09:07

W ustawieniach sieci komorkowej w apn wszedzie wpisane plus przez pania w salonie plusa

Internet nadal w mojej miejscowosci mam tylko 3G

Telefon Iphone 13
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Joanna_Plus »

jrpanoli,

a jaka to lokalizacja? W urządzeniu Opcje danych komórkowych są ustawione na LTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jrpanoli
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 7 gru 2022, o 23:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jrpanoli »

Tak jest zaznaczone w opcjach LTE. Lokalizacja to Brzeźnica k Debicy województwo podkarpackie. Drugi numer z sieci plus rowniez to samo zasieg 3G tylko.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: Michał_Plus »

jrpanoli, zainstaluj, jeśli możesz, aplikację Network Cell Info i wykonaj test. Jakie masz w niej parametry sygnału dla poszczególnych pasm?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jrpanoli
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 7 gru 2022, o 23:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jrpanoli »

Niestety ale na system iOS ( iphone ) nie mam takiej aplikacji do pobrania. Jest dostępna tylko na Androida

EDIT:
W miescie Debica dzis sprobowalem i LTE działa cały czas na iphonie, natomiast po powrocie do mojej miejscowosci mam nadal 3G i nic nie pomaga nawet wyalczylem i aktywowalem od nowa usluge lte w iplus i nic to nie daje ciagle 3G. Czy ktos jest w stanie mi wkoncu pomoc?? Czy bede zmuszony po 1,5 tygodnia odejsc z sieci plus ? … na waszej mapie zasiegu plusa caly teren mojej miejscowosci pokryty jest pelnym zasiegiem LTE wiec dlaczego mam tu tylko 3 G ??? :(

EDIT:
wtorek 13 gru 2022, 11:36

Czy ktos jest w stanie mi pomoc aby LTE zaczelo mi dzialac ?? Chyba jest jakis dzial techniczny ktory po podaniu mojego numeru tel moze sprawdzic co jest nie tak ??
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: zbych_in_flames »

No skoro działa ci LTE w Dębicy to nie ma problemu technicznego, po prostu do Twojej lokalizacji nie dociera sygnał LTE. Czy nie jest przypadkiem tak, że tego sygnału nie masz wewnątrz budynku, a na zewnątrz jest dostępny? Mapa zasięgu jest tylko orientacyjna, więc mogą być odstępstwa, podaj współrzędne gdzie nie masz.
jrpanoli
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 7 gru 2022, o 23:40

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: jrpanoli »

ładne mi odstępstwa jak w promieniu 60 km od mojego domu na mapie jest cały obszar pełny zasięg LTE ... czyli jednym słowem trzeba zrezygnować po 1,5 tygodnia z sieci która zakłamuje klientów !!
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Nie działa Internet LTE w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix

Post autor: zbych_in_flames »

A co ma do tego promień 60km, skoro problem masz w konkretnym miejscu? Jesteś pewny ze dobrze odczytujesz mape bo nawet teraz widzę miejsca gdzie według legendy jest sygnał LTE tylko na zewnątrz - pytanie czy przypadkiem nie jesteś w takim miejscu lub w jego pobliżu no i nie podpowiedziałeś na pytania z poprzedniego posta :roll:. Najbliższą stacje masz w Pustków-Osiedle 36A - wieża Cellnex lub Pustynia 115A - maszt PTK Centert
ODPOWIEDZ