Problem z modemem ZTE MF823

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Ratajos
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 wrz 2013, o 23:18

Problem z modemem ZTE MF823

Post autor: Ratajos »

Witam. Mam problem z modemem ZTE MF823. Wczoraj przedłużałem umowę na 2 lata i konsultant z Plusa wcisnął mi właśnie ten modem. Problem polega na tym, że po podłączeniu modemu do usb i uruchomieniu Autolaunchera, klikam na AutoRun.exe i niby jest instalacja "czegoś" w ciągu ułamka sekundy, później teoretycznie instalują się sterowniki do modemu ale znika mi z Mój Komputer Stacja dysków która odpowiada za modem a następnie włącza się strona m.home index.html#home, wpisuje pin i niby wszystko działa. Zasięg wykrywa WCDMA wszystkie kreski, a siła sygnału jest:- 65 dBm. Internet chodzi wolno, pobieranie plików 100-200 kb/s. Mam do niego antenę zewnętrzną kierunkową bo bez niej nie wykrywa żadnego zasięgu. Po podłączeniu tego modemu do laptota jest ten sam problem. Natomiast gdy pożyczyłem modem HUAWEI E3276 od znajomego, podłączyłem go do komputera i anteny zewnętrznej to sterowniki i Mobile Partner tego modemu zainstalowały się normalnie i zasięg wykryło 55% LTE - internet błyskawica. Moje pytanie jest takie : Czy da radę zainstalować jakies "Normalne" sterowniki do tego modemu i jakiegoś managera ? Próbowałem wszystkich metod, które są opisane wyżej i żadna z nich się nie sprawdza. Mam jeszcze możliwość wymienienia modemu na jakiś inny z ewentualną dopłatą ? Chociaż wolał bym naprawić problem z moim modemem. Z góry dziękuję, czekam na odpowiedź.
wirszews
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:26

Re: Odp: Problem z modemem ZTE MF823

Post autor: wirszews »

Masz możliwość wymuszenia łączenia się z LTE? Jeśli tak to sprawdź, może masz na 3G lub auto. Niektóre modemy gdy mają na auto nie sugerują się tym, że LTE jest szybsze, ale poziomem sygnału i po prostu wybierają 3G.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Ratajos
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2013, o 23:18

Re: Problem z modemem ZTE MF823

Post autor: Ratajos »

Tak, próbowałem od razu wymusić LTE i wyskakuje komunikat "Niepowodzenie". Bardzo dziwne skoro na innym modemie w tym samym miejscu, na tym samym komputerze i z tą samą anteną łapie LTE, a na moim modemie nie... Wydaje mi się, że to jest kwestia źle zainstalowanych sterowników do modemu. Poza tym mój modem powinien wykrywać inny Manager np. Mobile Partner albo iPlus Manager a niestety w żadnym z tych managerów nie wykrywa modemu, jedynie tylko z tej stronki m.home da się połączyć. I ponawiam pytanie, da się wymienić modem na inny gdy niedawno przedłużałem umowę ?
ODPOWIEDZ