Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
volin2013
PlusManiak
Posty: 53
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 paź 2013, o 16:40

Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: volin2013 »

Witam 06.03.14 zamówiłem przez sklep internetowy w plusie Router ZTE MF28D z internetem LTE 15GB za 59,90 zł.
11.03.14 kurier przywiózł moje zamówienie i podpisałem przy nim umowę, a 12.03.14 aktywowali mi kartę USIM. 20.03.14 dostałem pierwszą fakturę za internet sms-em na router i kwota wynosi 44.83 zł a termin płatności to 01.04.14. I moje pytanie jest takie, czemu jest do zapłaty 44.83 zł jak abonament wynosi 59,90 zł. I czy aktywacja karty 29 zł jest już wliczona do tego rachunku który przyszedł czy trzeba za aktywacje zapłacić osobno ? Aha i czy limit 15 GB będzie odnowiony po zapłacie czy przed zapłatą ? Proszę o szybką odpowiedź
przemekkk
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:20

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: przemekkk »

Związane jest to z okresem rozliczeniowym: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _faqid=902
art
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 8 lis 2013, o 23:24
Lokalizacja: Podkarpacie/Mazowsze

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: art »

Jeżeli nie popełniłem błędu w tych szybkich wyliczeniach, to najprawdopodobniej już wliczono aktywację do tej faktury, bo zapłaciłeś tylko część abonamentu miesięcznego, tj. w wysokości proporcjonalnej do liczby dni do końca okresu rozliczeniowego. Istotne jest, od kiedy do kiedy dla Ciebie ten okres ustalono. Z limitem też będzie podobnie, tj. z tych 15 GB otrzymałeś proporcjonalną ilość GB. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

volin2013, http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... ura#p93341

Tak opłata aktywacyjna jest już naliczona na pierwszej fakturze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

pawel1710, a sprawdzałeś szczegóły w "Rozliczenia konta"?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

pawel1710, na pierwszej fakturze naliczane są następujące opłaty:

1.abonament proporcjonalnie od momentu aktywacji do końca cyklu rozliczeniowego do którego zostałeś przydzielony.
2.abonament z góry za miesiąc do przodu (tutaj powinno być 0zł z powodu promocji)
3.opłata aktywacyjna. (29zł)

Pkt 1 + pkt 3 dają kwotę do zapłaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

pawel1710, nie, na tej fakturze nie została już naliczona opłata za miesiąc do przodu, czyli pierwsze 30dni za 0zł.

Kolejna faktura zostanie już naliczona standardowo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

pawel1710, tak opłata abonamentowa jest zawsze naliczana za miesiąc do przodu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mzx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 8 lip 2014, o 18:00

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: mzx »

Witam. mam pytanie odnośnie pierwszej faktury. 08.07.2014 podpisałem umowę na internet Power LTE 20GB oraz przeniosłem numer(3 miesiące teoretycznie gratis) z innej sieci(dostałem tymczasowy do 20 sierpnia bo wtedy się kończy umowa u obecnego operatora).
Zgodnie z tym co mówiła pani w salonie pierwsza faktura będzie opiewała na około 100zł(49 aktywacja tel. , 29 aktywacja internetu oraz część abonamentu za internet) i tu jest ok. 101,02zł. Ale faktura którą dostałem jest jakaś inna, chyba że pani w salonie się myliła, albo ja nie potrafię jej czytać), bo wychodzi że przyszło mi zapłacić tylko za jedną rzecz którą wymieniłem wyżej - aktywacja 29zł za internet i nie wiem czy te opłaty przyjdą na następnej fakturze, skoro powinny na pierwszej.
Obrazek
W rozliczeniu opłat widać, że za telefon przyszło za okres do przodu oraz część poprzedniego - doczytałem wyżej że opłata abonamentowa jest zawsze naliczana za miesiąc do przodu.
Dlaczego za internet jest od 08.08-16.08? jakoś tak dziwnie, za tydzień. za okres 08.07-07.08 może przyjść opłata na następnej fakturze? No i ta taryfa jest inna niż podpisana, Internet 30 GB 2xLTE zamiast Power LTE 20 GB.
Aktywacja za internet jest, za telefon nie ma. będzie na następnej fakturze, czy została policzona do abonamentu?
I rabaty. Za internet, tak jak powinno być 50%, za telefon brak, powinno być -48,90(przysługują, bo mam telewizję CP z abonamentem 89,90zł). Za telefon będzie rabat przyznany dopiero po przeniesieniu numeru, czy jak?
rezmus
Szalony PlusManiak
Posty: 277
Rejestracja: 30 cze 2014, o 19:19

