Jaka najlepsza antena do LTE?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Quarag
PlusManiak
Posty: 62
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 lip 2015, o 09:37

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Quarag »

Możesz sprawdzić po Cell ID.
Ten identyfikator pokazuje tobie numer sektora w stacji bazowej z jaką się łączysz.

Trochę informacji o tym jak interpretować identyfikować masz tu http://btsearch.pl/tutorial.php
Ściągnij ten tutorial i poczytaj.
Możesz podjechać pod konkretny bts i spisać Cell ID. Potem sprawdzić w domu czy to ten.
Ten parametr jest dostępny w każdym modemie/ruterze/telefonie ( tak mi się wydaje ) :-D

Innym rozwiązaniem jest sprawdzenie prędkości.
Zakładam ze ty łapiesz lte pytanie czy 800 Mikluszowice czy 1800 Rzezawa. To sprawdzisz po prędkościach.
Jak speed test wykaże tobie download większy niż 40Mbps to masz 100% lte 1800.

LTE też ma priorytety tzn jeśli jest ustawienie automatycznego wyboru częstotliwości to jeśli tylko pojawia się sygnał 1800 modem pracuje na 1800, jak jego brak to 800.

Na oko to się ustawia czemu nie. Jednak polecam ten program co pokazałem wcześniej ltewatch jeśli kupiłeś ruter b315 to będzie z nim działał. W tym programie sobie sprawdzasz parametry i kręcisz anteną żeby uzyskać jak najlepsze.
parametry są tutaj:
http://tplink-forum.pl/faq-sieci-komput ... gnalu-lte/
Możesz jeszcze sobie w gogle earth linie między masztem a tobą wyznaczyć i tak pi razy drzwi nakierować.
Jeśli kupiłeś b315 to zrób update softu, bo bez niego anteny zewnętrzne nie działają.

Niestety bez anteny kierunkowej trudno cokolwiek stwierdzić, jedyny pewniak to cell ID. Ja stawiam w ciemno że z tych 7km łapiesz lte 1800, chyba ze testowałeś w domu to raczej 800 idzie.
Bo jeśli ja wystawiając ruter 2 metry nad ziemią z dokręconymi dwoma antenkami patyki takie zwykłe potrafię wyciskać transfer do 27Mbps, do tego z 10.5km i to bez widoczności przez lasy to ty musisz tam z tego Rzezawa lte odebrać :mrgreen:
Dodam ze te patyczaki łapią LTE 1800 nawet w domu z za podwójnej szyby ( tylko wtedy uploadu nie ma - no może jest 0.08Mbps :lol: )

A i w sumie są 3 BTS 1800 w w Bochnia ale tej lokalizacji unikaj jak ognia. Niech się w większych aglomeracjach kotłują. jak będziesz miał zwykłe patyki jako antenki ( dookulne) możesz mieć problem z przełączaniem pomiędzy bts, bo ruter będzie sam sobie skakał tam gdzie ma lepiej ( po to się własnie bierze anteny kierunkowe)
Co by ni było masz pełno tego do okoła.

Się rozpisałem, sam nie wiem czy siebie bym zrozumiał :lol:
domin33
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 paź 2015, o 19:51

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: domin33 »

Oki, jutro przychodzi sprzęt w czwartek testuję i opiszę co i jak. Tak nawiasem mówiąc to na komórce na razie mi łapie nawet 4 kreski LTE przy oknie ale parametry max to 15Mbit/s D i 5Mbit/s U. Przy połączeniu przez komórkę ten program LTEwatch coś mi nie chce nic pokazać. Coś muszę zmienić w ustawieniach? Jaki adres IP podać? Komputera czy Bramy?
Quarag
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 29 lip 2015, o 09:37

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Quarag »

Ten program jest do ruterów/modemów huawei ( nie mam obeznania w tym jakie modele obsługuje).
Powinien sam wykryć ip rutera - podajesz tylko hasło.
domin33
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 paź 2015, o 19:51

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: domin33 »

