ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
karwai
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 sie 2013, o 13:54

ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karwai »

Miesiąc temu przyszedł do mnie modem czy jak to tam zwał... ZTE MF823 LTE...

Brak sterowników.
Menadżer urządzeń znajduje go lecz nie może zainstalować sterowników.
Sprawdzałem na wszelkich systemach i rożnych komputerach.

Czy jakiś "geniusz" poda linka do sterowników lub oprogramowania,

czy po prostu wciskacie ten gniot tak bez sprawdzenia?
Żenada.
przemekkk
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:20

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: przemekkk »

W momencie podłączenia modemu do komputera pojawi się dodatkowy napęd CD, na którym znajdują się sterowniki.
Albo pobierz najnowszą wersję ze strony Plus'a http://internet.plus.pl/indywidualni/po ... te-windows
Mars
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:46

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Mars »

wpisz w pasek adresu przeglądarki m.home - to jest panel administracyjny. 823 działa bardziej jako router niż modem jeśli chodzi o jego obsługę. Jak masz z tym problem to kliknij prawym przyciskiem myszy na dysk wymienny > wysuń. Po tej operacji powinna pokazać się płyta CD. Skopiuj zawartość płyty na pulpit i ponów operację z dyskiem wymiennym. Jak w MU masz znak zapytania albo wykrzyknik wyłącz żądanie podpisów cyfrowych sterownika w systemie i to w sumie tyle. Polecam w przypadku 823 wyłączenie żądania kodu PIN przekładając kartę do telefonu. Jak dioda w tym przypadku zmieni kolor z czerwonego na jakikolwiek inny to znaczy, że modem działa poprawnie.
karwai
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2013, o 13:54

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karwai »

Ponawiam pytanie, dzięki za odpowiedź, niestety nic nie dała, nie ma sterowników!
Czy szanowny Plus ma takowe czy ma w xxxxx użytkowników abonamentowych? - drażni mnie to.
Program zaproponowany przez pana "przemekkk" działa, ale nie zmienia to faktu, że nie ma w nim sterowników, by ten gniot proponowany przez Plusa zadziałał.
Nie pojawia się jakikolwiek napęd. wykrywa go jedynie menadżer urządzeń.
(...)
Nie macie sterowników to nie sprzedawajcie tego xxxxx!
Ciemny nie jestem, może nie ma zgranych sterowników w tym urządzeniu (sprawdzałem na wielu komputerach), poza tym straciłem zbyt wiele czasu xxxxx się z tym xxxxx modemem routerem.

Podajcie sterowniki bym mógł je zassać i zainstalować (...)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, o 07:56 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięcie dość emocjonalnej części wypowiedzi nie związanej z tematem, a łamiącej Reg. PlusForum.
Mars
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:46

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Mars »

Możesz również spróbować przeinstalować menedżer urządzeń. Najpierw odinstaluj z "programy i funkcje" lub "dodaj/usuń programy" "ZTE MF823". Następnie prawy przycisk na komputer-> zarządzaj-> narzędzia systemowe -> menedżer urządzeń. Tam rozwiń listę "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej". Tu zaczynają się schody. Jeśli znajdziesz tam "USB composite device" to to jest to urządzenie, jeśli nie będziesz miał kilka pozycji "urządzenie kompozytowe USB". Żeby znaleźć odpowiednie musisz zaznaczyć klikając 1 raz lewym przyciskiem myszy kolejno każde od góry i odłączać modem od komputera. W końcu znajdziesz to, które po odłączeniu zniknie. Jak już uda Ci się odnaleźć urządzenie odpowiadające za modem kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz "odinstaluj". W żadnym wypadku NIE zaznaczaj opcji żeby odinstalowało sterownik tego urządzenia. Jak to wykonasz kliknij prawym na dowolnym urządzeniu i wybierz "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu". Po tej operacji modem powinien sam zacząć się instalować. Po prawidłowej instalacji na pulpicie pojawi się skrót "ZTE MF823". To będzie odnośnik do panelu administracyjnego modemu.

Jak możesz podaj jeszcze dokładne informacje o systemie, czyli wszystkie service pack zainstalowane na komputerze oraz wersję (32/64 bit). Napisz też, czy karta zalogowała się do sieci po zdjęciu kodu PIN z karty. (kolor diody inny niż czerwony)

EDIT 1:

Dodatkowo muszę trochę obronić jednak pracowników Plusa. Sterowniki dostarczane są na urządzeniu. Problem to nie brak sterowników tylko to, że modem nie jest wykrywany jako napęd CD. Faktycznie może to być spowodowane również awarią sprzętu.

