LTE w telefonie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Proteonx
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 mar 2014, o 20:54

LTE w telefonie

Post autor: Proteonx »

Witam,
Chciałbym, aby internet, który mam w ruterze (karta LTE 01), chodził mi też po włożeniu do telefonu Samsung Galaxy Ace 3 LTE. Gdy mam swoją kartę, LTE mi działa, lecz gdy włożę kartę od modemu mam tylko H+.

Z góry dziękuje.
zbiku
Szalony PlusManiak
Posty: 346
Rejestracja: 2 sty 2013, o 12:09

Re: LTE w telefonie

Post autor: zbiku »

Karta internetu uzywa ustawien apn internet, karta glosowa plus.
W telefonie masz skonfigurowany apn plus i dlatego karta internetowa dziala tyljo w 3g

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
beapa
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2014, o 12:02

Brak LTE w telefonie z LTE

Post autor: beapa »

Witam. Posiadam tel. Samsung Galaxy Grand 2 LTE. Jestem w zasięgu LTE (wszyscy obok mnie mają zasięg LTE w Plusie, tylko mój telefon nie loguje się do LTE. Posiadam status LTE aktywny na koncie, karta SIM LTE 01, w telefonie tryb pracy LTE ustawiony. W tym trybie pracy sieci LTE/WCDMA często jestem poza zasięgiem, tzn nie można się do mnie dodzwonić, a telefon przełącza się pomiędzy H+ lub 3G albo pokazuje informację o całkowitym braku dostępu. Czy może to być problem telefonu nadający się do reklamacji?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak LTE w telefonie z LTE

Post autor: habish »

A jaki masz APN?
beapa
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2014, o 12:02

Re: Brak LTE w telefonie z LTE

Post autor: beapa »

APN plus, konfiguracja dla mojego telefonu ściągnięte ze strony plusa.
MateuszKaz
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 10:25

Internet w telefonie

Post autor: MateuszKaz »

Witam,
posiadam modem ZTE MF823. Czy jeśli przełożę kartę SIM z tego modemu do telefonu będę mógł korzystać w nim z internetu?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Internet w telefonie

Post autor: niko10 »

Bez problemu, jeśli telefon jest skonfigurowany.
MateuszKaz
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 10:25

Re: Internet w telefonie

Post autor: MateuszKaz »

A jak go skonfigurować ?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Internet w telefonie

Post autor: sl@w_es »

Wejdź na stronę:

http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon

w okienku wpisz numer telefonu, którego konfiguracja dotyczy i dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi na stronie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
nika811
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2014, o 23:04

Problem z internetem w telefonie

Post autor: nika811 »

Witam.
Od dwóch miesięcy mam przedłużoną umowę w Plusie (pakiet 440min/2,2GB/440sms). Dostałam smartfona Sony Xperia E1.
Wszystko było fajnie aż do wczoraj kiedy to pojawił się problem z internetem zarówno z wi-fi jak i pakietem Plusa.
Otóż wpisuję hasło w wyszukiwarkę Google albo adres strony w przeglądarkę i adres się wyszukuje, ale ładuje się czarna strona. I są adresy, które otwierają się i działają bez zarzutu np. ładuje się Interia natomiast innych stron nie potrafię przeglądać. Świetnie też działają inne aplikacje takie jak Facebook i YouTube. Problem dotyczy Chromu i Google.
I teraz moje pytanie - czy to jest problem z telefonem czy ja coś mogłam jakoś nieumiejętnie poustawiać i jak do tego dojść? Nie sądzę żeby w tak krótkim czasie użytkowania telefon tak bardzo się zdążył zawirusować...
Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Heniu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2014, o 15:01

Jak korzystać z LTE w telefonie?

Post autor: Heniu »

Mam nowy telefon w Plus Mixie z LTE. Przypadkiem doszedłem, że mam zasięg LTE w domu. Jak mogę z niego skorzystać? Tak od razu mam się połączyć z Internetem?
Awatar użytkownika
endy
PlusManiak
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2014, o 13:33

Re: Jak korzystać z LTE w telefonie?

Post autor: endy »

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke
Heniu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2014, o 15:01

Re: Jak korzystać z LTE w telefonie?

Post autor: Heniu »

Czyli jest za darmo?
Awatar użytkownika
endy
PlusManiak
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2014, o 13:33

Re: Jak korzystać z LTE w telefonie?

Post autor: endy »

Nie. Tutaj chodzi o aktywację. Przesyłanie danych jest płatne, chyba że masz wykupiony pakiet internetowy. Poczytaj sobie dokładnie regulamin usługi: http://www.plus.pl/documents/16/047dc7e ... %20MIX.pdf
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke
Ruffii91
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:52

Internet LTE w telefonie

Post autor: Ruffii91 »

Witam!

Zakupiłem jakiś czas temu Laptop Acer E1 wraz z modemem i kartą z dostępem do internetu. Pani ekspedientka powiedziała mi, że można używać tej karty w telefonie, tak też uczyniłem i wszystko działało kilka miesięcy - z internetu korzystam cały czas, ponieważ na tym polega moja praca.

Niestety jednak musiałem zresetować system android ponieważ miałem na nim błędy... i tutaj zaczęły się problemy.

Nie przyszły do mnie wiadomości konfiguracyjne jak wcześniej, więc troszkę pogooglowałem, aby doprowadzić wszystko do takiego stanu jak było kiedyś, niestety wszelkie moje starania poszły na marne.

Konfiguracja na ustaw.plus.pl też mi niestety nie pomogła. Mój telefon to Samsung Galaxy Grand Neo I9060 - Może jest mi ktoś tutaj w stanie pomóc?

Pozdrawiam!
Rafał Kaczyński

EDIT:
środa, 3 grudnia 2014, 17:01

Problem rozwiązany zupełnie przypadkowo... Konfiguracja z Plusa nie dawała rady, zainstalowałem konfigurację z Play i naprawione...
ODPOWIEDZ