Kurcze nie mogę się połączyć tym LTEwatch. Wpisuję adresy IP jakie wyskakują mi na testach prędkości i nic, te adresy ip z bramy też nic nie dają....? Samo RSSI mi nie pokaże tego co chcę wiedzieć. Proszę o pomoc w uruchomieniu (skonfigurowaniu) tego programu. Wpisuje taki IP 192.168.8.1 i hasło takie jakie ustawiłem po wifi i nic. :login failed"

Na stronie routera RSSI mam -77dBm co daje 7MB D i 4 MB U. Trochę słabo ale mam go ustawionego na wewnętrznej ścianie w pokoju. Przy oknie ma -69dBm wtedy mam 15Mb D i 7Mb U. Myślę że można by było poprawić sygnał tylko teraz nie wiem co wybrać.
1. Do okólne takie 2 antenki (nie musiałbym ciągnąć kabli ale nie wiem ile dadzą poprawy) http://allegro.pl/oryginalna-antena-do- ... 76321.html
2. Kierunkową 10 dBi http://www.cybertech.com.pl/p141,antena ... -b315.html
3. Kierunkową 15 dBi http://www.cybertech.com.pl/p140,antena ... -b315.html

Ps. W Mikluszowicach na 800 działa LTE. Ale chyba te anteny kierunkowe wzmacniają tylko 1800 ??
Quarag
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 29 lip 2015, o 09:37

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Quarag »

Napisz najpierw jaki masz ruter/modem. Po ip 192.168.8.1 strzelam w ciemno, że masz b315?
Jeśli tak to wpisujesz ip 192.168.8.1 w ustawieniach dodatkowo zaznaczasz hasło i wpisujesz hasło jakim logujesz się NA RUTER, czyli adres 192.168.8.1 + hasło rutera.
Jeśli wpisujesz hasło od wifi to nic tobie nie da. Ma być ip rutera i hasło do niego.

Tak, te Cybertecha są pod 1800.
domin33
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 paź 2015, o 19:51

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: domin33 »

Tak, mam b315, wpisuję adres IP 192.168.8.1 hasło wpisuję i to na które zmieniłem do logowania wifi i nic, wpisuję to które jest na naklejcie WIFI KEY: też nic, wpisuję hasło WPS PIN z naklejki też to samo że błędne hasło.
Quarag
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 29 lip 2015, o 09:37

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Quarag »

Jakie wifi?
Przecież pisze że hasło takie jak na ruter w przeglądarce wchodzisz.
W przeglądarce wpisujesz 192.168.8.1 włazi tobie na ruter.
I tam się logujesz na niego:
admin
-twoje hasło ( to własnie hasło masz wpisać)

Jakoś dla pewności pobrałem z linka który tobie dałem i mi działa.

Tak na marginesie: zaloguj się na ruter wejdź w ustawienia -? zakładka Diagnostyka-> wybierz informacje o urządzeniu.
Tam masz wszystkie parametry sieci
domin33
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 5 paź 2015, o 19:51

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: domin33 »

Ok eset blokował... dz
lukmaciej
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2015, o 09:59

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: lukmaciej »

Dzień dobry, posiadam router Huawei E5180. Ale mam problem od jakiegoś czasu z zasięgiem, mam dwie kreski lub trzy.
RSRQ:-8dB
RSRP:-103dBm
RSSI: -71dBm
SINR: 16dB
W informacji o urządzeniu tak mi pokazuje. Sygnał Lte pobierany jest z miasta Janowiec Wielkopolski.
Zastanawiam się nad kupnem anteny, aby sygnał był stabilny.
Czy któraś z nich będzie dobra:
http://allegro.pl/antena-dual-mimo-gsm- ... 89250.html
http://allegro.pl/pokojowa-antena-dual- ... 17586.html
Proszę o pomoc, pozdrawiam Łukasz
czesiekhydraulik
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2015, o 12:45

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: czesiekhydraulik »