EDIT 2:

I postaram się zgrać z oryginalnego urządzenia poprawnie działające sterowniki, to udostępnię.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, o 08:04 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę nie pisać post pod postem, a korzystać z przycisku ZMIEŃ (edycja).
karwai
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2013, o 13:54

Re: ZTE MF823 yLTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karwai »

dziekuje z gory. bede wdzieczny. urzadzenie dziala. lecz nie ma sterownikow.
Mars
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:46

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Mars »

Jak napisałem na priv masz sterowniki na mailu :)
karwai
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2013, o 13:54

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karwai »

niestety. zrobilem wszystko taj jak to opisales, zainstalowalem to co podeslales na e-mail . rezultat jest taki sam. system to windows 8 /64. kolor diody caly czas czerwony. :/
Obrazek
Ratajos
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2013, o 23:18

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Ratajos »

Witam. Mam indentyczny problem co założyciel tematu. Wczoraj przedłużałem umowę na 2 lata i konsultant z Plusa wcisnął mi ten sam modem ZTE MF 823. Problem polega na tym, że po podłączeniu modemu do usb i uruchomieniu Autolaunchera, klikam na AutoRun.exe i niby jest instalacja "czegoś" w ciągu ułamka sekundy, później teoretycznie instalują się sterowniki do modemu ale znika mi z Mój Komputer Stacja dysków która odpowiada za modem a następnie włącza się strona m.home index.html#home, wpisuje pin i niby wszystko działa. Zasięg wykrywa WCDMA wszystkie kreski, a siła sygnału jest:- 65 dBm. Internet chodzi wolno, pobieranie plików 100-200 kb/s. Mam do niego antenę zewnętrzną kierunkową bo bez niej nie wykrywa żadnego zasięgu. Po podłączeniu tego modemu do laptota jest ten sam problem. Natomiast gdy pożyczyłem modem HUAWEI E3276 od znajomego, podłączyłem go do komputera i anteny zewnętrznej to sterowniki i Mobile Partner tego modemu zainstalowały się normalnie i zasięg wykryło 55% LTE - internet błyskawica. Moje pytanie jest takie : Czy da radę zainstalować jakies "Normalne" sterowniki do tego modemu i jakiegoś managera ? Próbowałem wszystkich metod, które są opisane wyżej i żadna z nich się nie sprawdza. Mam jeszcze możliwość wymienienia modemu na jakiś inny z ewentualną dopłatą ? Chociaż wolał bym naprawić problem z moim modemem. Z góry dziękuję, czekam na odpowiedź.
kris68
PlusManiak
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2012, o 05:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: kris68 »

Jezeli masz mozliwosc wymiany to bierz HUAWEI E3276 mam ten router wifi i jest rewelacyjny.
Obrazek
Obrazek
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

karwai nie ma sterowników!.......
Program zaproponowany przez pana "przemekkk" działa, ale nie zmienia to faktu, że nie ma w nim sterowników ....

I tak ma być, bo jest to rozwiązanie typu driver-free (Hilink w Huawei) - sterowniki "pozostają wewmąrz MF823"
Jerzy
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 13:31

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Jerzy »

Win 7 / 64 modem cały czas na czerwono strona nie może się wczytać. Co robić? Jak włączam Neostradę chodzi komp bez zarzutu (a ja z niej zrezygnowałem aby mieć mobilnego laptopa). Jak pierwszy raz go podłączyłem wszystko grało, a gdy chciałem sprawdzić dzisiaj, bo od poniedziałku będę bez Neostrady to tak jak wyżej.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

Jerzy pisze:Co robić?
A co w ustawieniach menu? Czy modem jest widoczny - parametry? Czy wyszukuje dostępne stacje różnych operatorów?
kris68
PlusManiak
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2012, o 05:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: kris68 »

Wlasnie czy wyszukuje innych operatorow bo jezeli nie to modem masz uwalony. Mam ten sam model i na innych operatorach jestem z tego modelu bardzo zadowolony. Sa dwie opcje jak napisalem uwalony modem lub nieodpowiednie sterowniki.
Obrazek
Obrazek
Jerzy
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 13:31

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Jerzy »

Odinstalowałem (panel sterowania, odinstaluj programy, wybrałem ZTE i odinstaluj). Wyłączyłem i ponownie włączyłem lapka. Podłączyłem modem na nowo i łączy się cały czas z m.home (po 25 minutach wyłączyłem) i dioda cały czas na czerwono. Masakra.
ODPOWIEDZ