Router DWR-921 4G LTE na Mac OS

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
tomekzet
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 12:42

Router DWR-921 4G LTE na Mac OS

Post autor: tomekzet »

Witam,

Po dwóch dniach testów w domu Routera DWR-921 4G LTE mam dziwny problem dotyczący tylko sprzętu (komputera i telefonu) Apple. W sumie router działa świetnie - zasięg i transfer.

Otóż do tej pory bezproblemowo łączyłem się z siecią Wi-Fi, to samo robiłem na komputerze z Windows, jednak w tej chwili komputer i telefon z OS nie przyjmują hasła sieci WiFi (WPA2). Traktują hasło jako nieprawidłowe, chociaż to samo hasło na Windows jest OK.

Nie znalazłem w opisie routera słowa na temat problemów z Mac OS z WiFi. Mój MacBook spokojnie łączy się z routerem przez kabel LAN. Czy ktoś jeszcze ma taki problem? Dodam, że przez pierwsze 3 dni testu nie miałem problemu z hasłem (w sumie nawet komputer nie pytał o hasło) na maczku - tym bardziej mnie dziwi ten problem teraz.

Czy problem może być związany z Wireless Security Mode na Macu?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Tomek
felipe
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2013, o 23:59

Re: Router DWR-921 4G LTE na Mac OS

Post autor: felipe »

Jest to możliwe. Ustaw na routerze WPA2 AES zamiast TKIP. Powinno pomóc.
Mars
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:46

Re: Router DWR-921 4G LTE na Mac OS

Post autor: Mars »

Dokładnie. Możesz też sprawdzić zmianę z wpa2-psk na wpa-psk, tylko nie pamiętam czy w d-linku jest to możliwe.
Theus
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 paź 2013, o 14:50

Re: Router DWR-921 4G LTE na Mac OS

Post autor: Theus »

Używam D-Link DWR-921 od kilku miesięcy i jeszcze mnie nie zawiódł. Nie było problemu z łączeniem się z WiFi przez iPhone, iPada czy MacBooka. Jedyną bolączką jest słaby zasięg WiFi, musiałem podłączyć drugi router, który ma lepszy zasięg.
ODPOWIEDZ