"Przeskakiwanie" z 3G na HSPA+

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Donevan
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 sie 2013, o 15:03

"Przeskakiwanie" z 3G na HSPA+

Post autor: Donevan »

Witam.

Mieszkanie na wsi nie umożliwia mi innego internetu jak Iplus, jestem w miare zadowolony chociaż o używaniu LTE moge zapomnieć.
Używam więc profilu internet tylko 3G, gdzie gdy w menagerze plusa cały czas przeskakuje mi 3G między HSPA+ jest to denerwujące o tyle że na chwile rozłącz mi internet.
I moje pytanko jest możliwość zablokowania HSPA+, może jakimś innym programem. ;-)
przemekkk
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:20

Re: "Przeskakiwanie" z 3G na HSPA+

Post autor: przemekkk »

Niestety, nie wyłączysz przeskakiwania z UMTS na HSPA+ - tak ta technologia została zaprojektowana.
Wielu użytkowników ma ten sam problem http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=8190 - napisz w tym wątku o twoim problemie.
Pozostają dwie możliwości: albo to wina modemu i się zawiesza lub sieci Plus.
Mars
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:46

Re: "Przeskakiwanie" z 3G na HSPA+

Post autor: Mars »

właściwie teoretycznie jest możliwość wymuszenia HSPA+ ale to tylko możliwość teoretyczna. Zarówno UMTS jak i HSDPA działają tylko w paśmie 2100. HSPA+ obsługuje 2100 oraz 900. Jak uda Ci się w jakiś magiczny sposób zmusić modem do łączenia się tylko w tej częstotliwości zachowując wymuszenie 3g to wygraną masz po swojej stronie
ODPOWIEDZ