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: rezmus »

mzx pisze:I rabaty. Za internet, tak jak powinno być 50%, za telefon brak, powinno być -48,90(przysługują, bo mam telewizję CP z abonamentem 89,90zł). Za telefon będzie rabat przyznany dopiero po przeniesieniu numeru, czy jak?
rabaty moga zostac przyznane od 2 pelnego cyklu wedlug regulaminu.
mzx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 8 lip 2014, o 18:00

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: mzx »

rezmus pisze: rabaty mogą zostać przyznane od 2 pełnego cyklu według regulaminu.
To wiem że mogą być od 2 okresu. po prostu myślałem, że jeżeli jest jeden przyznany to drugi też będzie już też uwzględniony skoro umowa podpisana w tym samym dniu.
Głównie chodzi mi o to czy na tej fakturze jest opłata aktywacyjna za telefon, czy będzie dopiero na następnej. No i dlaczego ta taryfa internetowa jest jakaś inna.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

mzx, rzeczywiście stosunkowo dziwna faktura.
mzx pisze:Dlaczego za internet jest od 08.08-16.08? jakoś tak dziwnie, za tydzień. za okres 08.07-07.08 może przyjść opłata na następnej fakturze? No i ta taryfa jest inna niż podpisana, Internet 30 GB 2xLTE zamiast Power LTE 20 GB.
Pierwsze 30 dni w Power LTE jest za 0 zł, stąd brak opłaty. Nazwa taryfy na fakturze jest rzeczywiście błędna.
mzx pisze:Aktywacja za internet jest, za telefon nie ma. będzie na następnej fakturze, czy została policzona do abonamentu?
Powinna być opłata aktywacyjna.
mzx pisze:Za telefon będzie rabat przyznany dopiero po przeniesieniu numeru, czy jak?
Tak jak zauważył rezmus, mogą być naliczone od 2 pełnego cyklu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mzx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 8 lip 2014, o 18:00

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: mzx »

Dzwoniłem 2 dni temu na 2601 zapytać co i jak. Rzeczywiście taryfa za internet na e-fakturze się nie zgadza. Ale jeżeli będzie tak na następnej, to wtedy mam interweniować, ponieważ na umowie mam Power LTE, na plus online też i Pani konsultant też ma w systemie Power LTE. Więc przy wystawianiu e-faktury musiał wystąpić jakiś błąd systemu.
Dzisiaj rano sprawa się prawie wyjaśniła co do telefonu. Przyszedł list a w nim faktura właśnie z opłatą aktywacyjną za telefon(Pani konsultant przez telefon mówiła, że ta opłata została wystawiona, więc się domyśliłem, że może przyjść pocztą) oraz abonamentem za... 1 dzień tj. dzień podpisania umowy(na telefon umowa podpisana jako pierwsza, potem na internet). Możliwe że dlatego przyszła listem?
I teraz nie wiem jak to ma być z płatnością, bo po opłaceniu e-faktury te 2 dni temu mam na plus online saldo 0,00zł. Nie powinno saldo wynosić te 50zł z groszami?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

mzx pisze: Przyszedł list a w nim faktura właśnie z opłatą aktywacyjną za telefon(Pani konsultant przez telefon mówiła, że ta opłata została wystawiona, więc się domyśliłem, że może przyjść pocztą) oraz abonamentem za... 1 dzień tj. dzień podpisania umowy(na telefon umowa podpisana jako pierwsza, potem na internet).
A czy jest ten sam numer konta klienta, co na poprzedniej fakturze?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mzx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 8 lip 2014, o 18:00

Re: Pierwsza faktura za internet ? Pytanie ?

Post autor: mzx »

Krzysiek_Plus pisze: A czy jest ten sam numer konta klienta, co na poprzedniej fakturze?
Nie, zarówno numer konta klienta jak i numer konta bankowego się różnią. "poprzedniej" nie pasuje, bo faktury wystawione w tym samym dniu.
Numer konta bankowego w każdym razie jest poprawny, bo mój bank go rozpoznaje.
ODPOWIEDZ