Absolutnie nie kupuj tego.Antena pokojowa dla LTE nie ma prawa bytu.Naciąłem się i kupiłem coś podobnego firmy Signaflex i okazało się że po podpięciu anteny sygnał zaczął wariować.Raz znikał a raz pojawiał się wcale nie mocniejszy.
Antena do LTE tylko zewnętrzna.
Mi udało się kupić tanio używaną antenę Sorensen SR17/1800 za cenę 80 zł z 6m kablami na OLX i skończyły sie moje problemy z zasięgiem.prędkości skoczyły mi do góry nawet kilkunastokrotnie.Kable troszke krótkie ale do modemu podpiąłem 5m przedłużacz USB i jest spoko.
zioomalster
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2015, o 14:52

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: zioomalster »

Witam serdecznie,

Ostatnio pożyczyłem z salonu modem do przetestowania czy w mojej miejscowości (Tylmanowa) złapie zasięg LTE.
Dostałem do przetestowania mały zestaw z anteną zewnętrzną pojedynczą (chyba AKC firmy BURO) i spróbowałem ściągnąć sygnał z miejscowości obok (Krościenko nad Dunajcem). Nadajnik LTE 800 MHz. Złapało 1 kreskę ale co jakiś czas przełączał się na 3G. Moja lokalizacja według mapki pokrycia PLUS powinna mieć dostęp do LTE

Zestaw oddałem i zastanawiam się czy jest szansa złapać LTE w moim domu.
Czy ktoś może polecić dobrą antenę 800 MHz do testów, ewentualnie odradzić mi szukanie czegokolwiek.
Pozdrawiam
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: matus45 »

Antena AKC podobnie jak wszystkie firmy Buro to wątpliwe ozdoby domu i nawet do tego się nie nadają . Do LTE 800 Sferii potrzebna pojedyńcza antena na 800 MHz np. ATK-10/800-980 z krakowskiego Dipola.
zioomalster
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2015, o 14:52

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: zioomalster »

Dziękuje za odpowiedź.
Ta antena która podana wyżej sprawdzi się przy LTE? bo nie widzę na stronie producenta informacji takiej że może działać przy LTE. Czy wystarczy że działa w odpowiednim zakresie i już jest ok?
A nie potrzeba czasem dwóch anten żeby podpiąć dwa kabelki pod modem?
Jak to jest z tym podłączeniem w końcu? Jedni mówią, żeby podłączać dwie anteny, inni że wystarczy jedną?

Pozdrawiam
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: matus45 »

Nie ma czegoś takiego jak anteny do LTE. Dobór anteny zależy od częstotliwości z jakiej korzystasz. W twoim przypadku są to częstotliwości 816-821MHz i 857-862MHz jakie otrzymała Sferia do LTE. Czyli antena ATK-10/800-980 pracuje na nich i jest odpowiednia. ponieważ Sferia nie korzysta z MIMO to wystarczy pojedyńcza antena. Ci co piszą o dwóch antenach do LTE 800Sferii działającego na 5MHz w SISO nie mają pojęcia o czym piszą. Dwie anteny pod kątem prostym gdy operator korzysta z MIMO. Takie stosuje się do LTE1800 Mobylandu ( Plus/CP)i LTE1800 innych operatorów. Ty nie masz u siebie zasięgu LTE1800Mobylandu i nie potrzebujesz anteny dualnej na 1800MHz. U ciebie potrzebna pojedyńcza antena na 800MHz do LTE800 Sferii. Tu masz informację Krzyśka że LTE800 Sferii nie działa z MIMO http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=19154
zioomalster
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2015, o 14:52

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: zioomalster »

Ok. Dużo mi ta odpowiedź wyjaśniła.
Teraz pytanie, czy na pewno LTE PLUSa korzysta z nadajników 800MHz sferi?
Zastanawiam się też czy kupić polecaną antenę 800MHz http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-e ... _A7017.htm , czy pomyśleć o pełnym zakresie, przyszłościowo, jakby miało się coś pojawić w mojej miejscowości w innym zakresie i kupić coś takiego: http://www.cybertech.com.pl/p37,antena- ... uawei.html
Mogę prosić o poradę? czy obie te anteny są godne zakupu?

z góry dziękuje.
ODPOWIEDZ