Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Arczer
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lip 2014, o 20:17

Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Arczer »

Witam,

Postanowiłem opisać swoją historię na tym forum, mając nadzieję, że znajdzie się tu jakiś przedstawiciel plusa, który zna znaczenie słowa "customer service" i pomoże rozwiązać problem w należyty sposób. Niestety godziny spędzone na telefonie z BOK i rozmowy z ekstremalnie niedouczonymi konsultantami ( z wyjątkiem jednego z rozmowy z piątku 04.07, bardzo miły i uprzejmy Pan) nie dały żadnych rezultatów. Na wstępie chce zaznaczyć, iż bardzo chętnie podam wszystkie niezbędne dane (nr tel. nr-y zgłoszeń, nr umowy itd. ) do zweryfikowania moich słów przedstawicielowi Plusa, który przejawi zainteresowanie opisanym problemem. Ale od początku....

Przed podpisaniem umowy bardzo szczegółowo prześledziłem wypowiedzi użytkowników tego forum jak i starałem się dobrze wypytać telefonicznie konsultantów o usługę Power LTE . Żaden konsultant telefoniczny ( a było ich 3, różnych) nie był w stanie udzielić mi odpowiedzi na zadane pytania lub za każdym razem udzielał błędnych informacji dotyczących samej usługi. Dopiero inteligenty i bardzo profesjonalny pracownik salonu plus w Katowicach był w stanie wyjaśnić wszystkie szczegóły dotyczące usług Power LTE. Mimo wielu obaw w szczególności co do pkt 8 b regulaminu oraz bardzo słabej jakości obsługi już na samym początku relacji z PLUSEM, skusiłem się na podpisanie umowy w momencie kiedy 3.07 pojawiła się opcja 12 miesięcy.

I tak od piątku 04.07 posiadam Power LTE w opcji na 12 miesięcy w pakiecie za 89,90 zł.
Wszystko zaczęło się bardzo dobrze, po odpaleniu zestawu (HUAWEI B593s LTE ) osiągnąłem stabilną prędkość w okolicach 60-65 Mb/s co w pełni mnie zadowalało. Po wstępnych testach i ściągniętych 5GB odłączyłem router od zasilania w celu przetestowania anten zewnętrznych. Operacja trwała 40s a kolejne podłączenie za skutkowało zmniejszeniem prędkości do 35 Mb/s. Odkręciłem anteny i kolejne podłączenie spowodowało narzucenie lejka 32kb/s.
Zadzwoniłem w piątek do BOK , wyjaśniłem problem, po instrukcjach konsultanta i resecie routera, przestawiania go na 3G następnie powrót do LTE prędkość wróciła ale już z lejkiem do 10 Mb/s. Problem został przyjęty i do dziś nie rozwiązany. Przełożyłem kartę do swojego starego modemu HUAWEI E3276 , ten sam problem, poszedłem dzisiaj pod nadajnik który znajduje się 350 m od domu, ten sam problem. To co wygadują konsultanci w BOK jest poniżej krytyki. Dwóch całkowicie nie zapoznało się nawet jeszcze z nowym regulaminem, jeden chyba postanowił uciec bo po kilku konkretniejszych pytaniach przełączył mnie na 15 min muzyczki i tyle było po nim słychać (naprawdę jeżeli interesuje kogoś z PLUSA poziom obsługi klienta i wiedza waszych kolegów, to proszę przesłuchajcie sobie te wszystkie rozmowy, zaczynając od tych z przed podpisania umowy).

Podsumowując, jest to mój 4 z 6 dni niby testów(bo co tu testować jak nic nie działa jak należy), wielu godzin i nerwów straconych na telefonie z BOK, które nic nie rozwiązały oraz poczuciu wielkiego rozczarowania całą sytuacją, a jeszcze nawet nie doszedłem do momentu pełnego lejka grubo opisywanego w temacie na 64 strony "LTE bez limitu pytanie", który może mi być nałożony w ewentualnej przyszłości.
Proszę więc któregoś z przedstawicieli Plusa o próbę rozwiązania wszystkich opisanych problemów, gdyż zostały mi tylko 2 dni na podjęcie decyzji co do pozostania z Wami na rok lub powrotu do konkurencji.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Krzysiek_Plus »

Arczer pisze: Problem został przyjęty i do dziś nie rozwiązany
A możesz podać numer zgłoszenia?

Ewentualnie wyślij numer przypisany do usługi Plus Internet przez ten formularz., postaram się przyspieszyć rozwiązanie problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Arczer
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2014, o 20:17

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Arczer »

oczywiście, wszystkie niezbędne dane wysłałem na priv
Arczer
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2014, o 20:17

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Arczer »

szybki update sytuacyjny, zamiast się polepszyć to się pogorszyło i od 3 h lejek się zacisnął do stałych 2 Mb/s
Tommy45
Starszy Plusmaniak
Posty: 191
Rejestracja: 1 lip 2014, o 22:01
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Tommy45 »

Mam identyczna sytuację, ten sam abonament. Tylko u mnie od początku był lejek na 10 Mbit. A od dzisiaj rana 2 Mbit.

