NOWY REGULAMIN

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

NOWY REGULAMIN

Post autor: Marcin34 »

Panowie co wy nato. Zmienia sie regulamin. Jeśli ktoś nie jest lub nie był zadowolony to można rowziozać bedzie umowe bez konsekwenji:

Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

2009-05-06 21:48 Drukuj RSS

Polkomtel od 1. lipca zmienia regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych. Właśnie rozpoczyna się jego wysyłka do abonentów - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Zmiana ta będzie oznaczała możliwość wypowiedzenia umowy bez płacenia kary.

Zmiany w regulaminie dotyczą m.in.:
• zwiększenia wymiaru odszkodowania, które przysługiwać będzie z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usług telekomunikacyjnych (1/15 średniej opłaty miesięcznej za każdy dzień zamiast 1/30),
• szczegółowego zdefiniowania zasad pobierania zaliczki na poczet najbliższego rachunku telefonicznego,
• przeniesienia z cennika do regulaminu pewnych kwestii dotyczących zdefiniowania wysokości kwoty kaucji, której wpłaty Polkomtel może żądać w przypadkach naruszenia postanowień regulaminu,
• doprecyzowania zasad postępowania reklamacyjnego.

Dodatkowo, od 1. lipca szczegółowy rachunek standardowy w wersji papierowej będzie kosztował 5 zł za każdy numer. Szczegółowy rachunek w formie elektronicznej ciągle będzie darmowy.

Umowę będzie można wypowiedzieć w ciągu 7 dni od daty płatności rachunku, z którym został przysłany nowy regulamin zaznaczając, że czyni się tak ze względu na brak akceptacji zmian. W wypadku spełnienia tych warunków, klient nie będzie obciążany karą za rozwiązanie umowy. Obowiązuje standardowy, 30-dniowy okres wypowiedzenia, liczony od pierwszego dnia nowego cyklu następującego po tym, w którym złożono wypowiedzenie.

Polkomtel dopełnia wszystkich obowiązków informacyjnych wobec swoich abonentów, jakie wynikają z ustawy Prawo Telekomunikacyjne. Sama wysyłka informacji o zmianach wraz z treścią nowego regulaminu została zaplanowana w taki sposób, aby poinformować wszystkich klientów sieci Plus z zachowaniem odpowiednich okresów wymaganych prawem. Ponadto, 30. czerwca wspomniany regulamin zostanie ogłoszony publicznie w prasie - powiedział TELEPOLIS.PL Arkadiusz Majewski z biura komunikacji korporacyjnej Polkomtela.

Zmiana regulaminu jest wynikiem kontroli Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów jeszcze z 2007 roku. Jak podkreślał Urząd w komunikacie, Polkomtel jako jedyny współpracował przy postępowaniu, dlatego UOKiK nie wystąpił przeciwko niemu na drogę sądową, jak to stało się w wypadku Centertela, PTC oraz P4. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. (WitekT)


www.telepolis.pl
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: NOWY REGULAMIN

Post autor: daniel85 »

1. Czy to oznacza, że jak teraz podpisze umowe to będe mogl ją zerwac czy juz obecnie daja nowy regulamin przy podpisywaniu umowy?

2. I jeszcze jedno mam umowe w miksie czy tez mogę ją zerwac?
Daniel
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: NOWY REGULAMIN

Post autor: yeti »

od 4 maja powinny być nowe regulaminy - inna sprawa że nie dotarły do nikogo :)
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: NOWY REGULAMIN

Post autor: Marcin34 »

dopiero je wyślą pewnie. bo napisane że od 1 lipca zmiany
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: NOWY REGULAMIN

Post autor: daniel85 »

Ale czy miksa tez to dotyczy? w sumie umowa podpisana jest ale korespondencji nie wysylaja do uzytkownikow, no i wydaje mi sie ze pozniej nie mozna wrocic do takiego operatora (przynajmniej prze jakis okres)tak mi sie wydaje, kiedys skorzystalem ze zmiany regulaminu w multimediach i nie bylo problemu z zerwaniem, wiem ze w erze podobno kiedys robili duze problemy z zerwaniem przy zmianie abonamentu. nie wiecie jak to jest, bo gdzies wyczytalem ze kaza zwracac jakas ulge za tel czy sie myle?
Daniel
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Re: NOWY REGULAMIN

Post autor: simplusowiec »

Zmiana regulaminu obejmuje tylko klientów abonamentowych.Mixa niestety nie.
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: NOWY REGULAMIN

Post autor: sumix »

Dział rezygnacji będzie miał kupe roboty z wabikami i straszakami :)
Ja wymarudziłem taką oferte, że play fresh wydaje sie drogi ;)
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: NOWY REGULAMIN

Post autor: Marcin34 »

Może tak być, że będą usiłowali zatrzymać klienta i może o ile by była taka akcja,coś by było można uzyskać,ale no zobaczym.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NOWY REGULAMIN

Post autor: mariusz9a »

Proszę kontynuować tutaj (temat się zdublował):
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=33&t=1315
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Zablokowany