Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
onifer2
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer2 »

Numer przeniesiony z karty Play do oferty na kartę Plush ( dziwne, że w salonie dostałem kartę Plus zamiast Plush).

O północy karta z Play przestała być aktywna, a karta Plus też nieaktywna, nie ma zasięgu.
A dziś święto i tym sposobem zostałem bez numeru telefonu. Brawo. To drugi salon Plusa i w drugim w ostatnim czasie nie potrafią załatwić normalnie sprawnie sprawy.

Zgłoszenie CASE/221101/6
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Plush to taryfa, więc karta SIM z Plus jest właściwa. Nie ma oddzielnego wzoru karty do przenosin.

1⁰⁰ w nocy może i ma prawo jeszcze nie działać. Wyłącz/włącz telefon. Założę się, że pisząc tego posta o 7 rano Twoja karta działa 👍😉
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: imarcin0409 »

Ron pisze: 1 lis 2022, o 08:18 Plush to taryfa, więc karta SIM z Plus jest właściwa. Nie ma oddzielnego wzoru karty do przenosin.
(...)
Plush to submarka i 'karta do przenosin/wymiany ma swój oddzielny wzór', salon mógł jej nie mieć i dał co miał, ale taka karta istnieje, sam mam taką ;) .
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Submarka, ale w systemie jest jako jedna z taryf (Plus Elastyczna, Prosto na kartę, Nowy Plush) i karty wydają standardowe. Przenosiłem ostatnio jeden z numerów i karta SIM z Plusa.
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: imarcin0409 »

Ron pisze: 1 lis 2022, o 08:18 Nie ma oddzielnego wzoru karty do przenosin.
Ja tylko ustosunkowałem się do tego stwierdzenia, mam kilka numerów przeniesionych i za każdym razem dostałem kartę dedykowaną dla submarki Plush (ostatnią w tamtym tygodniu), więc prawdziwe nie jest. To wszystko...

Temat akurat dotyczy zgoła większego problemu, więc przepraszam za spam.
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

A to szkoda, że standardowe karty wydają jak do Plusa, jak dedykowana jest Plush. 🙂 Co do przenosin (MNP), ostatnio numer na starej karcie przestał działać o północy, a dopiero z samego rana odpalił się na nowej karcie SIM. (Możliwa przerwa zgodnie z Regulaminem do 24h, ale to sytuacje sporadyczne).
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: imarcin0409 »

Tak, masz rację, rozpiętość czasowa (i to zgodna z regulaminem) jest dość spora.
Myślę, że nie ma co panikować, najczęściej do 6 czy 8 jest już po wszystkim.

Co do karty SIM dedykowanej dla submarki Plush, tak wygląda ostatnia jaką otrzymałem:
Załączniki
IMG_20221101_132131.jpg
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
onifer2
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer2 »

Złożyłem w salonie dyspozycję przeniesienia numeru na kartę do Plus na kartę taryfa elastyczna.

Po 2 dniach gdy nic się nie działo poszedłem do salonu, otrzymałem info, że numer nie przeniesiony, gdyż przeniesienie u innego operatora nie zostało sfinalizowane/zakończone.

Numer był kiedyś w Orange, złożyłem dyspozycję przeniesienia do Heyah, niestety nie zdążyłem odebrać karty z paczkomatu, więc przeniesienie nie doszło do skutku (to o ta finalizację chodzi operatorowi Plus).

Dowiadywałem się w Heyah i wszystko u nich jest zamknięte i anulowane, tym bardziej, że jak się nie udało przenieść do Heyah, numer został przeniesiony z Orange do Play na kartę i tu jest dzisiaj aktywny.

Więc nie rozumiem dziwnych komunikatów i problemów w Plusie. Czy ktoś może pomóc? Kartę SIM mam a numer do Plusa nie przeniesiony.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: jaszek7777 »

To się w ogóle nie trzyma kupy. Tak czy inaczej powinieneś dostać informacje, że przeniesienie niemożliwe, bo [tu powód.]. Jeśli nic się nie zadziało, to sporo wskazuje na to, że kompletnie nic z tym nie zrobili. A z doświadczenia wiem, że w Plusie (zresztą nie tylko tu) osoby przenoszące numery do oferty na kartę traktowane są - mówiąc delikatnie - gorzej, zatem wymyśla się rozmaite powody, żeby się ich pozbyć. A to system nie działa, a to kart nie ma, ...
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: imarcin0409 »

onifer2 pisze: 26 lis 2022, o 22:41 (...)

Po 2 dniach gdy nic się nie działo poszedłem do salonu, otrzymałem info, że numer nie przeniesiony, gdyż przeniesienie u innego operatora nie zostało sfinalizowane/zakończone.

(...)
Długo w tym Play na kartę byłeś jak złożyłeś wniosek w Plusie?
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
onifer2
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer2 »

Jestem w Play od jakiegoś tygodnia i wciąż numer aktywny, więc nie wiem w czym ma Plus problem i by przenieść numer do siebie.
Co ich obchodzi poprzedni operator sprzed Play.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: jaszek7777 »

Jak tak, to tuxowolf ma niestety rację. Chodzi o niedokończony proces przenoszenia numeru, ale nie w Heyah, a w Play. Play potrzebuje czasu, aby ich system ogarnął nowy numer w sieci.
onifer2
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer2 »

Przecież jest zarejestrowany w Play, wszystko działa, więc w systemie powinno być ok.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: jaszek7777 »

Ponów za 2 tygodnie, a zapewne pójdzie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

onifer2,

prześlij proszę przez ten formularz krótki opis sprawy, wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL). Nasi pracownicy mając wgląd w konto numeru zweryfikują sytuację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