@Krzysiek_Plus
Jeśli to coś pomoże to tutaj podaję numer kolejnego zgłoszenia w BOK: 1001908
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Fenio »

Było by milo gdyby pracownicy plusa poza stwierdzeniem że problem został rozwiązany dopisali co było przyczyną tego limitu. Może "kopiowaliscie internet" powodując przeciążenia przez swoje "nadużycia" wykraczające poza "zdrowy rozsadek" ? ;)
ps. Post napisany na podstawie informacji dot. limitów z tego forum oraz infolinii i niektórych punktów sprzedaży.
Arczer
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2014, o 20:17

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Arczer »

ja mogę tylko napisać, że mój lejek w postaci 10 Mb/s został nałożony godzinę po aktywacji usługi i ściągniętych 5GB danych ( wszystko oczywiście w LTE). Ciężko to nazwać kopiowaniem internetu.....

i tylko dla przypomnienia, od wczoraj tak jak i Tommy45 nadal mam lejek 2 Mb/s :-/ :-(
Ostatnio zmieniony 8 lip 2014, o 16:23 przez Arczer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Krzysiek_Plus »

Arczer, Tommy45, problem jest jeszcze analizowany, dam znać jak otrzymam odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tommy45
Starszy Plusmaniak
Posty: 191
Rejestracja: 1 lip 2014, o 22:01
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Tommy45 »

U mnie dzisiaj wszystko zaczęło działać i jak na razie jestem zadowolony. Dziękuję Pani Krzysztofie za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie, chcę zrobić Backup jednego komputera w chmurze. Czy jeżeli zostawię go włączonego na noc żeby zrobił backup w czasie najmniejszego obciążenia sieci to mogę podpaść pod "kopiowanie internetu" ?

Jeszcze jedno jeśli to Pana interesuje, wczoraj konsultanci na infolinii byli przekonani, że mam najniższy abonament. W poniedziałek tam samo Pani z działu technicznego nie była świadoma nowej oferty, musiałem jej udowadniać że taka istnieje. Opierali się tylko na limicie danych w abonamencie.
Arczer
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2014, o 20:17

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Arczer »

przepraszam a co ze mną ? U mnie problem nie ustąpił :-?
Jeszcze jedno jeśli to Pana interesuje, wczoraj konsultanci na infolinii byli przekonani, że mam najniższy abonament. W poniedziałek tam samo Pani z działu technicznego nie była świadoma nowej oferty, musiałem jej udowadniać że taka istnieje. Opierali się tylko na limicie danych w abonamencie.
dokładnie tak jak pisałem w pierwszym poście, ostatnio jak dzwoniłem do BOK spędziłem 15 min na walce z konsultantem o swoją racje co do nowych opcji podpisania umowy i przypisanym im limitom. 15 min rozmowy o czymś co powinno być dla nich oczywiste....

.... ale bardziej mnie interesuje problem mojego LTE, kiedy coś zostanie zrobione w tej kwestii :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Krzysiek_Plus »

Tommy45, nie otrzymałem jeszcze potwierdzenia o rozwiązaniu problem u, ale super że już działa prawidłowo. Nie powinno być problemu, ale oczywiście zgłaszaj wszelkie uwagi na PW/@.

Arczer, sprawa jeszcze w toku, dalej ograniczenie do 2 Mb/s, czy tak jak w pierwszym poście do 10Mb/s ?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Arczer
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2014, o 20:17

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Arczer »

jedyna zmiana dzisiaj u mnie to ograniczenie z powrotem do 10Mb/s
Arczer
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2014, o 20:17

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Arczer »

ok, sprawdziłem statystki nocne, internet wskoczył ok godziny 0:15 na prędkość 45Mb/s, o 01:48 wrócił do prędkości 10Mb/s . Dostałem również 3 ciekawe sms-y na numer przypisany do usługi:

1. Wykorzystano 80% limitu w ramach pakietu podstawowego. nr 119119
2. Wykorzystano 100% limitu w ramach pakietu podstawowego. nr 119119
3. Uwaga, predkosc transmisji zostala obnizona. Zwieksz predkosc, zamow dodatkowe MB. nr 3300

Proszę Krzysztofa o przekazanie tej informacji do działu technicznego. Czy naprawdę jest tak ciężko od piątku poprawnie przestawić pasmo jakie powinno być przypisane do mojej usługi ? No chyba, że nie chcecie zrobić tego świadomie, to reszta ma odpowiedź dot. wszystkich pytań w temacie lejków i prawdziwego znaczenia oferty "LTE bez limitu"
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: Krzysiek_Plus »

Arczer, czekam jeszcze na informacje w tej sprawie :-(, dam znać jak tylko otrzyma odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
arek132
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 lip 2014, o 16:49

Re: Power LTE bez limitu z ciągłym limitem prędkości

Post autor: arek132 »

Witam,
Posiadam podobny problem.
Od dnia 24.06.2014r jestem użytkownikiem LTE Power bez limitu w wersji najwyzszej w której po przekroczeniu 30GB internet nie powinien zwalniać.

Posiadam router ZTE MF28D który ma ustawione połaczenie na sztywno tylko Lte.Siła sygnału -51dBm.
Mój problem polega na ograniczeniu predkości do 20MB/s po ok 12-18 godzinach połaczenia.
Na powyzszy problem pomaga zalogowanie sie do routera oraz rozłaczenie i połaczenie sesji lub wyłaczenie i włączenie routera.
Po powyzszych czynnosciach internet osiąga predkość 50-90MB/s. Po 12-18 godzinach następuje powtórna blokada predkości do 20MB/s.
Pozdrawiam,
Arek
PS.
Czy mogę prosić Pana @Krzysiek_Plus o pomoc?
ODPOWIEDZ