Rezygnacja z Plusa

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

Miałem dzisiaj nieprzyjemność rozmowy z jakąś panią z działu rezygnacji w Plusie.
Co tchnęło mnie do podzielenia sie wrażeniami z tejże rozmowy :)

Po wielu latach bycia abonentem Plusa rozważam rezygnacje z usług abonamentowych na rzecz sim+ lub przejscia do innej sieci komórkowej (era/play). W związku z tym złożyłem rezygnacje na numerze żony z braku dobrych ofert. No i zaczęło się.

Oferują
- taryfe Godziny 55 z 50% upustem na abonament
- dodatkowo 50 min do wszystkich co miesiąc

Niby cacy... 140 min za 27.5 pln to całkiem całkiem fajna cena, ale skoro wracamy się do takiej starej taryfy to zainteresowałem się pakietami obniżającymi rozmowy i skontaktowałem się z 2699.

Pan uprzejmie poinformował mnie o tym, że moge aktywować sobie pakiety za 5 pln
- 7.5 godziny do 3 swojaków
- 4.5 godziny do plusa i na stacjonarne wieczorami i w weekendy
- 90 min do plusa

i pytał sie mnie czy jestem zainteresowany i czy wysłać umowe :)
Ja powiedziałem, że musze przedyskutować oferte z żoną... i to był błąd.

W drodze z pracy próbowaliśmy dodzwonić sie do 2699 ale nie było konsultanta zajmującego sie naszą sprawą, więc zostawiliśmy prośbe, żeby zadzwonił.

Około 20:30 (co za czas) dzwoni do nas Pani z Plusa (obrażona na cały świat) i mówi że... oferta nie 50 min tylko 40 min... pakiety nie za 5 pln tylko za 10 pln. Że źle usłyszałem, że nie ma takich upustów, że jestem źle poinformowany i źle zapamiętałem... (i wszystko to moja wina ;) )

Generalnie opieprzyła mnie... wiec grzecznie podziękowałem Pani za kontynuowanie dyskusji w takim tonie i poleciłem jej, aby sprawdziła sobie "nagrywane rozmowy" z konsultantami.

W chwili obecnej, po takim potraktowaniu przez Panią z działu odpowiedzialnego za oferty dla wypowiadających umowe (z syndromem PMS)... straciłem chęć na dalsze dyskusje z Plusem w tym tonie.

Pisać reklamacji i donosów mi sie nie chce, bo szkoda na to czasu i zdrowia.

Czy jest jakaś metoda na kontakt z rzetelnym konsultantem ?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: mariusz9a »

sumix pisze:Generalnie opieprzyła mnie... wiec grzecznie podziękowałem Pani za kontynuowanie dyskusji w takim tonie i poleciłem jej, aby sprawdziła sobie "nagrywane rozmowy" z konsultantami.
Szczerze mówiąc to wcale bym sie nie zdziwił jakbyś po takim czymś podziękował Plusowi na dobre. Niestety tacy ludzie też kreują wizerunek firmy/marki :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: vod »

Trzeba zawsze zapamiętać lub zapisać dane konsultanta z którym się rozmawia.
Nie przekreślał bym jeszcze opcji dogadania się,trzeba spróbować ponownie -dzwoniąc.
Z doświadczenia wiem że "czas zaleczy rany" a i konsultant z którym rozmawiałeś pewnie się odezwie niekiedy oferując jeszcze lepszą ofertę,i to w niedługim odstępie czasu ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

Dane konsultanta są mi zbędne bo nie będę się z nikim gardłował i nie mam zamiaru marnować czasu na pisanie reklamacji czy donosów ;)

Nie mam na-stu lat. Chce tylko porozmawiać z rzetelnym konsultantem o konkretnej ofercie, tak żeby wieczorem nikt do mnie nie dzwonił i jej nie zmieniał.

Czy to tak dużo, że przerasta możliwości ludzików w BOK ?

Przynajmniej obdzwonię dziś sobie konkurencje i popytam co mają do zaoferowania.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: vod »

sumix pisze:Dane konsultanta są mi zbędne bo nie będę się z nikim gardłował i nie mam zamiaru marnować czasu na pisanie reklamacji czy donosów ;)

Nie mam na-stu lat. Chce tylko porozmawiać z rzetelnym konsultantem o konkretnej ofercie, tak żeby wieczorem nikt do mnie nie dzwonił i jej nie zmieniał.

Czy to tak dużo, że przerasta możliwości ludzików w BOK ?

Przynajmniej obdzwonię dziś sobie konkurencje i popytam co mają do zaoferowania.
Pisząc o zapamiętaniu danych w przypadku przedstawionej(powiedzmy) dobrej ofercie, miałem na myśli możliwość skontaktowania się z tą samą osobą ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

Zadzwoniłem dziś rano do nich i poprosiłem o zmiane konsultanta na takiego który zadzwoni o normalnej porze i przedstawi konkretną oferte.

Zgłosili to do przełożonego tej Pani i w dniu dzisiejszym będzie kontaktował sie NOWY.

Zobaczymy co powie.
Fiant
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 11:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: Fiant »

Ale jak rozumiem to oferta jest bez telefonu? ;)

Swoją drogą jakoś dziwnie te bonusy pozaokrąglali...
7,5h to 450minut
4,5h to 270minut

Lepiej brzmi przecież 400-500minut, 200-300minut, albo 7h lub 4h ;)
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

tak oferta bez telefonu
te bonusy są dla taryfy godziny 55
http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/ ... godzin.pdf

Podobno takie zagrywki pod koniec negocjacji przy rozwiązaniu umowy są normalne, ale niestety nie odpowiada mi ich poziom i budzi we mnie nieufność.
Fiant
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 11:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: Fiant »

Jak na umowę bez telefonu to tak w sumie średnio to wypada, jeśli nie miałbyś zamiaru korzystać z bonusów (swoją drogą ciekawe czy kolejność schodzenia bonusów jest dobra).
Jeszcze się wypytaj na ile ta umowa jest ;) 12 czy 24 miechy :)
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

umowa 12 miesiecy, kolejność schodzenia bonusów prawidłowa
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: yeti »

Straciłeś tyle czasu na opisywanie tej sytuacji co jak wiadomo nic nie da, a nie chce ci sie stracić połowy czasu żeby napisać reklamacji która która może rozwiązać problem. Tak takie typowe - każdy lubi narzekać ale nie chce mu się zrobić coś konstruktywnego.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: mariusz9a »

Ja tez obstawiam żebyś napisał reklamację. Nie musisz podawać nazwiska tej osoby, wystarczą Twoje dane i czas kiedy sie kontaktowała - sami ustalą kto to był.
Pisząc reklamację możesz tylko zyskać jeszcze lepszą ofertę ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

Nie żartujcie sobie z reklamacjami... :lol: reklamacje to moge pisać w czasie trwania umowy na nienależycie wykonane usługi, rozliczenia itd.
W chwili podpisania rezygnacji podjąłem już pewną decyzje popartą znacznym stażem w sieci i znajomością ofert innych operatorów. Oferta utrzymaniowa to tylko kusząca ciekawostka.

Prawda jest taka, że to co opisuje może zdarzyć sie każdemu z was i jak widać jedyną metodą dopięcia swojego jest nagrywanie rozmów z konsultantami i pisaniu reklamacji bo konsultant zmienia warunki za każdym razem gdy zadzwonie pod 2699. A i to nie da wam poczucia pewności, że to co dostaniecie do podpisania jest dokładnie tym o czym rozmawialiście z konsultantem.

Moją sytuacje opisałem, bo liczyłem, że ktoś z was zna jakieś cudowne dojścia do rzetelnych konsultantów, lub podzieli sie swoim doświadczeniem w tym temacie.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: vod »

W moim przypadku zawsze wynegocjowałem to co mi odpowiadało,włącznie z obniżeniem ceny aparatu oraz dodatkowymi upustami, czy usługami (opcje z telefonem oraz bez niego).
Ale nic na siłę,skoro uważasz że nie ma sensu to widocznie masz taki powód.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: yeti »

Chopie marudzisz jak stara baba. Raz zadzwoniłeś i od razu uznałeś że wszyscy chcą cię oszukać - co ty, brat ziobry czy co? Chcesz zmienić to zmieniaj obyś miał szczęście i pojawiało się kilku nowych opów to wtedy będziesz miał szanse do końca życia szukać tego jedynego bezbłędnego opa.
ODPOWIEDZ